• eTwinning

    • eTwinning to europejska społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning ma więc charakter portalu społecznościowego dla nauczycieli, na którym znaleźć można różnorodne kursy przydatne m.in. w pracy z uczniami. Kursy skierowane są do wszystkich nauczycieli o dowolnej specjalności, zainteresowanych współpracą ze szkołami europejskimi i realizacją projektów w ramach eTwinning. Dotyczą merytorycznych i technicznych aspektów programu oraz różnorodnych zewnętrznych narzędzi przydatnych w realizacji projektów eTwinning.

     Podstawą działań jest współpraca szkół przez internet z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Tradycyjne formy kontaktu zastępuje komunikacja i współdziałanie online, a zaplanowane działania projektowe wykonuje się z wykorzystaniem różnorodnych aplikacji i urządzeń.

     Kursy prowadzone są na przez internet z wykorzystaniem platformy Moodle i portalu eTwinning. Udział jest bezpłatny, należy posiadać konto na eTwinning.

     Platforma jest przestrzenią do współpracy edukatorów niewymagającą nakładów finansowych, działa w synergii z programem Erasmus+, oferując m.in. skarbnicę pomysłów i inspiracji dotyczących projektów programu Erasmus+, narzędzie eTwinning Live pomocne przy  znalezieniu wiarygodnego partnera do realizacji projektu finansowanego z E+, TwinSpace – miejsce spotkań i dyskusji o planach i oczekiwaniach wraz z materiałami stanowiącymi bank niezbędnych informacji, Forum TwinSpace – bezpieczną przestrzeń do wspólnej dyskusji na temat projektu programu Erasmus+.

      

     https://www.frse.org.pl/platformy-wspolpracy/europejska-spolecznosc-szkol-uczniow-i-nauczycieli