• 2016/2017

    To za nami...

    Mistrz Języka Angielskiego

    Jak zwykle w czerwcu uczniowie klas III- VI przystąpili do zmagań o tytuł Mistrza Języka Angielskiego. Specjalnie dla każdego poziomu został przygotowany test, obejmujący wszystkie kluczowe zagadnienia realizowane w ciągu roku szkolnego. Pomimo już prawie letniej atmosfery bardzo dużo dzieci stanęło do rywalizacji, która okazała się bardzo zacięta! Wszystkim gratulujemy dobrych wyników. A oto najlepsi :

    Klasy III

    • Tytuł Mistrza uzyskała Iga Kupiec
    • III miejsce Tomasz Bryan

    Klasy IV

    • Tytuł Mistrza uzyskał Rufus Osica
    • II miejsce zdobył Oskar Popowski
    • III miejsce Emilia Jarema

    Klasy V

    • Tytuł Mistrza uzyskała Basia Bergier
    • II miejsce zdobyła Ewa Gustab
    • III miejsce Eryk Dietrich

    Klasy VI

    • Tytuł Mistrza uzyskał Jan Trzciński
    • II miejsce zdobył Mateusz Pasternak
    • III miejsce Marysia Bogusz

                                                                            

    Wielkie gratulacje dla zwycięzców :)

    Z ostatniej chwili

    Z radością informujemy, iż uczniowie klasy I a: Tosia Bargieła, Małgosia Podskoczy, Hania Pawłusiak, Kacper Koczapski, Adaś Kaczmarek, Piotr Krzeczkowski, Michał Śliz, Maks Kulikowski, Olek Brzeziński, Alan Reszko, Krzyś Łomnicki zdobyli wyróżnienie I i II stopnia w Konkursie „Rajcuś Krakowski”.

      

    Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa w Sali Obrad im. S. Wyspiańskiego. Nagrody wręczali przewodniczący Rady Miasta p. Bogusław Kośmider, Plastyk Miasta Krakowa p. Agnieszka Łakoma i Dyrektor Muzeum Historycznego w Krakowie p.Michał Niezabitowski.

    Młodzi laureaci zasiedli w fotelach radnych, a następnie z wielkim przejęciem odbierali nagrody.

    Serdecznie gratulujemy !

    Na Jaworzynę Krynicką

    W dniach 10 i 11 czerwca 2017 roku miała miejsce ostatnia wyprawa dla najbardziej wytrwałych członków Szkolnego koła PTTK "Podróżnik" na Jaworzynę Krynicką.

    Po trzygodzinnej podróży autokarem ruszyliśmy z Krynicy i ciesząc się widokami gór i lasu wieczorem dotarliśmy do schroniska. Zasłużony posiłek i odpoczynek... Wieczorne przygotowania przerwał alarm przeciwpożarowy, byliśmy najbardziej zorganizowani w ewakuacji.

    Nazajutrz pożegnaliśmy schronisko i zdobyliśmy szczyt Jaworzyny Krynickiej. W drodze powrotnej do Muszyny spotkaliśmy jeszcze jedną odpoczywającą grupę...

    Dzień Pustej Klasy

    9 czerwca 2017 roku w Dniu Pustej Klasy klasa II b wybrała się na wycieczkę do Tyńca na warsztaty "W średniowiecznym skryptorium".

    Były one poświęcone tajnikom pracy skryby i iluminatora.

    Dzieci poznały rolę i charakter skryptoriów klasztornych oraz kolejne etapy powstawania książki rękopiśmiennej.

    Uczniowie zasiedli przy pulpitach pisarskich, mieli do dyspozycji kałamarze wypełnione tuszem i prawdziwe gęsie pióra do pisania. Na chwilę stali się...średniowiecznymi skrybami.


    Piłkarskie szaleństwo

    7 czerwca klasa I a wybrała się na stadion Cracovii. Dzieci dowiedziały się o historii, symbolach i barwach klubu. Zagadką było odgadnięcie: co jest maskotką Cracovii? Okazał się nią...Lajkonik. Duże emocje towarzyszyły dzieciom podczas pobytu na trybunach.

    Siła głosu i wydawane okrzyki pokazały, że uczniowie są prawdziwymi kibicami. Interesującym miejscem był sky –box: pomieszczenie dla specjalnych kibiców. Tu można było odpocząć na wygodnych fotelach. Pobyt na stadionie pokazał, że uczniowie kl. I a to prawdziwi fani piłki nożnej.

    Średniowieczny wehikuł czasu

    7 czerwca uczniowie z klas II a i III b zdobywali średniowieczny zamek w "Lipowcu".To tu, jadąc, aby bronić Europy przed najazdem tureckim, zatrzymał się z całym wojskiem król Jan III Sobieski.

    Dzieci miały okazję zapoznać się z uzbrojeniem rycerzy. Ubierały na siebie lub oglądały czeperon, kaptur kolczy, kreci pysk, sabaton, nabiodrek i napierśnik.Dzieci zobaczyły jak wyglądała męska bielizna i damska suknia. Dowiedziały się jaka jest różnica pomiędzy gąsiorem, a dybami. Próbowały podnieść miecz, którym posługiwali się rycerze. Okazał się za ciężki.

    Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mogli postrzelać z łuku i powalczyć piankowymi mieczami. Uczniowie zdumieli się, że żyjąc w czasach średniowiecznych, w wieku ośmiu lat byliby paziami(paździochami), w wieku dwunastu, giermkami, dopiero kończąc lat osiemnaście mieliby szansę zostać rycerzami.

    Dziewczynki otrzymały Glejt Dwórki, a chłopcy Glejt Rycerza. Wszyscy zjedli przepyszne pieczone kiełbaski i posmakowali wielu ruchowych zabaw.

    Wrocławskie zachwyty

    5 czerwca klasa VI a wybrała się na trzydniową wycieczkę do Wrocławia, stolicy województwa dolnośląskiego.

    Zwiedzanie Starówki, obejrzenie Panoramy Racławickiej, wizyta w zoo oraz podziwianie miasta z punktu widokowego znajdującego się na 49 piętrze Sky Tower to tylko niektóre atrakcje.

    Ponieważ Wrocław jest pełen krasnali, które kryją się w uliczkach i zaułkach, chowają przed wzrokiem przechodniów, my ruszyliśmy na ich poszukiwanie.

