• Wrześniowa wyprawa

    • W dniu 8 IX 2019 Szkolne Koło PTTK uczestniczyło w wycieczce na Dzwonkówkę w Beskidzie Sądeckim. Mimo porannego deszczu w Krakowie pogoda dopisała wspaniale, jak widać na załączonych obrazkach.

    • ROK SZKOLNY 2019/2020 OTWARTY!

    • 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. W galowych strojach, z głowami pełnymi wakacyjnych wrażeń, witaliśmy naszych kolegów i koleżanki oraz słuchaliśmy życzeń wielu sukcesów składanych przez Panią Dyrektor. Po dwóch miesiącach beztroski nadszedł czas... nauki.

     Uczniowie klas pierwszych otrzymali niezwykły prezent, ekologiczną wyprawkę szkolną przygotowaną po raz pierwszy przez Miasto Kraków, a w niej bidon na wodę wykonany z cukru, worek na buty lub strój sportowy oraz publikację „Moja szkolna supermisja”. W niej pierwszoklasiści znajdą również życzenia od Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.  

      Powodzenia !

    • Najważniejszy w każdym działaniu jest POCZĄTEK /Platon/

    •                Szanowni Rodzice i Opiekunowie dzieci

     sześcio- i siedmioletnich!

          Wybieracie Państwo pierwszą szkołę dla swojego dziecka. Nasza „Siódemka” spełnia Wasze oczekiwania. Realizując naszą misję każde dziecko otaczamy szczególną troską, wykazując dbałość o jego wszechstronny i harmonijny rozwój intelektualny, emocjonalny, moralny i fizyczny. W atmosferze wzajemnego zaufania tolerancji stwarzamy warunki do rozwijania osobowości uczniów. Rozbudzamy w wychowankach twórczą aktywność. Uczymy samodzielności i odpowiedzialnego działania.

         Pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej dzieci rozwijają swoje pasje, talenty, zdolności i zainteresowania.  W komfortowych i przyjaznych warunkach nabywają wiedzę i  umiejętności korzystając z nowoczesnej bazy dydaktycznej. Nasza Szkoła zapewnia naukę na jedna zmianę

          Naszym nadrzędnym priorytetem jest BEZPIECZEŃSTWO dzieci. Dbamy o ich fizyczne i psychiczne dobre samopoczucie i otaczamy serdeczną troską.

     Zostań uczniem „ Siódemki”!!!

     SP 7 w Krakowie to SZKOŁA DLA CIEBIE !

     Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.

      

    • ŻEGNAJ SZKOŁO, WITAJCIE WAKACJE

    • Kolejny rok szkolny za nami. 19 czerwca odbyły się uroczyste akademie. Starsi koledzy z klas ósmych przekazali sztandar szkoły wyróżniającym się uczniom z klas siódmych.

     Pani Dyrektor podsumowała rok szkolny, podkreśliła osiągnięcia, a także życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Wielu uczniów otrzymało wyróżnienia i nagrody. ​​​​​​​

     Uczniowie z klas ósmych żegnali się ze szkołą. Rozpoczęli swój program od Poloneza. Uczniowie z klas II przygotowali przedstawienie. Niezwykle rytmiczne i dynamiczne piosenki przywołały czas letnich przygód, nowych doświadczeń i wrażeń.

     Bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

    • Szlakiem Orlich Gniazd

    • W dniu 11 czerwca 2019 r. klasy drugie wybrały się na wycieczkę "Szlakiem Orlich Gniazd". Najpierw uczniowie mieli okazję zobaczyć największą w Polsce pustynię leżącą na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej. Zrobiła na nich wielkie wrażenie.

     Kolejnym punktem w programie było zwiedzanie zamku w Ogrodzieńcu. Nie ma zamku na Jurze, który robiłby większe wrażenie na turystach i przyciągał tak liczne rzesze odwiedzających. I tak było z dziećmi, które wędrowały krętymi schodami, zaglądały we wszystkie zakamarki. Na koniec trafiły do sali tortur.

