• 22 kwietnia - Dzień Ziemi

    • Za oknami wiosna w pełni i zewsząd słychać świergot ptaków. Na Ziemi żyje ponad 10000 różnych gatunków ptaków. To właśnie te skrzydlate stworzenia, żyjące na wolności, możemy najliczniej oglądać co dzień, nawet mieszkając w mieście. Gdy wyjrzymy przez okno, a jesteśmy tymi szczęśliwcami, którzy mają przed sobą trochę zieleni - drzewa i krzewy – możemy zaobserwować wiele gatunków ptaków i wsłuchać się w ptasi koncert. Zapewne znacie wiersz Juliana Tuwima pt. „Ptasie radio”, ale czy wiecie jak wyglądają wszystkie występujące tam ptaki? Sprawdźcie,  może to właśnie one śpiewają  przed waszymi oknami. Zapraszam Was do obejrzenia prezentacji .

     PTASIE RADIO

    • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

    • Czar książek        

     Jest czysta kartka papieru…

     -  a potem jest kolorowa!                           

     Ktoś baśń dla dzieci napisał.

     Ktoś pięknie ją zilustrował.

      

     Ktoś usiadł z dzieckiem i czyta.

     W zdania składają się słowa.

     Dziecko wsłuchane, zdziwione.

     Ktoś nowy świat wyczarował!

      

       Autor: Małgorzata Hamada

      

     2 kwietnia to dzień urodzin Hansa Christiana Andersena. W tym dniu na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji zachęcamy Was do zapoznania się z życiem i twórczością  tego znanego baśniopisarza.

     Przypominamy również, że na konkurs plastyczny „Wzorem mistrza Szancera!” możecie wykonać ilustrację do jednej z baśni Andersena: „Dziecię elfów”, „Dzikie łabędzie”, „Słowik”, Królowa śniegu”.

     Wiele baśni możecie przeczytać lub wysłuchać z audiobooków w internetowej bibliotece  https://wolnelektury.pl/katalog/autor/hans-christian-andersen/

     Tu możesz obejrzeć prezentację: 

     Prezentacja o Andersenie.ppsx

     Przeczytaj koniecznie:

     Łakome Abecadlo - parafraza Tuwima.docx

     Jeśli lubisz krzyżówki, zajrzyj i rozwiąż:

     Krzyżówka: ZNANE BAŚNIE ANDERSENA.doc

    • Kształcenie na odległość

    • W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, 

     od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020  r. prowadzone będzie  kształcenie na odległość.

     Podstawa prawna

     Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

     Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    • Czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły

    • W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wzwiązku zzapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w dniach 25 marca- 10 kwietnia  2020 r. w pilnych sprawach kontakt ze szkołą jest możliwy za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresami sp7@poczta.onet.eu lub szkola@sp7.pl albo za pośrednictwem telefonu służbowego: 660 637 431.

     Z poważaniem.

     Anna Kalafar

    • PILNE! Zawieszenie zajęć w szkole12-25 marca 2020r.

    • Szanowni Państwo,

     Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zajęcia w szkole będą zawieszone na 2 tygodnie;

     12 i 13 marca br. w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie ewentualne działania opiekuńcze, Nie będzie pracować stołówka szkolna. Odwołane zostały wszystkie zajęcia dodatkowe.

     Prosimy rodziców, którzy mogą to zrobić o pozostawienie dzieci w domu już od czwartku.

     Od poniedziałku, 16 marca do 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.

     Pamiętajmy, że zajęcia są zawieszone ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne dzieci. Zatem powinny one pozostawać w domach i jak to tylko możliwe powinny wykorzystać ten czas do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

     Nauczyciele poprzez dziennik elektroniczny postarają się też zadawać uczniom zadania do wykonania w domu. Z tego względu bardzo proszę o bieżące śledzenie dziennika.

     Jeśli macie dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Wam zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej ZUS;

     Proszę o śledzenie na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

     Głównym celem zawieszenia zajęć jest ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. Postępujmy mądrze i  odpowiedzialnie, by nie przyczyniać się do jego rozpowszechniania.

     Z poważaniem.

     Anna Kalafar

    • Z ostatniej chwili...

    • Z radością informujemy, że

     Kaja Kupiec uczennica klasy 8a

     została finalistką w Małopolskim Konkursie Biologicznym

     dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020. 

     Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy sukcesów w dalszej edukacji.

    • Jak wytańczyć muzykę ?

    • 10 marca 2020 r. uczniowie klasy 3 a zrealizowali kolejny scenariusz UD „Jak wytańczyć muzykę”.  Najpierw dzieci zastanawiały się, jak można tańczyć bez muzyki ? Potem obejrzały film, w którym prowadząca tańczyła bez podkładu muzycznego. Uczniowie doszli do wniosku, że ta pani "słyszała" muzykę w sobie.

     Kolejnym krokiem był taniec uczniów  do „składanki"- fragmentów  muzyki klasycznej, tanecznej, ludowej i popowej. Okazało się, że im bardziej rytmiczna stawała się proponowana muzyka, tym więcej dzieci tańczyło. Pod koniec, gdy rozległa się muzyka rozrywkowa, popowa  wszyscy "szaleli". Mogli wymyślać swoje układy, tańczyć indywidualnie, w parach lub w grupie. 