    Wszystkich nie udało się odnaleźć, bo jak wiadomo jest ich już 305 i wciąż przybywa.

    Wycieczka była niezwykle udana, turystom z klasy VI a Wrocław bardzo się spodobał.

    Z ostatniej chwili

    4 czerwca, w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa, odbyło się uroczyste zakończenie projekt edukacyjnego Uczeń – Obywatel. Wyróżnienie w konkursie Wiedzy o Samorządzie Krakowskim otrzymał Olek Kałuża z klasy VI b.

    Serdecznie gratulujemy !

    Kino Przygoda

    W bieżącym roku szkolnym dzieci z klas II a i IV - VI uczestniczyły w programie Akademii Filmowej "Kino z Klasą" realizując cykl edukacyjny "Kino Przygoda" w kinie studyjnym "Agrafka".

    Podczas pięciu seansów uczniowie wymieniali myśli i prezentowali swoje poglądy oraz zobaczyli wybrane, wartościowe filmy poświęcone różnym zagadnieniom życia: odwadze, przyjaźni, kulturze, dobrym manierom, walce z przeciwnościami. Każda z klas otrzymała Świadectwo uczestnctwa w tym ciekawym projekcie wspierającym szkolną edukację.

    Tajemnice powietrza

    2 czerwca uczniowie klas II a, III b, V a i V b wzięli udział w warsztatach naukowych prowadzonych przez przedstawicieli Akademii Nauki.

    Tym razem dzieci zgłębiały tajemnice powietrza. Czy powietrze waży, co to jest ciśnienie i jak wpływa na nasze samopoczucie, co to jest próżnia i jaką ma moc? To tylko niektóre z pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi.

    Młodzi naukowcy za pomocą suszarki do włosów starali się utrzymać piłeczkę pingpongową w powietrzu, zobaczyli i doświadczyli jak działa termometr miłości, usiłowali oderwać od siebie dwie przyssawki naśladujące półkule magdeburskie pomiędzy którymi wytworzona została próżnia.

    Nie udało się! A wystarczyło tylko wpuścić troszeczkę powietrza... Naprawdę, świat jest pełen fascynujących zagadek!

    Z ostatniej chwili

    Z przyjemnością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie leksykalnym języka angielskiego - edycja wiosenna "Memory Master"

    • laureatem II stopnia zostały: Zuzanna Krętkowska i Barbara Bergier
    • laureatem III stopnia zostali: Rufus Osica, Lena Khiralla, Małgorzata Jaskulska i Mateusz Pasternak
    • wyróżnienia zdobyli: Wiktoria Górska, Igor Pyclik, Michał Kuta , Rebeka Sady, Weronika  Jaśkowiec, Aleksander Kałuża, Kamil Molicki.

    Gratulujemy!


    Co nas zachwyca, czego się wstydzimy, co chcemy zmienić ?

    W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I a wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Rajcuś Krakowski”.

      

    Pierwszym jego etapem było obejrzenie przedstawienia teatralnego „Rajcuś i my”. Dzieci usłyszały wiele ciekawych historii o Krakowie i poznały nowe słowa: Kim byli rajcy, co to jest magistrat, kto to był skryba i ludwisarz.

      

    Dużym przeżyciem było wyjście na Wieżę Ratuszową. Jednak widok ze szczytu wieży zachwycił wszystkich! Końcowym etapem konkursu było wykonanie pracy plastycznej o Krakowie: co nas zachwyca, czego się wstydzimy, co chcemy zmienić ?

    Teraz czekamy na werdykt jury!

    Z ostatniej chwili

     

    Właśnie zakończyła się III edycja konkursu historyczno-artystycznego "Zwycięski orle nasz, leć"zorganizowanego przez krakowskie Muzeum Armii Krajowej w 75 rocznicę przekształcenia ZWZ z AK. Brali w niej udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, rywalizując w kategoriach: plastycznej, literackiej i multimedialnej.

    Z wielką radością informujemy, że w kategorii literackiej I miejsce zajęła uczennica klasy VI b Weronika Jaśkowiec, a Aleksander Kałuża z tej samej klasy otrzymał wyróżnienie.

    Serdecznie gratulujemy !

    Wieści z Beskidów

     

    Członkowie Szkolnego Koła PTTK "Podróżnik" zdobyli kolejny szczyt! 28 maja 2017 roku byliśmy na Hali Kamińskiego w Beskidzie Żywieckim, a z niej napawaliśmy się pięknymi widokami na Babią Górę z resztkami śniegu.

     

    Już przygotowujemy siły, humory i ekwipunek na dwudniowy rajd dla wytrwałych na Jaworzynę Krynicką za dwa tygodnie.

    Z ostatniej chwili

       

    26 maja 2017 r. jury konkursu plastycznego "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem" wyłoniło najlepsze prace, przyznając nagrody i wyróżnienia. Z radością informujemy, że III miejsce zdobył Wojciech Faron z klasy III c.

     

    Serdecznie gratulujemy !

    Z ostatniej chwili

                                                                                        

    Z radością informujemy, że w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Przyroda w kolorach"- Świat wielkich i małych kotów - wyróżnienie za pracę przestrzenną otrzymała Weronika Jaśkowiec z klasy VI b.

    Serdecznie gratulujemy !


    Z ostatniej chwili

                                                                                            

    Z dumą informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik”

    • nagrody otrzymali: Wiktoria Kalisz z klasy II a , Piotr Olejarz, Marek Bryk z klasy III c , Zuzanna Iwan z klasy 
     VI a ;
    • wyróżnienie zdobyli: Julia Nowogrodzka, Gabriela Sińczak, Alicja Ficzkowska z klasy II b , Tomasz Ludwig z klasy III b, Helena Krygiel, Daniel Piątkowski, Jakub Kuta, Aleksander Weber z klasy III c , Wiktoria Górska z klasy IV a i Maria Bogusz z klasy VI a.

    Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z klas I - VI, ponieważ to w tym czasie rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. W konkursie przyznawane są trzy rodzaje nagród: nagroda główna, nagroda i wyróżnienie.

    Serdecznie gratulujemy!

    W Górach Świętokrzyskich

    W połowie maja klasy V a i V b z naszej szkoły wyjechały na trzydniową wyprawę w piękne okolice Gór Świętokrzyskich.