     Na koniec był piknik z pieczeniem kiełbasek oraz zabawy na świeżym powietrzu. Atrakcją był także mecz piłki nożnej rozegrany z udziałem Pana Piotra, naszego przewodnika. Zmęczeni, ale cali i zdrowi oraz zadowoleni wróciliśmy wieczorem do Krakowa.

    • Już wakacyjne klimaty

    • W dniu 9 czerwca Szkolne Koło PTTK "Podróżnik" uczestniczyło w wyprawie w Pieniny. Przeszliśmy od Jaworek przez Wysoką do schroniska na Durbaszce. Widoki wspaniałe, zobaczcie sami...

    • "Piękna i bestia"

    • W dniu 7.06.2019 r. grupa uczniów z klasy 8a wystawiła przedstawienie anglojęzyczne pt. "Beauty and the Beast". Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. A.Dutkowskiej-Opach. 

     Spektakl został pozytywnie odbrany przez młodą publiczność. 

     Aktorzy serdecznie dziękują wszystkim widzom. 

    • II Mistrzostwach Małych Ratowników

    • 6 czerwca uczniowie z klasy VII a Ewelina, Bartosz Kubera  i Maksymilian Meus  reprezentowali naszą szkołę w zorganizowanych przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe II Mistrzostwach Małych Ratowników. Finał konkursu rozegrany został podczas Dnia Otwartego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Mistrzostwa Małych Ratowników to konkurs, w którym uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych z małopolskich szkół podstawowych mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu pierwszej pomocy.

     Zawody zorganizowane zostały na wzór profesjonalnych mistrzostw w ratownictwie medycznym i  składały się z części teoretycznej w postaci testu oraz kilku zadań praktycznych, m.in. z wykorzystaniem manekinów szkoleniowych oraz AED.

     Podczas Dnia Otwartego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zaprezentowany został najnowocześniejszy sprzęt służący ratowaniu życia, specjalistyczne ambulanse, a także elektroniczny system zarządzania karetkami w Małopolsce. Wszyscy mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Była to też okazja, aby poznać fascynującą historię pierwszego pogotowia ratunkowego w Polsce, które tego dnia obchodzi 128 rocznicę powstania. Można było także zobaczyć stare ambulanse – eksponaty z Muzeum Ratownictwa w Krakowie. Dzień Otwarty Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego został organizowany w ramach Święta Małopolski.

     Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie w tak piękny konkurs  związany z ratowaniem życia. Gratulujemy zakwalifikowania się do finału Mistrzostw-za rok będzie puchar!!!!!!!

    • Przez różowe okulary

    • W dniu 5 czerwca odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III. W tym roku motyw przewodni to "Kolorowo wokół nas - przez różowe okulary".  Oto wyniki:

     Klasy I

     I miejsce: Jerzyk Łomnicki

     II miejsce: Krzyś Brodowicz

     III miejsce: Milenka Klęczar, Maja Curzydło

     Klasy II

     I miejsce: Maja Urbaniec

     II miejsce: Irenka Pabisek,  Lena Duraj, Maja Folfasińska

     III miejsce: Antoni Wajda

     Klasy III

     Nie przyznano I miejsca.

     II miejsce: Simone Rück

     III miejsce: Krzyś Łomnicki

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

    • Rowerowy Maj raz jeszcze...

    • Zakończyła się Kampania „Rowerowy Maj”.  Cieszymy się, że liczna grupa uczniów oraz nauczyciele wzięli w niej udział. Maj w tym roku był chłodny i deszczowy, tym bardziej doceniamy zaangażowanie w kampanię. Urząd Miasta Krakowa ufundował nagrody dla nauczycieli i uczniów.

     Będą też nagrody dla klas. Podstawą jest ranking frekwencji klas obliczony przez system informatyczny do obsługi kampanii Rowerowy Maj.  

     Najlepsza w tym roku okazała się klasa 2a, drugie miejsce klasa zajęła klasa 3a, trzecie miejsce dla klasy 1 a, a czwarte klasa 7a.

     Wręczenie wszystkich nagród nastąpi na Akademii  z okazji zakończenia roku szkolnego w dniu 19.06.

    • Dzień bezpieczeństwa

    • 6 czerwca dzieci z klasy I a uczestniczyły w dniu bezpieczeństwa, który został zorganizowany przez krakowskich strażaków, w ramach „Dni otwartych strażnic”.  Uczniowie wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zobaczyli wnętrze prawdziwej karetki  pogotowia,  pokonali tor przeszkód, 

     na końcu  którego mogli wziąć do ręki  i poczuć siłę strażackiego węża. W zadymionym namiocie szukali zaginionych pluszaków (okazało się, że aby coś widzieć należy poruszać się na czworakach).

     Największe wrażenie zrobił na dzieciach pokaz, na którym zobaczyły co może się stać, kiedy ktoś będzie chciał zgasić płonący olej wodą.W szkole oglądnęły edukacyjne filmiki, z których dowiedziały się jak pomóc komuś na kim pali się ubranie  i jak zachować się w razie pożaru.

    • W Ćwierćlandzie

    • 3 czerwca 2019 r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klasy I a zamieszkali w czterech krainach tworzących państwo zwane Ćwierćlandem.  Po wylosowaniu „swojego” koloru dzieci udały się do miejsc, w których wszystko jest zielone, niebieskie, żółte lub czerwone. Zaprojektowały swoją przestrzeń do życia, wymyśliły swój hymn, strój, zawód, a nawet menu w restauracji.

     Na koniec zlikwidowały granice, wymieniły się kolorami i zatańczyły taniec radości.  Podczas sprzątania kolorowe śmieci w niewytłumaczalny sposób:) zamieniły się w pyszne cukierki.  Zajęcia te to świetna lekcja wspólnego działania, odporności na cudzą krytykę i kompromisu.

    • Święto Sportu

    • 31 maja uczniowie naszej szkoły udali się na stadion na Placu na Groblach. To już nasza tradycja. Pogoda dopisała, a wyremontowane boiska zachęcała do sportowej rywalizacji. 

     W tym roku zaplanowane były biegi: na 60 m dla wszystkich, na 600 m dla starszych uczniów i pierwszy raz mieszana sztafeta z udziałem 7 i 8 klas. 

     Gry i zabawy dla najmłodszych.

     "Dwa ognie" dla klas II i III, piłka nożna dla chłopców.

     Siatkówka oraz ringo dla dziewcząt. 

     Na koniec nagrody - medale i dyplomy.

    • Z ostatniej chwili

    • Z radością informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Memory Master mamy aż 20 uczennic i uczniów nagrodzonych. Oto oni:

     Klasy IV

     Wiktoria Kalisz z kl. IVa – Laureat II stopnia

     Julia Ogińska z kl. IVb – Laureat III stopnia

     Gabriela Sińczak z kl. IVb - Laureat III stopnia

     Klasy V

     Piotr Olejarz z kl. Vc – Laureat

     Iga Kupiec z kl. Vc – Laureat

     Wiktoria Braś z kl. Vc – Laureat II stopnia

     Sean Ernstzen z kl. Vb – Laureat III stopnia

     Jakub Kuta z kl. Vc – Laureat III stopnia

     Marek Bryk z kl. Vc – Laureat III stopnia

     Maja Kisielewicz z kl. Va – wyróżnienie

     Weronika Jaskulska z kl. Va – wyróżnienie

     Tomasz Bryan z kl. Vc - wyróżnienie

     Klasy VI

     Maxymilian Podkanowicz – Reczek z kl. VIb – Laureat III stopnia

     Rufus Osica z kl. Via – wyróżnienie

     Igor Pyclik z kl. VIb – wyróżnienie

     Oskar Popowski z kl. VIb – wyróżnienie

     Klasy VIII

     Małgorzata Jaskulska z kl. VIIIa – Laureat II stopnia

     Mateusz Pasternak z kl. VIIIb – Laureat II stopnia

     Rebeka Sady z kl. VIIIa -  wyróżnienie

     Klara Breksa z kl. VIIIa -  wyróżnienie

     Serdecznie gratulujemy !

