• THE DOT, CZYLI ŚWIĘTO NIEZWYKŁEJ KROPKI

    • Jak co roku uczniowie klas młodszych świętowali dzień kropki. Dzieci obejrzały film, której bohaterką jest dziewczynka o imieniu Vashti. Dzięki małej kropce i pomocy nauczycielki plastyki Vashti uwierzyła w swoje możliwości. Ten dzień to święto zabawy, kreatywności i odkrywania swoich talentów.

     W czasie zajęć powstały kropkowe dzieła sztuki, uczniowie grali w grę w kropki, łączyli kropki w podanej kolejności i według szyfru tworząc różne rysunki. Kropka była także inspiracją do przeczytania opowiadanie pt.” Wędrówki małej mrówki”, czyli jak mrówka Kropeczka poznawała świat przyrody.

     Magiczna Kropka będzie towarzyszyła uczniom przez cały rok szkolny do następnego święta w 2021roku.

    • Patroni Krakowskich Ulic

    • Rozpoczęła się VIII  edycja konkursu „Patroni Krakowskich Ulic”. 

     W Krakowie jest prawie 3 tys. nazw ulic, alei, placów, skwerów, osiedli i obiektów inżynieryjnych. Nazwy mniej więcej 2/3 z nich honorują osoby lub ważne wydarzenia. Decyzję o nazwie podejmowane są przez Radę Miasta Krakowa i mają na celu upamiętnienie postaci ze względu na ich zasługi dla Krakowa i Polski. Niestety, większość z nich jest dla nas zupełnie anonimowa. Aby to zmienić Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury przy al. 29 Listopada 102, Biblioteką Kraków oraz Kancelarią Rady Miasta Krakowa już po raz ósmy zaprasza dzieci i młodzież z terenu całego miasta do udziału w konkursie plastycznym „Patroni krakowskich ulic”.

     Konkurs będzie przebiegał w czterech kategoriach wiekowych – klas 1-3, klas 4-6 i klas 7-8, a także uczniów w przedziale wiekowym od 13 do 18 lat. Jego uczestnikami mogą być uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych, szkół średnich, placówek oświatowych lub instytucji kultury zlokalizowanych na terenie Krakowa.

     Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem kornkursu. 

     Patroni  krakowskich ulic - regulamin oraz karta zgloszenia /strona 6/

     Patroni Krakowskich Ulic - pismo Przewodniczacego RMK

    • Świetlik

    • W dniu dzisiejszym t. j. 9.09. 2020 r. uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z testem Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" . Życzymy powodzenia i czekamy na wyniki!! 

    • Witamy nowy rok szkolny 2020/2021

    •                                                                                                          

     Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Szanowni Rodzice,                                                                                          

       26 czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020. Rok nietypowy. Zamiast w szkolnych ławkach spotykaliśmy się wirtualne. Nie odbyło się wiele uroczystości szkolnych, nie było zaplanowanych wyjazdów, konkursów i atrakcji. Inaczej wyglądało  zakończenie roku szkolnego. Nie było także tradycyjnej uroczystości rozdania świadectw, wręczenia nagród. Nie spotkaliśmy się wszyscy wspólnie, żeby podsumować rok szkolny.

      Zatem teraz, dziękuję wszystkim za ubiegły rok szkolny pełen niezwykłych wyzwań. Za współpracę, zaangażowanie w wypełnianiu zadań i obowiązków, determinację, wzajemną życzliwość w relacjach. Szczerze gratuluję wszystkich sukcesów – tych małych  i tych wielkich. Cieszę się, i za to również dziękuję, że razem udało nam się pokonać wiele trudności.

     Drodzy Uczniowie, mimo skrajnie trudnych okoliczności, pokazaliście, że można dać radę!

      Przed Nami nowy rok szkolny. Cieszę się, że w realnym, a nie wirtualnym świecie. Spotykamy się po odpoczynku po trudnych miesiącach. Przybyło nam sił, i liczę na to , że także motywacji do pracy i podejścia do obowiązku, jakim jest szkoła. Chciałabym, aby najważniejszym zadaniem dla Was było osiągnięcie jak najwyższych i najlepszych wyników w nauce, zarówno z poszczególnych przedmiotów jak i na egzaminie ósmoklasisty, osiąganie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji  oraz pozytywna postawa ucznia i obywatela. Życzę Wam drodzy Uczniowie, aby czas spędzany w szkole był bezpieczny, spokojny, radosny, twórczy, życzę także pozytywnego nastawienia i wierzę, że sumienność, pracowitość i optymizm pozwolą Wam osiągnąć zamierzone cele.

      Dziękując  Nauczycielom  i pracownikom niepedagogicznym szkoły za trud, wysiłek i zaangażowanie w pracę w ubiegłym roku szkolnym oraz  przygotowanie szkoły na wasze przyjęcie - życzę na ten nowy rok zdrowia, spokoju, wytrwałości i wielu powodów do satysfakcji z pracy własnej i wyników  naszych uczniów. 