      

    W czasie swej podróży odwiedziliśmy najciekawsze miejsca regionu naznaczone historią i kulturą polską - Jaskinię Raj, zamek w Chęcinach, dworki Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. Podpieraliśmy Dąb Bartek i badali tajniki ludzkiego ciała w Centrum Nauki Leonardo.

      

    Dzielnie przedzieraliśmy się przez lasy Świętokrzyskiego Parku Narodowego aż na Święty Krzyż, by ujrzeć najwspanialsze w Polsce gołoborza. W ten sposób poznając polskie symbole i tradycje oraz cudowne krajobrazy naszego kraju zacieśnialiśmy łączące nas przyjaźnie, pogłębiali ciekawość świata i uczyli się aktywnie spędzać czas.

      

    Od segregacji nie ma wakacji

    W dniach 9 i 16 maja uczniowie klas IV– VI wybrali się do MPO na warsztaty w ramach programu edukacyjnego „Od segregacji nie ma wakacji”. Podczas zajęć poznali zasady selektywnego zbierania odpadów w Krakowie i dowiedzieli się jak funkcjonuje system ich przetwarzania.

      

    Zapoznali się również z problemami środowiska naturalnego, które są związane z codziennym funkcjonowaniem człowieka, dowiedzieli się jak ograniczyć ilości wytwarzanych odpadów w szkole i domu, poznali praktyczne znaczenie pojęć: odzysk, recykling, unieszkodliwianie odpadów, kompostowanie.

    Z ostatniej chwili

                                                                                   

    Z radością informujemy, że w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2017”

    • wynik bardzo dobry uzyskali: Gabriela Sińczak z klasy II b oraz Wojciech Życzkowski z klasy V a.
    • wyróżnienie zdobyli: Franciszek Golonka z klasy III b, Eryk Dietrich z klasy V b i Sylwester Łotocki z klasy VI a

    Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Organizatorzy przyznają: nagrody dla laureatów Konkursu, nagrody za bardzo dobry wynik w Konkursie i nagrody za wyróżnienie.

    Serdecznie nagrodzonym uczniom gratulujemy!

    Wieści z Turbacza...

    Turbacz to kolejny sukces turystyczny Szkolnego Koła PTTK „Podróżnik”. 14 maja 2017 po trzech godzinach wędrówki zdobyliśmy najwyższy szczyt Gorców (1310m npm.).

      

    Piękna pogoda, widoki oraz jeszcze kwitnące krokusy w resztkach śniegu były nagrodą za poniesiony trud. Następna wyprawa już 28 maja - zapraszamy…

    Uczeń - Obywatel

        

    Jak co roku w maju, odbyliśmy spacer po Krakowie śladami dawnego samorządu. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji, m.in.: o przywileju lokacyjnym Krakowa na prawie magdeburskim, który został wydany 5 czerwca 1257 roku przez Bolesława Wstydliwego księcia krakowskiego i sandomierskiego z udziałem jego matki Grzymisławy i żony Kingi we wsi Kopernia.

      

    Przypomnieliśmy sobie legendę o dwóch braciach, którzy budowali wieże Kościoła Mariackiego, oraz dowiedzieliśmy się, czym skończył się zatarg Andrzeja Tęczyńskiego z płatnerzem Klemensem 16 lipca 1461 roku.

    Niedługo koniec Ucznia-Obywatela, już 22 maja odbędzie się Konkurs Wiedzy o Samorządzie krakowskim. Naszą szkołę będzie reprezentować trzech chłopców z klasy VI b. Trzymamy za Nich kciuki!

    "Laur Olimpijski" dla naszych uczniów!

        

    Z satysfakcją informujemy, że 24 kwietnia 2017 r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Rzeźniczej, uczennica
    kl.VI a Zuzanna Iwan oraz nasi absolwenci Julia Franaszek i Jan Tarnawski odebrali dyplomy i nagrody za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2015/2016.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

    Wolność i Ojczyzna

    226 obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowały w tym roku dzieci z klasy V b wraz z dziewczętami ze szkolnego chóru.

     

    28 kwietnia uczniowie stworzyli wyjątkowe historyczne przedstawienie, w którym ukazano pracę nad tym niezwykłym dokumentem, a przepiękne pieśni patriotyczne skłaniały do refleksji nad historią naszej ojczyzny.

     

    Podniosła atmosfera uroczystości stworzona przez wspaniały występ młodych artystów przypomniała wszystkim siłę barw bieli i czerwieni, sylwetki patriotów oraz znaczenie słów Wolność i Ojczyzna.

    Znamy już wyniki "Głosowania przez zakładkę"

    Przez kilka miesięcy uczniowie klas II i III wybierali najciekawsze książki. Głosowanie miało nietypową formę, bowiem dzieci, by wskazać swój ulubiony utwór, musiały wykonać do niego zakładkę i przynieść ją do biblioteki. 

    Z ostatniej chwili

                                                                                              

    Z wielką radością informujemy, że Olga Pabisek uczenica klasy VI a została laureatką Małopolskiego Konkursu „Drzewo Recenzji – warto czy nie warto przeczytać”. W kategorii szkół podstawowych przyznano 5 równorzędnych nagród, a na konkurs napłynęło ponad 100 prac z całego województwa. Olga, która jest najbardziej zagorzałą miłośniczką naszej biblioteki, swoją recenzją zachęcała do przeczytania książki Agnieszki Tyszki pt. „Nawijka na skajpie”. Gratulujemy Oldze, i życzymy laureatce wielu wspaniałych książek do czytania!

     

    Swoją recenzją Olga zainicjowała w naszej szkole akcję "Książka dla Ciebie".

    Z ostatniej chwili

                                                                                                    

                                                              

    27 kwietnia na Wawelu odbyła sie Gala Finałowa uczestników konkursu "Krakusek". Wyróżnienie I stopnia otrzymał uczeń klasy III c Piotr Olejarz. Pozostali finaliści to Hania Bergier z klasy III b i Michał Rygiel z III a.

      

    Galę prowadziły Panie: Anna Chachulska (Wawel), Anna Burzyńska (Szkoła Społeczna nr 4) oraz Aleksandra Rzońca (Akademia Żakowska). Występ uświetnił występ chóru szkolnego ze Szkoły Społecznej. Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali piękne dyplomy i nagrody.

    Dzień Ziemi

    22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi, by przypomnieć ludziom o konieczności dbania o naszą planetę. Z tej okazji w naszej szkole odbył się pokaz mody ekologicznej.

