• "Matematyka z klasą" to projekt realizowany w roku szkolnym 2018/2019 przez klasę 3 a. Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci, która działa na rzecz rozwoju edukacji i popularyzacji nauki.

     Uczniowie dowiedzą się, jak bardzo "królowa nauk" jest przydatna w życiu - w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce. Matematyka jest wszędzie, wystarczy dobrze się rozejrzeć. Motywem przewodnim będzie sport.

     Projekt zakłada realizację 8 scenariuszy lekcji. 2 z nich to scenariusze kompetencyjne do trenowania ważnych umiejętności, takich jak praca w zespole czy koncentracja uwagi. Pozostałych 6 scenariuszy matematycznych jest ze sobą połączonych w cykl za pomocą filmu i animacji. Dzieci w czasie realizacji poszczególnych lekcji obejrzą film z udziałem mistrza sportu - Mateusza Kusznierewicza. W projekcie pojawi się również bohaterka (rówieśniczka dzieci). Bohaterowie podzielą się swoim doświadczeniem: sportowiec opowie o tym, jak wygląda jego codzienne życie, a dziewczynka odnajdzie w tych opowieściach różne wątki matematyczne, które będą pretekstem do wspólnej nauki matematyki.

     Uczniowie otrzymali indeksy i naklejki do notowania postępów w projekcie.