• Dzień Nauczyciela

    • 14 października Samorząd Szkolny wraz ze swoim Opiekunem Panią Beatą Stech zorganizował dla nauczycieli i pracowników szkoły " Koncert Życzeń". To już nasza tradycja. W koncercie wystąpiło 21 uczniów z klas IV – VIII. Zaprezentowali takie formy artystyczne jak: śpiew, skecz, recytacja, gra na instrumencie, taniec, pokaz gimnastyczny.

     Po koncercie każde dziecko, które prezentowało swoje talenty otrzymało od Pani Dyrektor dyplom.

     Po koncercie odbył się mecz koszykówki nauczyciele kontra uczniowie. Mecz był zacięty, a zawodnicy nie szczędzili sił i energii. O zwycięstwie zdecydował 1 rzut. Wygrali uczniowie !!! ​​​​​​​

     Uczniowie z klas młodszych mogli w tym dniu sprawdzić swoje umiejętności w grach stolikowych, które w tym dniu królowały na szkolnych ławkach. 

    • Pasowanie na Świetliczaka

    • 8 października dzieci z klas pierwszych, nowi uczniowie oraz zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych przedszkoli oglądali  "Magiczne Przedstawienie". Radości i zabawie nie było końca. 

     W drugiej części Magik za pomocą czarodziejskiej różdżki przyjmował pierwszaki w poczet braci świetlicowej. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a goście papierowe żurawie wykonane podczas zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej.

    • Na Hali Krupowej

    • Czy to jesień, czy już zima? W dniu 6 października 2019 Szkolne Koło PTTK "Podróżnik" uczestniczyło w zamknięciu sezonu turystycznego na Hali Krupowej. Nie wszyscy uczestnicy zlotu przybyli tam pieszo...

    • Ekopomysły

    • 5 października ostatni już raz nasze uczennice wzięły udział w zajęciach w ramach projektu szkolne " Ekopomysły". 

     Dziś zmierzyły się z zagadnieniami z biologii. Wykonywały preparaty m.in. mchów i porostów. Na koniec zajęć rozwiązały test. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na wyniki i trzymać za nie kciuki.  

    • Turniej piłki nożnej

    • W dniu 4 października 2019 roku reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w Turnieju Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych w Krakowie-Dzielnica I Stare Miasto organizowanym przez Straż Miejską, Oddział Śródmieście.

     Turniej składał się z eliminacji i finałów. Nasza reprezentacja dostała się do ścisłego finału.
     Jej skład: Czerwieniec Jakub, Leśniak Tomasz, Meus Maksymilian, Ernstzen Joushua, Kaczmarski Marek, Leśniak Jan, Radwański Jakub, Rzeszut Antoni, Bazior Michał i Hajto Aleks. Gratulujemy!

    • Ślubowanie klas pierwszych

    • 4 października dziewczynki i chłopcy z klas I a i I b spotkali się w auli szkolnej, aby tam, w obecności Dyrekcji, Rodziców, Wychowawców złożyć uroczyste ślubowanie.

     Pani Dyrektor pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia, a przygotowany przez nich program artystyczny, z pięknie wyrecytowanymi wierszami i wesołymi piosenkami pokazał, że przybyli do naszej szkoły zdolni i wrażliwi uczniowie. Wszyscy zgromadzeni nagrodzili występy uczniów gromkimi brawami. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i maskotki.

    • Budżet obywatelski: zachęcamy uczniów do głosowania!

    • Już w najbliższą sobotę, 28 września, rusza głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Krakowianie będą wybierać po trzy najlepsze – ich zdaniem – projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. W tym roku każdy, kto zagłosuje będzie miał nie tylko realny wpływ na to, co wydarzy się w mieście, ale dodatkowo zyska szansę na zdobycie jednego ze stu tabletów! Głosowanie potrwa do 7 października. 

     Więcej informacji można znależć na stronie: www.budzet.krakow.pl

    • Ekopomysły

    • 28 września Oliwka i Zuzia w ramach projektu Szkolne Ekopomysły zmierzyły się z zadaniami z chemii. Badanie oddziaływania tlenku siarki na rośliny, stworzenie mini kompostownika oraz badanie biodegradacji różnych materiałów uświadomiło im jak negatywny wpływ na środowisko mają różne substancje. Zobaczcie jak wyglądała dzisiejsza praca ♻️.

    • "Jak zbudować model poduszkowca?"

    • 27 września na zajęciach kreatywnych dzieci z klasy II a zbudowały model poduszkowca. Inspiracją był scenariusz  UD.   Dmuchanie w płytę CD i jej przemieszczanie wzbudziło wiele radości i zdziwienia, to wtedy po raz pierwszy pojawiło się pojęcie poduszki powietrznej i siły tarcia. Dzieci poznały zasadę działania poduszkowca, dowiedziały się, że może być wykorzystywany w trudnych warunkach, i że  nie może jeździć po ulicy.

     Ogromnie dużo emocji wzbudziło samodzielne budowanie modelu. Zaangażowanie i wytrwałość w pokonywaniu chwilowych trudności (odklejały się zakrętki od płyty CD) godna pozazdroszczenia. I w końcu… sukces!

    • Jak gimnastykować wyobraźnię?