      

    Biorący w nim udział uczniowie wykonali fantastyczne stroje z materiałów recyklingowych i prezentowali je wcielając się w role profesjonalnych modeli na scenie przed szkolną publicznością. Dzięki ich inwencji twórczej i poczuciu humoru wszyscy świetnie się bawili.

    Z ostatniej chwili

                                                             

    Z wielką radością informujemy, że Piotr Olejarz uczeń klasy III c otrzymał wyróżnienie I stopnia w XII Międzyszkolnym Konkursie "Krakusek - rok szkolny 2016/2017". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!        

    Z ostatniej chwili 

     

     

        

     

     

    Z radością i dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Zuzanna Iwan znalazła się w gronie 76 uczniów, którzy w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego swoją ogromna wiedzą wywalczyli tytuł finalisty.

                                                                                   

    Ogromne gratulacje dla Zuzi!:)

    "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem"

    "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem" - to hasło konkursu plastycznego, do którego przystąpili uczniowie z klas I-III pod kierunkiem p. Elżbiety Kaczmarczyk.

     

    Dbanie o czyste powietrze to rola dorosłych, ale najmłodsi uczniowie również mają coś do powiedzenia. Postanowili wyrazić to w swoich pracach.

      


    Romeo i Julia

    10 kwietnia uczniowie klasy VI a wystawili w auli naszej szkoły przedstawienie na podstawienie jednej z najbardziej znanych sztuk Wiliama Szekspira „ Romeo i Julia”.

      

    Zadanie nie było łatwe.

      

    Młodzi aktorzy musieli poradzić sobie z polsko-angielskim tekstem, jednak długie i gorące oklaski publiczności pokazały, że wywiązali się z niego doskonale.

      

    Zielona szkoła klasy VI b

    W dniach 3 – 7 kwietnia klasa VI b przebywała w Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie. Dzieci podziwiały niezrównane beskidzkie pejzaże podczas spacerów po okolicznych górach, zwiedzały pobliskie skanseny.

      

    Brały udział w ciekawych warsztatach np. pieczenia chleba z własnoręcznie zmielonej na żarnach mąki (a wcześniej musiały wymłócić zboże!), poznawały tajniki de coupage’u i wyrobu biżuterii.

      

    Uczniowie świetnie się bawili na balu przebierańców, dyskotece i przy ognisku. 

        

    Ogromnie spodobała im się wycieczka w Pieniny, podczas której zwiedzili kościół w Dębnie i zamek w Nidzicy oraz poznali Szczawnicę.

    Edukacja regionalna

    7 kwietnia klasa II b uczestniczyła w zajęciach warsztatowych organizowanych przez Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana z zakresu tradycyjnej kultury ludowej różnych krajów świata.

      


    Wielka przygoda małego żółwika

    6 kwietnia 2017 roku dzieci z klas II a i II b udały się do do Multikina, aby uczestniczyć w spotkaniu edukacyjnym Edumagica pt."Wielka przygoda małego żółwika! Tomek poznaje Polskę!" Mały żółwik, stworzony w unikalnej technologii Avatar Live, podróżując po świecie trafia do Polski i tu płynąc z biegiem Wisły zwiedza różne miejsca i napotyka na różne problemy.

      

    Podczas spotkania dzieci mogły, między innymi, wykazać się znajomością czterech stron świata, poznać krajobrazy i historię mijanych miast, opowiedzieć legendę "O Wawelskim Smoku", zagrać w memory, poszukać źródeł i dopływów rzeki, dowiedzieć się jak krąży woda w przyrodzie i dlaczego o przyrodę należy dbać.

      

    Obok olbrzymiej dawki wiedzy, najbardziej niezwykłym wydarzeniem było to, że dzieci mogły zadawać pytania filmowemu, animowanemu bohaterowi Tomkowi, a on z ekranu rzeczywiście na nie odpowiadał!!!


    Pierwsze wiosenne wieści z beskidzkich szlaków

    1 kwietnia 2017 roku Szkolne Koło PTTK nr 10 "Podróżnik" zainaugurowało sezon turystyczny na Gołuszkowej Górze w Beskidzie Makowskim. Dojechaliśmy do Zembrzyc pociągiem i stamtąd przez góry zeszliśmy do Suchej Beskidzkiej.

    Czerwony szlak beskidzki pokazał nam oblicza górskiej wiosny, choć na Babiej Górze jeszcze wiele śniegu.

    Teraz czekamy na oficjalne rozpoczęcie sezonu na Turbaczu 23 kwietnia.


    Z ostatniej chwili

    Z przyjemnością informujemy, że w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania w etapie wojewódzkim wyróżnienie w kategorii klas I - II otrzymał uczeń klasy II a Marcin Małota.

    W każdej kategorii wiekowej przyznawany jest tytuł mistrza, wicemistrza i 4 wyróżnienia. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, której przedstawiciele zasiadają w jury. Umiejętność pięknego czytania to prawdziwa sztuka aktorska! Gratulacje dla Marcina!


    Wybieramy Radnego Miasta Krakowa

    7 marca wzięliśmy udział w konkursie na najlepszą prezentację wyborczą. Naszym kandydatem na Radnego Miasta Krakowa był Olek Kałuża z klasy VI b. Pomimo tego, że konkurs ten, jest przede wszystkim zabawą, Olek swoją prezentację opracował bardzo starannie, zgodnie z radami, jakie padły na warsztatach autokreacji wizerunku.

    Przygotował ulotki, prezentację multimedialną oraz profesjonalną przemowę wyborczą. Pomagał Mu w tym Sztab Wyborczy w osobach: Mateusz Grochal, Kamil Molicki i Piotrek Włoskowicz W maju, dowiemy się czy zdobycie 5 punktów pozwoli na uzyskanie wyróżnienia w tym konkursie.

    Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości prosimy, niech spojrzy na ulotkę wyborczą Olka, która zapowiada: jeszcze o mnie usłyszycie !!!


    Gwiazdka dla zwierzaków - gala


    "Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach"

    2 marca zaproszone dzieci z Przedszkola Nr 44, z Przedszkola Nr 61, z Niepublicznego Przedszkola Św. Wirginii, oraz dzieci z klas pierwszych i drugich naszej szkoły uczestniczyły w interaktywnym przedstawieniu edukacyjnym przygotowanym przez krakowskich Strażników Miejskich pt."Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach".

    Czarodziej w towarzystwie Smoka Barbacusa, Strażników Światła, Bezpieczeństwa i Zwierząt uczyli dzieci, jak należy przechodzić przez ulicę, jak z siebie zrobić żółwika, aby agresywny pies nie zrobił im krzywdy oraz ostrzegali przed nieznajomymi, którzy mogą je zaczepić.

    Wszystko okraszone rytmicznymi, wpadającymi w ucho piosenkami niosącymi wiele ważnych treści.

    Nasze nowe boisko

    Pod koniec października zakończył się remont naszego szkolnego boiska.

    Teraz to wspaniały obiekt z miękką, kolorową nawierzchnią, polami do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, z nowymi ławeczkami i wysoką siatką.

    Wiosna tuż, tuż. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie już wkrótce będą z niego korzystać.

    Lokomotywa Pana Tuwima

    24 lutego 2017 roku w Kinie Kijów pierwszoklasiści obejrzeli spektakl teatralny pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”. Wykonawcami byli aktorzy z Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Radosne teksy wierszy oraz wesołe i rytmiczne piosenki w wykonaniu aktorów, spodobały się widowni. Dzieci żywiołowo reagowały na to co działo się na scenie.

    Przedstawienie okazało się również ciekawym ćwiczeniem czytania. Abecadło, które z pieca spadło układało się w wyrazy, a dziecięca publiczność odczytywała je z wielkim zaangażowaniem. To była dobra lekcja dziecięcej literatury.

    Z ostatniej chwili

    Z przyjemnością informujemy, że laureatami Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego „Leon” dla klas I - III zostało aż 15 uczniów! Są to:

    • Krzyś Łomnicki i Tosia Bargieła z klasy pierwszej,
    • Wiktoria Kalisz (92%), Julia Ogińska, Gabrysia Sińczak z klas drugich,
    • Jakub Kuta, Tomasz Bryan, Michał Rygiel, Tomasz Ludwig, Iga Kupiec, Wiktoria Braś, Piotr Olejarz, Hania Bergier, Nikodem Ziemski i Maja Kisielewicz z klas trzecich.

    Po raz pierwszy, uczniowie klas I- III, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego „Leon”. Konkurs, który odbył się 13 stycznia miał formę testu składającego się z pytań otwartych i/lub zamkniętych. Do każdego pytania mogła być jedna, dwie lub kilka odpowiedzi poprawnych. Nie był więc to łatwy konkurs, ale nasi uczniowie doskonale sobie z nim poradzili! Serdecznie gratulujemy!

    Z ostatniej chwili

    Do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowała się Zuzanna Iwan uzyskując 52 punkty na 60 możliwych! Gratulujemy i życzymy sukcesów!

    Zagadkowe miasto Kraków

    15 lutego klasa II a uczestniczyła w warsztatach "Zagadkowe miasto Kraków" odbywających się w dziale informatycznym Biblioteki Wojewódzkiej przy ulicy Rajskiej.

    Dzieci rozwiązywały zagadki, oglądały stare fotografie, poznawały i same opowiadały krakowskie legendy. Poznały elementy krakowskiego stroju i rodzące się na ich oczach nowe zwyczaje królewskiego grodu.

    Z ostatniej chwili

    Do trzeciego etapu Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III "Kaktus" zakwalifikował się Piotr Olejarz !

    Gratulujemy!

    Z ostatniej chwili

    Z radością informujemy, że w Małopolskim Konkursie Literackim „Magiczny Świat Harry’ego Pottera”

    • II miejsce zdobyła Weronika Jaśkowiec z klasy IV b

    Gratulujemy!

    Z ostatniej chwili

    Z przyjemnością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony
    MEDITEST
    wyróżnienie otrzymały:

    • Zuzanna Iwan (za zajęcie 11 miejsca),
    • Olga Pabisek (za zajęcie 15 miejsca).

    Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. Gratulujemy!

    Z ostatniej chwili

    Z przyjemnością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie leksykalnym języka angielskiego"Memory Master"

    • laureatem (z maksymalną ilością punktów) został Jan Trzciński,
    • laureatem II stopnia Mateusz Pasternak,

       

    • wyróżnienia zdobyli: Rufus Osica, Igor Pyclik, Patryk Hajduga, Wiktoria Górska, Zuzanna Krętkowska, Lena Kirhala, Michał Kuta, Rebeka Sady, Róża Kwiecińska, Weronika Jaśkowiec.

    Gratulujemy!

    Z ostatniej chwili

    Do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III "Kaktus"
    zakwalifikowało się aż czterech uczniów:

    • Marek Bryk, Natalia Krzemień, Iga Kupiec i Piotr Olejarz .

    To ogromny sukces. Konkurs jest trzyetapowy. Bez względu na wyniki już teraz serdecznie gratulujemy całej czwórce, bo konkurencja była duża, a kryteria oceniania bardzo surowe.


     

    Już po raz 16...

    Z ostatniej chwili

    Z radością informujemy, że w konkursie „Alfik matematyczny ” wynik dobry (75 %) i 21 miejsce w województwie! uzyskał Wojtek Życzkowski z klasy V a.

    Serdecznie gratulujemy !

    Spotkanie z polarnikiem

    "Zaczarowana zagroda" to opowieść o przygodach sympatycznych pingwinów Adeli żyjących na Antarktydzie, na biegunie południowym Ziemi. 13 stycznia uczniowie klasy II a gościli polarnika, w osobie dziadka naszego kolegi Filipa. Był on uczestnikiem aż trzech wypraw polarnych właśnie na ...Antarktydę! Także pradziadek Filipa prowadził badania geologiczne Białego Kontynentu i wielu odkrytym przez siebie formacjom skalnym na Wyspie Króla Jerzego nadał polskie nazwy m.in.: Góra Wawel, Lodowiec Smoka, Grań Chopina.

    Dziadek Filipa opowiedział dzieciom o warunkach życia na tym mroźnym i dalekim kontynencie, do którego leciał i płynął cały miesiąc, o zwierzętach tam mieszkających, pingwinim przedszkolu, szklarni, którą zbudowali polarnicy, aby hodować i jeść świeże pomidory, huraganowych wiatrach, niebezpiecznych szczelinach i niskich temperaturach.