      

    • Z ostatniej chwili

    • W Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik" przyznawane są trzy rodzaje nagród: wyróżnienie, nagroda oraz nagroda główna.

     Z radością informujemy, że uczeń Marcin Małota z kl. 4 a otrzymał nagrodę.

     Aż 6 uczennic i uczniów otrzymalo wyróżnienia. Są to:

                      Małgorzata Kurdziel kl. 1 a              

                      Tomasz Miłkowski kl.   2a       

                      Krzysztof Łomnicki kl. 3 a 

                      Gabriela Sińczak kl. 4 b                   

                      Wiktoria Górska kl. 6 a           

                      Mateusz Pasternak kl. 8 b 

     Serdecznie gratulujemy!

      

      

      

      

    • Z ostatniej chwili

    • Z radością informujemy, że w "Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2019" 

      Tomasz Miłkowski z klasy 2a uzyskał wynik bardzo dobry. 

     Wyróżnienia otrzymali: 

      Michał Ludwig z klasy 2b,

     Gabriela Sińczak z klasy 4b

     Marcin Małota  z klasy 4a

     Mikołaj Jędras z klasy 5a

     Jakub Kuta z klasy5c.

     Serdecznie gratulujemy!

    • Odkrywamy świat nauki

    •  13  i 27  maja  klasa 3a uczestniczyła w pokazach naukowych na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. Tematyka pokazów była fascynująca:  „Człowiek władający piorunami” oraz „Człowiek w oceanie powietrza.” Uczniowie dowiedzieli się, co to jest prąd i jak powstaje, co to są elektrony i jak się przemieszczają. Obserwowali szereg eksperymentów m. in. skaczące iskry, grę w ping ponga, ale  bez graczy,  wyładowania elektryczne, odpalanie rakiety, podmuch, który zrzuca kubeczki umieszczone na głowie, a przepływając między kartkami przyciąga je,  a także brali w nich czynny udział.

     Najbardziej uczniom podobało się doświadczenie związane z przewodzeniem prądu, kiedy to trzymając się za ręce w długim pociągu doświadczyli "porażenia" prądem, a pierwsza osoba bezpośrednio połączona z urządzeniem miała "stojące"-naelektryzowane włosy.

     Podczas tych wszystkich ciekawych doświadczeń uczniowie usłyszeli wiele naukowych sformułowań np. prawa Bernoulli’ego, Generator Van de Graaffa, Drabina Jakuba, tablica Franklina!

     To były naprawdę niezwykłe zajęcia!

    • Pozdrowienia z Murzasichla

    • 27 maja. Klasa 4a przesyła pozdrowienia z Murzasichla. Pierwszy spacer po okolicy.

     Niezapomniane widoki. Park linowy.

     Dyskoteka i wspólne zabawy.

     Pozdrawiamy. 

    • Kolejny szczyt zdobyty

    • W dniu 26 maja 2016 roku Szkolne Koło PTTK "Podróżnik" zdobyło szczyt Lubania w Gorcach. Odwiedziliśmy jeden z punktów Dni Dziedzictwa Kulturowego przy organach Władysława Hasiora, podziwialiśmy widoki Tatr i Pienin oraz cieszyliśmy się piękną wiosenną pogodą.

    • "Starsowa" lekcja w-fu

    • 24 maja uczniowie klas czwartych i szóstych mieli okazję poćwiczyć swoje rowerowe umiejętności podczas lekcji "w-f na rowerach". Aby zrealizować zajęcia potrzebowaliśmy rowerów. 

     Mimo deszczu i zimna spora grupa dzieci przybyła do szkoły na rowerach, najwięcej z klasy 4b.

     Zajęcia prowadził p. Maciej Skinderowicz, nasz starsowy opiekun z Fundacji Otwarty Plan.