    • 25 września dzieci z klasy 1a w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci „Muzyka. Czego uczą nas dźwięki?"  realizowały scenariusz  „Jak gimnastykować wyobraźnię? "

     Podczas zajęć dzieci rozegrały mecz skojarzeń. Uczestniczyły w zabawie "Latające myśli",  do której przygotowały lądowiska dla "apaszkowych" smoków. Potem opowiadały o ich podróżach.  Szukały nowych zastosowań dla papierowego kubeczka. Wykorzystując dostępne materiały zamieniały kubki w coś zupełnie innego. Dzięki wyobraźni i pomysłowości powstały nowe, ciekawe przedmioty. Na koniec prezentowały wyniki swojej pracy. Dzieci z klasy 1a znają już odpowiedź na pytanie, jak można gimnastykować wyobraźnię.

    • W Gorcach

    • W dniu 22 września 2019 członkowie Szkolnego Koła PTTK "Podróżnik" uczestniczyli w wycieczce po Gorcach. Byli w dwóch górskich schroniskach na Starych Wierchach i na Maciejowej. W pełnym słońcu podziwiali widoki Tatr i Gorców i już myślą o następnej wyprawie...

    • Ekopomysły

    • 21 września zespół uczennic z klasy 8a rozpoczął zajęcia w Zespole Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie. Zosia, Oliwka, Hania i Zuzia zmierzyły się z zadaniami z fizyki. 

     Tematyka zajęć to " Zielona energia jako lekarstwo na zanieczyszczenia środowiska". Mierzenie, liczenie i wykresy to coś, co dziewczyny lubią najbardziej..

    • Czy można uczyć się szybciej?

    • 18 i 19 września dzieci z klasy II a w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”  realizowały scenariusz  „Czy można uczyć się szybciej?”

     Zbudowany ze 100 miliardów neuronów mózg,   wytwarza 3 miliardy połączeń na sekundę. Dzieli się na dwie wyspecjalizowane półkule, które można „zmusić” do współpracy, a przez to uczyć się  lepiej i szybciej.  W jaki sposób? Wykonując specjalne, nieskomplikowane ćwiczenia, które wpływają  na koncentrację, pomagają  lepiej zapamiętać, usłyszeć, zobaczyć i policzyć.  

     Były więc leniwe ósemki, „sowa” i  „słoń”,  pozycja Cook’a, rysowanie oburącz i ruchy naprzemienne,  dziecięcy masażyk z „…panią na szpileczkach  i gryzącymi pieskami…” puzzle i rozwiązywanie  krzyżówki.

    • Pamiętamy

    • 20 września klasy VI A i VIB odwiedziły Cmentarz Rakowicki. Celem wyprawy był Pomnik Legionistów i grób Majora Serwacińskiego, nad którym nasza spoleczność szkolna sprawuje opiekę. Na koniec zapaliliśmy znicz i uczciliśmy pamięć bohaterów minutą ciszy.

    • Dzień Kropki

    • Opowieść o małej Vasti i jej mądrej nauczycielce, która dostrzegła w dziewczynce talent, była tematem zajęć, które 16 września odbyły się w klasach I – III   z okazji Dnia Kropki.

     Uczniowie mieli okazję  wyrazić siebie i poczuć się artystami w różnorodnej działalności plastycznej, która wprowadziła wiele ciepła, radości i optymizmu.

    • Mamy już srebro.

    • Z dumą i radością informujemy, że dzisiaj tj. 16.09  w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa otrzymaliśmy srebrną gwiazdkę za działania podjęte w ramach Projektu Stars – Rowerem do szkoły .  Dodatkowo spośród szkół, które biorą udział w programie wylosowano dwie szkoły, które otrzymały piłki i plakaty z podpisami piłkarzy Klubu Wisły i Cracovii. Jesteśmy jedną z tych szkół,  a wylosowaną dla nas piłkę i plakaty ufundował Klub Cracovii.

     Teraz przed nami najtrudniejsze wyzwanie - zdobycie zlotej gwiazdki. 

    • Ekopomysły

    • Ekologii najlepiej uczyć się na praktycznych przykładach – takie założenie stoi za nowym miejskim projektem „Szkolne ekopomysły”. Pozwoli on zorganizować ciekawe zajęcia laboratoryjno-badawcze i warsztaty poświęcone m.in. zanieczyszczeniu powietrza, gleby i wody oraz działaniom proekologicznym. Weźmie w nim udział zespół uczennic z klasy 8a.

     Wstajemy! Nie śpimy!

     Sobota 15 września to dzień wolny od zajęć, ale nie dla nich. Zosia, Oliwka, Hania i Zuzia wraz z Panią Kasią Świerad wstały skoro świt, by już od 7.30 zacząć działania w ramach projektu szkolne "Ekopomysły".

     Dziś Ojcowski Park  Narodowy i zajęcia pt. "Woda w twojej rzece". Trochę wody, trochę słońca i czujemy się jak na wakacjach...🤭  Zresztą zobaczcie sami🥰

     Więcej o projekcie znajdziecie tutaj⬇️

    • Ile pomysłów mieści się w głowie ?

    • 12 września dzieci z klasy I a w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci „Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?"  realizowały scenariusz  „Ile pomysłów mieści się w głowie?”

     Podczas zajęć dzieci odkrywały planety, dla których wymyślały nazwy. Na koniec podróży wylądowały na Planecie Twórczego Myślenia. Podzielone na zespoły budowały wieże  " naj... " , a po zakończonej pracy opowiadały o nich. Zwykłe przedmioty wyciągnięte z kufra skarbów na niezwykłej planecie dzięki dzieciom znalazły nowe zastosowanie.

    • Harcerze w naszej "Siódemce".

    • 12 września harcerki i harcerze z  13 Krakowskiej Drużyny  przeprowadzili coroczny zaciąg. Przygotowali dla uczniów z klas starszych szereg ciekawych do wykonania zadań. Wszyscy wspaniale się bawili.