• Wygrana 3a w kampanii Rowerowy Maj

    • W nagrodę za zwycięstwo w kampanii „Rowerowy maj 2022”uczniowie klasy 3a wybrali się do Żywego Muzeum Obwarzanka. Własnoręcznie wykonane obwarzanki smakowały wyśmienicie!

    • Wizyta w Wodociągach :)

    • Uczniowie klasy 3a na warsztatach ekologicznych „Akademia kropelki” organizowanych przez Wodociągi Miasta Krakowa. Podczas wspólnych zabaw i konkursów dzieci dowiedziały się jaki wpływ na zasoby naturalne ma działalność  człowieka i jak można je chronić.   

    • Wszystkiego najlepszego Panowie :)

    • 30 września tradycyjnie obchodziliśmy w Siódemce Dzień Chłopaka. Samorząd zrobił dla chłopców piękną laurkę oraz przeprowadził plebiscyt na Super Chłopaka 2022. W klasach 1-3 tym chłopakiem został Borys Limanówka, a w klasa 4-8 Tymek Pałka.

    • NA TROPIE TAJEMNIC WESELA

    • NA TROPIE TAJEMNIC WESELA

     W minionym tygodniu klasa 6a i 6b uczestniczyły w wyjątkowym spektaklu „Tajemnice Wesela 1900” w Teatrze Słowackiego. Spektakl zabrał dzieci do epoki Młodej Polski poprzez labirynt gier i zagadek, a kluczem do ich rozwiązania była współpraca.
     "Według mnie to przedstawienie było ciekawe i bardzo ekscytujące. Jest tam dużo zagadek i myślę, że warto się na nie wybrać".- Zuzia
     "Moim zdaniem wycieczka była bardzo interesująca, ponieważ cały labirynt utrzymywał ciekawy nastrój i nie było w nim nudnej zagadki. nauczyliśmy się współpracy, a przy tym dobrze się bawiliśmy" - Emilka

    • Klasa 7a i 8b łapią oddech w górach :)

    • Klasa 7a i 8b spędziły miniony tydzień na zielonej szkole w Gołkowicach Górnych. Pierwszego dnia wyruszyli na Cyrlę, odpoczywali przy pysznych pierogach w schronisku, zwiedzali ruiny zamku w Rytrze, a nawet spotkali salamandrę. W kolejnych dniach wyruszyli do Nowego Sącza, zwiedzali Miasteczko Galicyjskie oraz wyszli na górę Zyndmana z Maszkowic. Następnie zwiedzali Stary Sącz, muzeum regionalne oraz ścieżkę edukacyjną na Leśne Molo. Faktycznie udało się złapać oddech!

    • "Noc w muzeum" :)

    • Na jedna noc piękna Willa Decjusza stała się szkołą dla klasy 6a, w której odbyły się lekcje ekonomii, historii pieniądza, architektury oraz historii Polski. Dodatkowo udało się stworzyć własne "dukaty" podczas warsztatów numizmatycznych oraz wczuć w zbroję rycerza. Noc pełna wrażeń za nami. :)

    • UWAGA!!! ZACZYNAMY KREDKOBRANIE :)

    • Drodzy Uczniowie i Rodzice. 

     Nasza Szkoła przystąpiła do 5edycji Kredkobrania. Celem akcji jest zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Kresach. Zbierane przybory szkolne, artykuły szkolne i materiały plastyczne muszą być tylko i wyłącznie zgodne z listą tj: kredki, zeszyty, bloki, papiery kolorowe, farby, plastelina, pisaki, długopisy, piórniki, ołówki, kleje, przybory geometryczne, plecaki, gumki, nożyczki, temperówki, taśma klejąca, bibuły, teczki, ryzy papieru, pędzle (nie zbieramy artykułów spoza listy ani mających ślady użytkowania). Zbiórka trwa do 30 września 2022 r. Na terenie naszej szkoły zbiórka będzie trwała od 26.09.2022 do 30.09.2022. Jeżeli uczniowie i rodzice naszej szkoły chcą wesprzeć naszą akcję bardzo proszę o pozostawienie rzeczy do Kredkobrania przy portierni, do pozostawionych tam kartonów. Proszę też o wpisanie imienia i nazwisko ucznia, który wziął udział w akcji charytatywnej na listę.

     Jestem przekonana, że dzięki Wam już po raz 5. Na twarzach dzieci zagości uśmiech. Razem osiągniemy wspólny cel.

     Nie czekaj dłużej, pokoloruj przyszłość na Piątkę. 

     Koordynator -Bożena Strzałkowska Limanówka

    • To juz tradycja 7 !

    • Korzystając z ładnej pogody Samorząd Uczniowski zorganizował, po raz drugi, śniadanie integracyjne. Śniadania powakacyjne i przedwakacyjne będą organizowane cyklicznie, we wrześniu i w czerwcu każdego roku szkolnego....Zobaczcie, jak się bawiliśmy:

    • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023

    • Nowy rok szkolny powitaliśmy bardzo uroczyście. Pan dyrektor mgr Grzegorz Mroczek przywitał wszystkich zgromadzonych: uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Pan dyrektor życzył nam wielu sukcesów, pomyślności, powodzenia w nauce oraz realizacji celów i zamierzeń.

    • KOMUNIKAT

    • Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 7 w Krakowie uprzejmie informuje, że:

     Inauguracja  roku  szkolnego  2022/2023

     odbędzie się 1 września 2022 r.

       godz. 930   – klasy  IV – VIII                             godz. 1100 – klasy  I – III 

     Uczniów obowiązuje strój galowy.

              Spotkania informacyjne z wychowawcami odbędą się w niżej wymienionych salach:

                            2a – 102          4b – 305             4a – 202            5a – 306         6a – 201         

                                                                     3a – 106          6b – 204           7a – 200         8a – 206        8b – 205                                                                                                                          
      Uczniów klasy I wraz z Rodzicem/Opiekunem zapraszamy na spotkanie w auli szkolnej.

       W dniu 1 września 2022 r. świetlica szkolna pracuje w godzinach od 7.00 do 17.00.
     Stołówka będzie czynna w dniu 1 września w godz. 11.30-13.00, a od piątku 2 września 2022r. 
     w godz. 12.00 - 14.45.

      

    • Odbiór zaświadczeń o szczegółowych wynikach Egzaminu Ósmoklasisty 2022

    • Odbiór zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty 2022

     Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Wojska Polskiego w Krakowie informuje,
     że zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty 2022 można
     odebrać w sekretariacie szkoły w dniu 8 lipca 2022r. w godz. 9.00- 13.00.

    • To za nami ...

    • Kolejny rok szkolny za nami. 24 czerwca odbyła się uroczysta akademia z okazji kończącego się roku szkolnego. Starsi koledzy, z klas ósmych, przekazali sztandar szkoły wyróżniającym się uczniom z klas siódmych. Teraz oni będą nas reprezentować na ważnych uroczystościach. Uczniowie klas ósmych pożegnali szkolne mury. W słowno-muzycznym montażu podsumowali ten etap edukacji, złożyli swoim nauczycielom podziękowania.  Wielu uczniów otrzymało wyróżnienia i nagrody.

     Następnie uczniowie z klasy II a zaprosili swoich kolegów z klas I-III w podróż po Polsce. Wakacyjna dekoracja, profesjonalizm młodych aktorów i przepiękne piosenki przeniosły nas myślami nad morze, jeziora i w góry, które już nie mogą doczekać się spotkania z nami.

     Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji i zaprosiła po odbiór świadectw.

     Bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

    • Siódemkowe śniadanie

    • Samorząd uczniowski, w ostatnim dniu nauki zaprosił wszystkich na SIÓDEMKOWE PRZEDWAKACYJNE ŚNIADANIE INTEGRACYJNE !

     Uczniowie i nauczyciele zebrali się na szkolnym boisku. Wspólne śniadanie smakuje o wiele lepiej !

     Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się w zakładce galeria zdjęć - album fotograficzny.

    • Wyśpiewaj lato !

    • We wtorek 21 czerwca odbył się Festiwal Piosenki Wakacyjnej – „WYŚPIEWAJ LATO”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas młodszych. O organizację i przebieg konkursu zadbali nauczyciele pracujący w świetlicy szkolnej.

     Formuła konkursu brzmiała:

     Przygotuj własną piosenką lub innych autorów.

     Zaśpiewaj solo – a capella lub z akompaniamentem.

     Odbierz zasłużone brawa i nagrodę.

     Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !

    • Komunikat

    • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     24 czerwca – piątek

     Msza Święta w Bazylice O.O. Karmelitów, godz. 8.00 – uczniowie udają się indywidualnie.

     Akademia dla klas IV – VIII godz. 9.15

     Rozdanie świadectw, klasy IV - VIII po zakończeniu akademii.

     Akademia dla klas I – III godz. 11.00

     Rozdanie świadectw, klasy I - III po zakończeniu akademii.

    • W komiksowie

    • 14 czerwca dzieci z klasy Ia udały się do Arteteki na warsztaty pt .”Kreator komiksu”.  Na półkach biblioteki uczniowie odnaleźli nie tylko swoje ulubione komiksy, ale także tradycyjne  książki, gry planszowe i komputerowe. Aby zgłębić tajniki powstawania komiksów,  animatorka przedstawiła krótką prezentację. I wtedy okazało się, że sama również tworzy komiksy!

     Dzieci także chciały spróbować swych sił. Zadanie polegało na: pokolorowaniu komiksu już narysowanego, wymyśleniu jego zakończenia, stworzeniu swojego bohatera lub bohaterki. Dzieci mogły rysować na kartkach, mogły też użyć tabletów graficznych. Emocji było moc! Powstały piękne ilustracje świadczące o sile dziecięcej wyobraźni. Może w niedługiej przyszłości powstaną nowe opowieści?