     Szanowni Rodzice i Opiekunowie, życzę Państwu zadowolenia z postawy i sukcesów  waszych dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą.  Dziękuję  za dotychczasową   pomoc, za czas zdalnej nauki oraz pomysły i działania podejmowane na rzecz szkoły i społeczności szkolnej. Wierzę, że nadal wspólnie z powodzeniem będziemy realizować postawione przed sobą cele edukacyjne i wychowawcze.

     Zapraszam wszystkich – całą naszą Społeczność - do podjęcia wyzwań rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2020/2021.

     Nie zapominajmy jednak, że czas pandemii się nie skończył. Dbajmy o siebie i innych, zachowując zasady bezpieczeństwa sanitarnego.    
     I zdrowy rozsądek.

      

                 Dyrektor Szkoły 

             Anna Kalafar                                                                                                                                                  

      

    • Komunikat

    •  Inauguracja ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 r.

            godz.  9.30 - klasy IV - VI , godz. 10.15 - klasy VII- VIII   , godz. 11.00 - klasy I - III              

     Spotkania informacyjne  z wychowawcami oraz odbiór świadectw odbędą się w niżej wymienionych salach.  Mile widziane maseczki.

     2a - s.101, 2b - s. 105, 3a - 102,4a - 201, 4b - 204, 5a - 200, 6a - s.206, 6b - s.305, 7a - s. 306, 7b - 304, 7c - s.302, 8a - s.205, 8b - s. 202.

     Uczniów klasy 1a wraz z Rodzicem/Opiekunem zapraszamy na spotkanie z wychowawcą do auli szkolnej.

     Rodziców/ Opiekunów na terenie szkoły obowiązuje stosowanie środków ochrony osobistej: maseczka, rękawiczki lub dezynfekcja rąk.

     Uczniów obowiązuje strój galowy.

     W dniu 1 września 2020r. świetlica szkolna pracuje w godz. 7.00-17.00, a stołówka wydaje obiady w godz. 11.30-14.00.

    • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

    • Drodzy Uczniowie,

     Gratuluję Wam osiągnięcia, jakim jest zakończenie kolejnej klasy i wyników uzyskanych w nauce. Uczniom klas ósmych – zakończenia szkoły podstawowej. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. Szczególne gratulacje kieruję do tych, którym miniony rok szkolny przyniósł sukcesy w konkursach przedmiotowych, tematycznych czy sportowych.

     Jest się z czego cieszyć – zasłużyliście na wspaniały odpoczynek wakacyjny!
     Wykorzystajcie dobrze letnie miesiące – oglądajcie przyrodę, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie nowe miejsca, znajdźcie też czas na czytanie książek. Życzę Wam niezapomnianych  wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo.

     Dziękuję również Rodzicom za współpracę i aktywność w życiu szkoły. Gratuluję osiągnięć uzyskanych przez Państwa dzieci oraz życzę wielu powodów do osobistej radości.

     Wszystkim życzę, by nadchodzące wakacje były spokojne i bezpieczne.


     Do zobaczenia we wrześniu!

     Dyrekcja

    • Absolwent roku szkolnego 2019/2020

    • Tytuł ABSOLWENTA ROKU przyznawany uczniom klas ósmych za osiągnięcia w nauce, aktywność na rzecz społeczności szkolnej oraz prezentowaną postawę, otrzymała w tym roku szkolnym uczennica klasy 8a Zuzanna Krętkowska

    • Puchar Dyrektora Szkoły

    • "Czym byłoby zdobywanie szczytów bez mozolnej wspinaczki w górę ? Nie w  szczycie nasz cel, ale w drodze, którą trzeba pokonać, by móc go osiągnąć" -  Wioletta Sawicka.

     W tym roku szkolnym dyplom i PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY za uzyskanie najlepszych wyników w nauce otrzymuje klasa 6c.                                                                          

     „Sukces to robienie zwykłych rzeczy nadzwyczaj dobrze” - Jim Rohn.

     Serdecznie gratulujemy !

    • KANGUR MATEMATYCZNY 2020

    • Wyniki Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2020

      

     Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny został przeprowadzony online.

     Wzięło  w nim udział 21  uczniów naszej szkoły.

     Wynik bardzo dobry uzyskała  IGA KUPIEC , uczennica klasy 6c .

     Wyróżnienia otrzymali:

     BRODOWICZ KRZYSZTOF z klasy 2a,

     MIŁKOWSKI  TOMASZ  z klasy 3a,

     MAJAK  MIŁOSZ z klasy 4a,

     BRAŚ   WIKTORIA z klasy 6c,

     BRYK  MAREK z klasy 6c,

     OLEJARZ  PIOTR z klasy 6c,

     STRĄCZEK  MALWINA z klasy 6a,

     KUPIEC  KAJA z klasy 8a.

     Gratulujemy !

      

    • Komunikat

    • Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie

     Drodzy Uczniowie

     W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów i pracowników informuję, że uroczyste wręczenie świadectw dla uczniów klas I- VII  zostaje  przeniesione  na  dzień 1 września  2020r.

     W sytuacji, gdyby ktoś z Państwa potrzebował odebrać świadectwo dziecka wcześniej, proszę o zgłoszenie telefoniczne w sekretariacie szkoły w celu umówienia terminu odbioru. Sekretariat jest czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-13.00 tel. 12633744

     Uczniowie klas VIII mogą odebrać świadectwa ukończenia szkoły w dniu 26 czerwca 2020 r. w godz. 9.00- 10.30 z zachowaniem procedury bezpieczeństwa w czasie epidemii Covid-19 oraz wytycznych sanitarnych obowiązujących w szkole.

     Dyrektor Szkoły 

    • Projekt „Wnuczka,wnuczek edukuje — babcia,dziadek się stosuje!”

    • Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”. Organizatorem projektu jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie Wydział Prewencji, a  partnerem Małopolski Kurator Oświaty.

     Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, w której dzieci i młodzież w ciekawy, atrakcyjny i komunikatywny sposób poinformują seniorów jak nie stać się ofiarą oszustwa.

     Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przygotowali krótki film instruktażowy, w którym omawiają najczęstsze sposoby działania oszustów. Zadaniem uczniów będzie wybranie jednego ze sposobów i ostrzeżenie przed nim seniora ze swojego otoczenia (rodzina, znajomi, sąsiedzi).

     Forma wykonania zadania jest dowolna. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności związanych ze stanem pandemii, może to być np. plakat, list, krótka scenka dramatyczna lub nawet rozmowa telefoniczna.

     Więcej na stronie:https://kuratorium.krakow.pl/projekt-wnuczka-wnuczek-edukuje-babcia-dziadek-sie-stosuje/

     Tu, możesz obejrzeć film.

     https://youtu.be/c7qMo_cMvk0 

     Oto niektóre prace. 

    • Wyniki Konkursu Leon 2020

    • W tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon z języka angielskiego mamy czym się pochwalić!

     W szranki z gramatyką angielską stanęło siedemnaścioro uczniów, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę na ogólnopolskiej arenie.

     Z przyjemnością informujemy, że dyplom laureata I stopnia (1 miejsce w Polsce) w kategorii klas 1 zdobył w tym roku Newman Tait uzyskując 100% z zadań testowych! Gratulujemy!

     W klasach IV - VIII z kolei tytuł laureata III stopnia (3 miejsce w Polsce) w kategorii klas szóstych otrzymał Piotr Olejarz uzyskując 94,44%! Gratulujemy!

     To nie koniec! Dyplomy laureata otrzymali także:

     Wiktoria Woźniak - dyplom laureata (za zajęcie 9 miejsca w kategorii klas trzecich)

     Wikoria Kalisz - dyplom laureata (za zajęcie 10 miejsca w kategorii klas piątych)

     Iga Kupiec - dyplom laureata (za zajęcie 6 miejsca w kategorii klas szóstych)

     Wiktoria Braś - dyplom laureata (za zajęcie 7 miejsca w kategorii klas szóstych)

     Pozostali uczniowie wyróżnieni zostali dyplomem uczestnictwa.

     Są to:

     (w klasach 3)

     Kołodziejczyk Kacper           (miejsce 12)

     Elsayed Adam                      (miejsce 18)

     Milfort Florian                        (miejsce 21)

     Inglot Olek                            (miejsce 24)

      

     (w klasach 4)

     Łomnicki Krzysztof               (miejsce 15)

      

     (w klasach 5)

     Pitucha Michalina                  (miejsce 13)

     Nowogrodzka Julia                (mijesce 17)

     Ogińska Julia                          (miejsce 18)

      

     (w klasach 6)

     Ludwig Tomasz                     (miejsce 15)

      

     (w klasach 7)

     Wiktoria Górska                     (miejsce 14)

      

     Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

     Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

    • Komunikat MEN

    • Do 26 czerwca br. przedłużona zostaje przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie nadal odbywała się na odległość.

     Jednocześnie wznowiona zostaje działalność domów wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, a także ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych. Uruchamiamy również możliwość zakwaterowania uczniów w internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego.

     Należy podkreślić, że choć w rozporządzeniu podana jest data 28 czerwca – jako dzień, do którego będzie utrzymane ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, w praktyce zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się w piątek, 26 czerwca.

     Wskazana w rozporządzeniu data 28 czerwca pokrywa się z terminem zakończenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego wypłacanego rodzicom (o którym mowa w art. 4 i 4a ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych).

     W piątek, 26 czerwca uczniowie będą mogli odebrać świadectwa, chyba, że dyrektor, z uwagi na sytuację epidemiczna, wyznaczy inny termin. Od soboty, 27 czerwca dzieci i młodzież rozpoczną wakacje.

     https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna-do-26-czerwca 

    • WYNIKI KONKURSU

    • Szanowni Państwo, Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie SP Nr 7.

     Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wyniki konkursu „Aktywność obywatelska”.

     Laureaci konkursu zostali wyłonieni w drodze głosowania.
     Serdecznie im gratulujemy! Dziękujemy za zaangażowanie i inspirację do działania.

     Wyniki konkursu „Aktywność obywatelska”:


     Pierwsze miejsce: Lew Maksymczak, klasa I a za przygotowanie dwóch prac konkursowych na logo promującego aktywność obywatelska.

     Drugie miejsce: Mira Peszt, klasa I a za przygotowanie logo promującego aktywność obywatelska.

      

     Trzecie miejsce: Olga Satarowa, klasa II a za przygotowanie logo i hasła “Kto jeśli nie ja”.


     Praca wyróżniona: Hanna Kluczewska, klasa II a za przygotowanie logo i hasła “Radość z działania. POMAGAMY ZWIERZĘTOM W SCHRONISKACH”.

     Dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie, za przygotowanie i przesłanie prac konkursowych oraz wsparcie uczestników swoimi licznymi głosami.

     Konkurs pt. „AKTYWNOŚĆ OBYWATELSKA” zorganizowany został w ramach Projektu „Działam, więc jestem. Obywatelskość dzieci i młodzieży” przez Fundację Kurdybanek w partnerstwie ze SP Nr 7 w Krakowie. Sfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu FIO na lata 2014-2020.

     www.kurdybanek.com/2019/07/22/projekt-dzialam-wiec-jestem-obywatelskosc-dzieci-i-mlodziezy/

    • WYNIKI KONKURSU „Wzorem mistrza Szancera! ...”

    • Zadaniem uczestników było wykonanie własnej ilustracji do jednej z baśni podanych w regulaminie konkursu.  Inspiracją powinna być twórczość Jana Marcina Szancera, którego ilustracje zostały zaprezentowane na wystawie  w bibliotece szkolnej. Prace uczniów zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych.

     Kategoria kl. I-III

     I miejsce

     Maria Śliz Ia ( „Dziecię elfów”)

      

     II miejsce

     Izabela Sińczak Ia („Królowa Śniegu”)

     Zuzanna Ziomek Ia ( „Dziecię elfów”)

      

     III miejsce

     Jerzyk Łomnicki IIa („Szewczyk Dratewka”)

     Kategoria kl. IV-VI

     I miejsce

     Gabriela Sińczak Vb( „Malutka Czarownica”)

      

     II miejsce

     Krzysztof Łomnicki  IVa (dwie prace: „Słowik” i „Królowa Śniegu”)

     III miejsce

     Maja Piwowarska IVa („Malutka Czarownica”)

     Kinga Jędrzejczyk  VIb („Malutka Czarownica”)

     GRATULUJEMY!!!

     Laureaci otrzymają na razie wirtualny dyplom, a na nagrody i papierowe dyplomy przyjdzie czas później, kiedy wrócimy do szkoły.

    • Komunikat MEN

    • Planowany kalendarz zmian w szkołach w kolejnych tygodniach – do wakacji

     Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymujemy obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

     Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów, w tym szczególnie z niepełnosprawnością. Apelujemy do samorządów, dyrektorów szkół, aby wesprzeć uczniów i w miarę potrzeb oraz możliwości zorganizować dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego indywidualne zajęcia.

     Więcej informacji na stronie:

     https://www.gov.pl/web/edukacja/co-ze-szkolami-do-wakacji

      

    • "Co piszczy w trawie, drzewach i krzewach ?"

    • Wyniki konkursu "Co piszczy w trawie, krzewach i drzewach?"

     Wybór zwycięzców nie był łatwy. Napłynęło wiele wspaniałych zdjęć. Dlatego jury poprosiło o pomoc fotografa.

     Oto lista nagrodzonych

      

     I miejsce    Emilia Bober

                        Krzysztof Bryk

                        Kamil Wieczorek

     II miejsce   Kaziu Kasprzycki

                        Martyna Peszt

                        Marysia Śliz

     III miejsce  Aleksander Brzeziński 

                        Szymon Gromadzki 

                        Ada Kahl-Borowska 

                        Lew Maksymczak-Tretter 

                        Igor Radwański 

                        Michał Śliz 

      Nagroda dodatkowa za pomoc i współpracę z bratem:  Bryk Marek

     Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

      

     Dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody będą do odebrania na zakończenie roku szkolnego.