    Pokazał ogromny dysk wieloryba będący częścią kręgosłupa tego największego ssaka zamieszkującego Ziemię, i kryl antarktyczny, który stanowi główny pokarm wielorybów i pingwinów. Ależ powiało mroźną przygodą!

    Z ostatniej chwili

    Z radością informujemy, że w konkursie historycznym, literacko-plastycznym „Dawne i dzisiejsze Grzegórzki”

    • wyróżnienie zdobyła Weronika Jaśkowiec z klasy VI b.

    13 stycznia 2017 roku w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie miał miejsce uroczysty finał. Jurorzy ocenili nadesłane prace w części plastycznej oraz literackiej, przyznając nagrody, wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy. Gratulujemy!

    Nie tylko Minecraft

    12 stycznia 2017 roku w Artetece dzieci z klasy II a uczestniczyły w zajęciach, na których zagrały w wiele nieznanych i znanych gier planszowych.

    Umiejętność i chęć grania to jeden ze wspaniałych sposobów spędzania wolnego czasu, to inna droga przyswajania nowych wiadomości i umiejętności, możliwość poznawania i dostosowywania się do reguł, uczenie się cierpliwości, koncentracji i komunikacji, radzenie sobie ze stresem, wyciąganie wniosków, integracja.

    Dwie godziny zajęć minęły w mgnieniu oka. A ile było przy tym zabawy!

    Z ostatniej chwili

    Z dumą informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Piórem Malowane 2016"

    • I miejsce w kategorii "proza" zdobyła Wiktoria Górska z klasy IV a autorka ciekawego opowiadania o zdumiewającym spotkaniu z dziewczyną – żakiem imieniem Nawojka podczas zupełnie zwyczajnego spaceru w okolicach Uniwersytetu Jagiellońskiego.
    • II miejsce w kategorii "poezja" zdobył Aleksander Kałuża z klasy VI b

    Celem konkursu jest promocja uzdolnionych twórców oraz propagowanie literatury. Temat tegorocznej edycji to "Podróże w myślach i w czasie". Serdecznie gratulujemy!

    Niechaj się spełnią nasze życzenia...

    22 grudnia, w szkolnej auli, przy stole nakrytym białym obrusem, wysłuchaliśmy pięknej, świątecznej opowieści dziewcząt i chłopców z klasy VI a, o tradycji i zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia.

    Do pięknie śpiewanych przez nich polskich kolęd dołączył szkolny chór, a grające na fletach dziewczynki przywiodły nam na myśl spieszących do Szopy pasterzy.

    Było pięknie, nastrojowo, uroczyście. Popłynęło wiele świątecznych życzeń, wiele dobrych myśli.

    W klasach ubieraliśmy choinki, dzieliliśmy się opłatkiem, pałaszowaliśmy przygotowane przez Rodziców smakołyki, a przy dźwiękach gitary śpiewaliśmy stare i nowe bożonarodzeniowe pieśni.

    Spokojnych Świąt. Niechaj się spełnią nasze życzenia...


    Z potrzeby serca

    15 grudnia 2016 roku po raz szesnasty, zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy Kiermasz Świątecznych Wypieków. Akcja miała cel charytatywny. Ciasta upiekli nauczyciele:

    Ciasta były przepyszne:).

    Wszystkim fundatorom serdecznie dziękujemy:). Dziękujemy też ogromnie wszystkim Łasuchom i Smakoszom:), bo dzięki nim ciasta rozeszły się, jak świeże bułeczki.

    Z ostatniej chwili

    Z radością informujemy, że Zuzanna Iwan uczennica klasy VI a zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego! Serdecznie gratulujemy!!!

    Wszystkie dzieci (i nie tylko) Mikołaja kochają...

    Czekali na niego mali i duzi. Od wielu już dni i tygodni. Wysyłali listy. Wyglądali przez okno i patrzyli w niebo.
    I właśnie dzisiaj 6 grudnia pojawił się w naszej szkole. Delikatnie pod nogi sypnął śniegiem. Tak biało i świątecznie.

    I przyniósł prezenty... Podziękowań było wiele. Głośnej i cichej radości...

    Z ostatniej chwili

    Siedmiu uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego!

    Są to:

    • Zuzanna Iwan, Róża Kwiecińska, Rebeka Sady i Jan Trzciński z klasy VI a oraz
    • Aleksander Kałuża, Mateusz Pasternak i Piotr Włoskowicz z klasy VI b.

    Serdecznie gratulujemy!!!

    Grudniowe inspiracje

    5 grudnia dzieci z klas II a i II b uczestniczyły w edukacyjno-plastycznych świątecznych warsztatach.

    Dowiedziały się na nich skąd wzięła się choinka i choinkowe bombki i w jaki sposób wytwarza się te szklane ozdoby, bez których nie wyobrażamy sobie grudniowych świąt.

    Miały również okazję pomalować na swój sposób tę bożonarodzeniową błyskotkę. Wyczarowały także pełen rozproszonego światła, nastrojowy, bibułkowy witrażyk.

    Zaangażowanie dzieci było ogromne. Spod ich rąk wychodziły prawdziwe cudeńka.A czas tak szybko płynął...

    Z ostatniej chwili

    Z radością informujemy, że laureatkami konkursu "Dom i ogród naszych marzeń " zostały: Maja Kisielewicz i Iga Kupiec z klasy III a i Hanna Bergier z klasy III b.

    Otwarcie wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród odbędzie się w dniu 8 grudnia 2016 r. o godz. 12:00, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha".

    Gratulujemy!!!

    Wierszem i prozą

    2 grudnia odbył się konkurs recytatorski dla uczniów z klas IV - VI. Młodzi aktorzy z naszej szkoły zmagali się z bajkami Jean de La Fontaine, wierszami i fragmentami prozy Ewy Szelburg Zarębiny i Artura Oppmana.A oto wyniki konkursu:

    Kategoria: klasy IV-V

    • I miejsce Oliwia Chrzan z klasay V a
    • II miejsce Wiktoria Górska z klasy IV a i Kacper Błażewicz z klasy V a
    • wyróżnienie za recytację wiersza Zofia Bargieła z klasay V a
    • wyróżnienie za recytację prozy Maksymilian Meus z klasay V a

    Kategoria: klasy VI

    • I miejsce Róża Kwiecińska z klasay VI a
    • II miejsce Olga Pabisek z klasy VI a
    • III miejsce Milena Mucha z klasy VI a
    • wyróżnienie za recytację prozy Małgorzata Jaskulska z klasay VI a

    Uczeń - Obywatel

                                                                                     

    2 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu edukacyjnego Uczeń-Obywatel. W tym roku szkolnym biorą w nim udział uczniowie klasy V a i VI b: Oliwia Chrzan, Zuzia Krętkowska, Małgosia Królik, Beata Macko, Julka Szwaczka, Mateusz Grochal, Olek Kałuża, Kamil Molicki i Piotrek Włoskowicz.

    W drodze przez Rynek zobaczyliśmy olbrzymią choinkę przypominającą, że święta Bożego Narodzenia są już tuż, tuż, a przed pomnikiem Adama Mickiewicza zaatakowały nas... gołębie

    W siedzibie Magistratu Krakowskiego, znajdującego się na placu Wszystkich Świętych, zasiedliśmy w sali obrad, która dawniej pełniła funkcję sali balowej, aby wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji na temat samorządu. Dowiedzieliśmy się, że władzę w mieście sprawuje Rada Miasta, a Prezydent jest wykonawcą przygotowanych przez Radę uchwał.

    „Przymierzaliśmy się” do roli Radnego Miasta Krakowa. Już niedługo czekają nas warsztaty z autokreacji wizerunku, a po nich konkurs na najlepszą prezentację wyborczą.Na korytarzu przy pokoju Prezydenta miasta Krakowa, podziwialiśmy byłych i bardzo dla Krakowa zasłużonych Prezydentów: Józefa Dietla, Mikołaja Zyblikiewicza i Juliusza Lea. Ostatnie zdjęcie przy pięknej koronie i reprezentacyjnych schodach w Pałacu Wielopolskich i powrót do szkoły.

    Powrót, ale nie taki sobie zwyczajny. Przy Magistracie czekała na nas druga piękna choinka. Na Rynku wśród straganów świątecznych zachwyciły nas lizaki.

    Następnie przy Barbakanie ujrzeliśmy piękną szopkę. Ostatni raz pozowaliśmy do zdjęcia przy Pomniku Grunwaldzkim.

    Nie znudzeni, z nadzieją na więcej wrażeń, wróciliśmy do szkoły.

    Gwiazdka dla zwierzaków

    Już po raz czternasty Samorząd Uczniowski przeprowadził na terenie szkoły akcję „Gwiazdka dla zwierzaków”, która rozpoczęła się w październiku, a zakończyła 2 grudnia.

     

    Dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej przekazaliśmy krakowskiemu schronisku 34.99 kg karmy dla piesków i 189.635 kg karmy dla kotków. W sumie 224.625 kg. Przekazaliśmy też 2 smycze, 1 obrożę, 1 kaganiec, 1 psie ubranko i 50 posłań. Brawa dla wszystkich darczyńców, którym nie jest obojętny los zwierząt, skrzywdzonych przez ludzi.


    Nasi uczniowie w Domu Pomocy Społecznej im. L.i A.Helclów

    W tym roku szkolnym dzieci z klasy VI b postanowiły wnieść nieco radości w życie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się przy ul. Helclów. 30 listopada udały się z pierwszą wizytą, na którą przygotowały zabawne przedstawienie w oparciu o powieść M. Musierowicz "Kłamczucha".

    Zaniosły także widzom własnoręcznie upieczone ciasteczka. Inicjatywa ta spotkała się z ciepłym przyjęciem, a sam spektakl wywołał gromkie brawa publiczności.

    Zachęceni sukcesem nasi aktorzy pracują nad kolejnym przedstawieniem. W oczekiwaniu na ponowne spotkanie uczniowie przesłali mieszkańcom DPS ręcznie zrobioną kartkę świąteczną z życzeniami.

    „Zimowy uśmiech dziecka”

    Już po raz drugi pod koniec listopada w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna pod hasłem „Zimowy uśmiech dziecka”. Sukces akcji w ubiegłym roku spowodował, że wolontariusze Fundacji UEK-u z nadzieją zwrócili się o pomoc do naszej szkolnej społeczności. I nie zawiedli się.

    Stanęliśmy na wysokości zadania. Miło było zobaczyć radość na twarzach wolontariuszy, którzy przybyli po torby wypełnione darami. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy. Dawanie jest fajne. Wiedzą o tym ci, którzy to robią.
    Co robiły dwa Michały?

    Oczywiście tańcowały! 29 listopada dzieci z klasy II a oglądały w "Grotesce" przepiękne, barwne przedstawienie o bohaterach wierszy Juliana Tuwima.

    Pojawiły się oczywiście tytułowe dwa Michały, Zosia Samosia, Pan Tralaliński, roztargniony Pan Hilary, zapominalski Słoń Trąbalski i wiele jeszcze innych postaci z tuwimowych książeczek. A dzieci chłonęły ten pełen poetyckiej wrażliwości świat, bez przymusu i z wielką uwagą.


    Każdy może pomagać

    We wrześniu klasa VI b zgłosiła się do projektu "Każdy jest komuś potrzebny" realizowanego przez pracowników i wolontariuszy Fundacji "Mimo Wszystko". W październiku, na warsztatach, dzieci dowiedziały się na czym polega wolontariat oraz dlaczego i jak należy pomagać.

    W ramach podjętych działań, które trwały cały miesiąc, uczniowie zdecydowali się na pomoc w czynnościach porządkowych na drugim piętrze, adopcję na odległość psa Chorwata ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, wizytę i niespodziankę dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im.L.i A. Helclów.

     

    Projekt zakończył się, ale jak mówią dzieci z klasy VI b, pomoc innym nie. Bo... warto pomagać.


    ELEIS

    15 listopada uczniowie klasy V b uczestniczyli w warsztatach prowadzonych w krakowskich szkołach przez Fundację Nauka i Kultura w ramach programu ELEIS (skrót od Elektryczność, Ekologia i Samowystarczalność).

    W czasie zajęć uczniowie nie tylko poznali wiele ciekawych informacji będących zaproszeniem do świadomego użytkowania energii elektrycznej, ale również mogli sami sprawdzić działanie różnych sprzętów dzięki urządzeniu do pomiaru i monitoringu chwilowego zużycia prądu.

    Nasza Niepodległa

    98 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość. Wolna Polska - ta wyśniona, wymarzona - stała się faktem!

    To radosne święto uczciliśmy w szkole 10 listopada pięknym widowiskiem artystyczno - historycznym połączonym ze śpiewem, a przygotowanym przez klasę V a, wspomaganą przez pozostałe klasy IV - VI.

    Swoją obecnością zaszczycił nas przedstawiciel Wojska Polskiego. Było pięknie i nastrojowo.    Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku

    4 listopada dziewczęta i chłopcy klasy V b wyruszyli do Podgórza, by przedstawić inscenizację mitów greckich na XXIII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku.

    Ubrani w stroje z epoki uczniowie, zaprezentowali "Sąd Parysa" i "Tezeusza".

    W Konkursie Mitów Greckich klasa V b otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy:)

    "Moja Ojczyzna Polska"

    3 listopada odbył się szkolny etap konkursu plastycznego z okazji Święta Niepodłegości pt. "Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm." Temat pracy odnosił się do symboli polskości, miejsc i wydarzeń historycznych kształtujących współczesną tożsamość Polaków oraz wybitnych postaci w historii naszego kraju.

    Do kolejnego etapu zostały zakwalifikowane prace: Wiktorii Górskiej z klasy IV a, Krzysztofa Kozaczkiewicza, Piotra Włoskowicza i Julii Szwaczki z klasy VI b. Gratulujemy!

    Poznajemy anglosaskie zwyczaje

    Pod koniec października odbył się coroczny konkurs na "Najciekawszą dynię" związany z tradycją Halloween wywodzącą się z kultury krajów anglojęzycznych. Zwycięzcami konkursu zostali: z klasy IV a Sonia Yaba (I miejsce), Julia Małysz (II miejsce), Wiktoria Makula i Kamil Turakiewicz (III miejsce), a z klasy IV b Nina Kłos (I miejsce), Sofia Monetti (II miejsce) oraz Wiktoria Błachut (III miejsce).

    Komisja konkursowa przyznała także wyróżnienia, które otrzymali: Wiktoria Górska, Józef Kasprzycki, Oskar Popowski, Natalia Szczepańska i Roksana Pelson. Do oglądania zwycięskich prac zapraszamy do pracowni językowej do końca listopada.

    IV Olimpiada Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego

    28 października 2016 r. gościliśmy w naszej szkole 4 drużyny z sąsiednich szkół. Powodem spotkania była IV Olimpiada Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego dla Szkół Podstawowych, którą organizowali i sędziowali przedstawiciele Straży Miejskiej z Dzielnicy I.

    Olimpiada składała się z 3 części: testu wiedzy o ruchu pieszych i rowerów, konkurencji sztafetowych i ćwiczeniach praktycznych w udzielaniu pierwszej pomocy. Wszyscy zawodnicy wykazali się wiedzą i zaangażowaniem.

    Nasza szkoła zajęła I miejsce. Jesteśmy dumni z umiejętności jakie zaprezentowaliśmy. Zwycięskie drużyny otrzymały fantastyczne nagrody. Do zobaczenia za rok.

    Doniesienie o ..."Śnie nocy letniej"


    =

    Powiem wam w sekrecie...

    Powiem wam w sekrecie,
    że bardzo dziś jestem zdenerwowany,
    bo właśnie dzisiaj, jak pewnie już wiecie,
    na ucznia tej szkoły będę pasowany.

    Takie słowa rozbrzmiewały w auli szkolnej 7 października 2016 roku. Podczas uroczystości uczniom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, goście i starsi koledzy.

    Po słowach przysięgi pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na członków społeczności szkolnej. Prawdziwym sprawdzianem było wypicie magicznego napoju, który dodaje siły i mądrości.

    Uczniowie otrzymali od starszych kolegów upominki, zaprezentowali też swoje umiejętności na scenie. Potem w świetlicy szkolnej spotkali maga, który wprowadził ich w świat czarów.

    Na koniec otrzymali dyplomy pasowania na Świetliczaka.


    Uczymy się wrażliwości na seniorów


    Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

    29 września 2016 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się wręczenie Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego. W uroczystości udział wzięli również Halina Cimer - Małopolski Wicekurator Oświaty, Józef Gawron – I Wicewojewoda Małopolski, Grzegorz Lipiec - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego,Marian Mąka - Zastępca Wójta Gminy Limanowa, dr inż. arch. Krzysztof Kwiatkowski z Instytutu Projektowania Urbanistycznego Politechniki Krakowskiej, przedstawiciele szkół oraz Policji z miast i powiatów województwa małopolskiego.

    Wśród wyróżnionych 31 szkół, których przedstawiciele otrzymali Certyfikaty z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roberta Strzeleckiego oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Halinę Cimer, znalazła się nasza szkoła! Po zakończeniu uroczystości, szkoły zostały zaproszone do udziału w przygotowanych pokazach tj. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a także zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji samolotów w muzeum.


    Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

    26 września klasa II a udała się do teatru "Groteska" na spotkanie z upartym Koziołkiem.

    Przedstawienie opowiadające o sile przyjaźni, empatii i mobilizacji w obliczu niebezpieczeństwa oraz szczęśliwe zakończenie, niezwykle podobało się dzieciom wywołując uśmiech na twarzy i dobry humor po spektaklu.


    Pamiętamy...

    16 września 2016 roku delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach 77 rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 roku i Dnia Sybiraka. Uroczystości upamiętniające wszystkich, którzy walczyli z niemieckim i sowieckim okupantem o wolność Polski w latach 1939-1945 rozpoczęły się Mszą św. w Bazylice Mariackiej.

    Po mszy nastąpił przemarsz z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych, delegacji i mieszkańców przez Rynek, ulicą Grodzką pod Krzyż Pamięci Narodowej i Tablicę Zesłańców Sybiru przy placu im. ojca Adama Studzińskiego. Tam była modlitwa za Poległych, Apel Pamięci, salwa Honorowa, złożenie kwiatów i oddanie hołdu Ofiarom w pieśni i słowie.    Pierwsza lekcja

    Niektórzy nie mogli się doczekać. Inni jeszcze nie byli gotowi. Jedni z radością, drudzy z maleńką niepewnością. Ale stało się! Po dwumiesięcznym odpoczynku, gwarnie i wesoło, rozpoczęliśmy 1 września, nowy rok szkolny 2016/2017.