     Zajęcia bardzo się uczniom podobały. Przekonali się, że można zatańczyć do każdej muzyki, ale nie jest łatwo poddać się jej i "wyluzować", ponieważ czasami wstydzą się tego, że ktoś na nich patrzy i łatwiej by im było, gdyby byli sami.

    • WYSTAWA I KONKURS W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

    • JAN MARCIN SZANCER – CZARODZIEJ WYOBRAŹNI

      zwany „KRÓLEM ILUSTRATORÓW”

     Szancer był artystą obdarzonym nieprzeciętną wyobraźnią, potrafił wyczarować na kartach książek fascynujące obrazy. Wystawę tej urzekającej twórczości można podziwiać w bibliotece szkolnej w związku z ogłoszonym konkursem plastycznym „Wzorem mistrza Szancera!  I ty spróbuj być ilustratorem!”

     ​​​​​​​Zapraszamy do udziału w konkursie! Szczegóły tutaj: 

     REGULAMIN_KONKURSU.doc

    • DZIEŃ OTWARTY

    • 7 marca podwoje "naszej Siódemki" otworzyły się jeszcze szerzej niż zwykle. Powitaliśmy w nich dzieci, które w następnym roku mogą stać się naszymi uczniami. Każde z nich otrzymało kartę uczestnika z planszą do zdobywania naklejek oraz plan szkoły z zaznaczonymi punktami, które należało odwiedzić. Dzieciaki poznając szkołę wykonywały różnorodne zadania.  

     Mogły stać się na chwilę księżniczką lub bohaterem z Psiego Patrolu. 

     Malowały, składały kostki origami, grały w ping-ponga, z miękkich klocków budowały zamki, w bibliotece rozwiązywały zagadki i grały w grę planszową, a w pracowniach: językowej, informatycznej,  przyrodniczo –geograficznej i chemiczno- fizycznej zaprezentowały znajomość języka angielskiego, obsługi komputera, oglądały eksperymenty i ciekawe eksponaty, zadziwiły wiedzą o świecie i sprawnością manualną.

     Oczywiście pierwszym szkolnym zmaganiom dzieci, towarzyszyli niezwykle zaangażowani ich bliscy. Mieli oni okazję porozmawiać z nauczycielami i rozwiać swoje wątpliwości. Do zobaczenia we wrześniu !

     Podwoje naszej szkoły, zawsze otwarte !

    • Jak bezpiecznie korzystać z internetu?

    • 4 marca uczniowie z klasy II a zrealizowali kolejny scenariusz w ramach projektu UD „Mali detektywi”. Dzieci wysłuchały listu starszego kolegi Stasia, który w mediach społecznościowych doświadczył  hejtu, dowiedziały się też jak sobie z nim poradził i kto mu pomógł.

     Zapoznały się z pojęciem „śladu cyfrowego”, który każdy z nas zostawia w internecie. Po nim można zidentyfikować dowolnego użytkownika komputera, czy telefonu. Wymyśliły też bezpieczne zasady korzystania z sieci. Wykonały po dwie prace plastyczne  oddające nastrój ludzi szczęśliwych i skrzywdzonych.

    • 4 marca - Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

    • Ponad 250 uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski zaprezentowało swoje umiejętności przed Komisjami Konkursowymi w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej.

     Naszą szkołę reprezentowała najlepsza trójka wyłoniona w pierwszym etapie czyli:  Zuzia Krętkowska z VIII a, Michalina Lisowska z Va oraz Kacper Koczapski z IVa. Uczestnicy występowali oczywiście w różnych kategoriach wiekowych. Wyniki jeszcze nie są znane, ale wszystkich biorących udział w tej zaszczytnej rywalizacji uhonorowano pamiątkowymi dyplomami.

     regulaminkonkursupieknegoczytaniaXIIIedycja.pdf​​​​​​​ 

    • W sądzie

    • Dnia 21 lutego 2020 r. uczniowie klasy 8a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, które odbyły się w Sądzie Rejonowym w Krakowie. Warsztaty prowadzone były przez Panią sędzinę.

     Uczniowie zapoznali się z pracą sędziego, zwiedzili jego gabinet, sekretariat i salę rozpraw. Odegrali przedstawienie cywilnej sprawy sądowej.

    • Ile jest kolorów?

    • 11 i 20 lutego dzieci z klas III b i II a w ramach projektu „Mali Detektywi” zrealizowały kolejny scenariusz Uniwersytetu Dzieci  pt. „Ile jest kolorów?”

     W poszukiwaniach odpowiedzi na to pytanie pomogły obserwacje, film, prezentacja multimedialna, a także własna aktywność. Uczniowie poznali malarstwo naskalne, podziwiali średniowieczne witraże i malarstwo impresjonistyczne, określali barwy podstawowe i tworzyli barwy pochodne. Wiedzą już jakie kolory zaliczamy do ciepłych i zimnych, wiedzą też, że kolorów podobnie jak liczb jest nieskończenie wiele. Z ogromnym zaangażowaniem namalowały wzorowane na wielkich arcydziełach pejzaże. 

    • Z wizytą w Zespole Szkół Ekonomicznych

    • 20 lutego 2020 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w XII PREZENTACJACH NOWOHUCKICH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH organizowanych przez Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2. 

     Prezentacje zostały objęte licznymi patronatami, szczególnie Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII.