• Kocie historie

    • Luty w bibliotece minął nam pod znakiem kota. Przygotowano wystawę książek, w których można było znaleźć informacje o kotach, o opiece nad nimi. Czytelnicy bardzo często i chętnie wypożyczali książki o kocich przygodach Filonka Bezogonka czy opowieści z serii „Zaopiekuj się mną”. Uczniowie klas 1-3 przygotowali również kocie zakładki do książek.

    • 25 marca - Światowy Dzień Czytania Tolkiena

    • To święto wszystkich fanów Tolkiena i jego twórczości. 

     Dzień Czytania Tolkiena po raz pierwszy został zorganizowany w 2003 roku z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society).  Ma na celu promowanie życia i twórczości J.R.R. Tolkiena, poprzez czytanie fragmentów jego dzieł.

     Przyłączmy się obchodów tego święta. Czytajmy Tolkiena, mistrza fantasy!

    • Bale, bale w karnawale...

    • Ostatni dzień karnawału w  klasie 2a  minął niezwykle radośnie i tanecznie. Jak przystało na prawdziwy bal karnawałowy  wszyscy uczestnicy przebrani byli w  oryginalne stroje. Podczas zabawy spotkać można było szarmanckiego Muszkietera, piękną Bellę, Mando- bohatera Gwiezdnych Wojen, Wikinga, Panią Wiosnę , koty i myszki, panterę, a także chomika.  Układy taneczne do rytmicznej muzyki zdominowały  bawiących się  na parkiecie. 

     Dużo emocji przyniosły zabawy, w których tańczący musieli pokazać swoją zwinność, pomysłowość i spryt. Na zakończenie  zabawy  wszyscy obejrzeli fragment balu Wiedeńskich Filharmoników. Niektórzy podjęli nawet próbę wykonania walca do muzyki J. Straussa. To był naprawdę wspaniały bal karnawałowy, już czekamy na następny…

    • Walentynki

    • Jak co roku przeprowadziliśmy w szkole akcję Walentynkową. 

     Dla klas 1 – 3 Pani Beata Stech zorganizowała Pocztę Walentynkową, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.   

     Pomysłodawczynią konkursu na najładniejszą zdalną kartkę walentynkową dla klas 4 -8 była Zuzia Pawłusiak klasy 6a. Jury w osobach Zuzi Pawłusiak, Daniela Piątkowskiego i p. Beaty Stech zadecydowało o wyniku konkursu…                 

       I miejsceWiktoria Górska kl. 8a

     II miejsceJanek Pawłowicz kl. 6a

     III miejsce: Ola Zajch kl. 8a

    • Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

    • Zgodnie z  tradycją w czas zapustów, czyli ostatnich dni karnawału przypominamy o  pączkach zjadanych w tłusty czwartek. Z tej okazji uczniowie klasy 2a przygotowali smakowite pączusie.

     Nie zawsze muszą  być one zjedzone, można także delektować się  nimi wzrokowo. Talerz pełen wybornych pączków czeka na specjalną degustację. Życzymy niezwykłych doznań smakowych  podczas oglądania kulinarnego dzieła sztuki!!

    • Lektury obowiązujące na egzaminie ósmoklasisty w 2021 roku.

    • Drodzy uczniowie klasy ósmej!

     Aby ułatwić Wam dostęp to tekstów, które będą obowiązywały na egzaminie, zamieszczamy linki do serwisu przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji, zawierającego lektury z języka polskiego.  Można je czytać w przeglądarce lub pobrać e-booka.

     Do tekstów, do których  zgodnie z obowiązującym prawem autorskim nie mamy dostępu, proponujemy linki do audiobooków. Szukajcie w zakladce UCZNIOWIE-RODZICE, BIBLIOTEKA.

    • Najlepsi

    • Zakończył się I okres nauki. Połowa już za nami. Czas na podsumowanie. Najlepsze wyniki w nauce za pierwsze półrocze uzyskała klasa 4a.

     Pani dyrektor łącząc się zdalnie, pogratulowała uczniom klasy 4a osiągnięcia wspaniałych wyników. 

    • Konkurs "FOTKA Z KSIĄŻKĄ" rozstrzygnięty.

    • Biblioteczny konkurs "Fotka z książką" rozstrzygnięty!

     Dziękujemy za piękne i pomysłowe zdjęcia, na których sfotografowaliście się z książkami z Waszych domowych księgozbiorów.

     Jury przyznało nagrody w kategorii uczniów klas 1-3:

     I miejsce: Izabela Sińczak z klasy 2a

     II miejsce: Zofia Ziomek z klasy 1a

     III miejsce: Maria Antonina Brożek z klasy 2b

     W kategorii uczniów klas 4-8:

     I miejsce: Jan Sowa z klasy 5a

     II miejsce: Gabriela Sińczak z klasy 6b

     III miejsce: Kinga Jędrzejczyk z klasy 7b

     Gratulujemy !!!

    • Targi Szkół Zawodowych w Meliorku - tym razem on-line

    • Od 21 stycznia do 4 lutego na stronie internetowej Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie będą odbywać się  XIX „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku” on-line. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-wychowawczym, przygotowane w szczególności z myślą o uczniach klas ósmych szkół podstawowych, ich rodzicach oraz nauczycielach.

     W trakcie XIX „Styczniowych Targów Szkół Zawodowych w Meliorku” on-line, 25 krakowskich zespołów szkół technicznych zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną na nadchodzący rok szkolny 2021/2022.

     Najważniejszym celem organizacji targów jest pomoc ósmoklasistom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej na ponadpodstawowym etapie kształcenia. Zespoły szkół technicznych funkcjonujące na terenie Miasta Krakowa dysponują szeroką ofertą edukacyjną, kształcą w wielu atrakcyjnych zawodach poszukiwanych na rynku pracy, wychodzących naprzeciw zainteresowaniom i predyspozycjom młodych ludzi oraz zapotrzebowaniu dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

     Link do wydarzenia:

    • Wyniki Konkursu Świetlik

    • Z wielką radością informujemy, że w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia oraz nagrody!

     Uczniowie wyróżnieni:

     Krzysztof Łomnicki klasa Va

     Marcin Małota klasa VIa

     Gabriela Sińczak klasa VIb

     Nagrodę otrzymała uczennica klasy VIII a Wiktoria Górska!

     Serdecznie gratulujemy !!!

    • Niech żyje kolor !

    • Z radością informujemy, że prace Zuzi Ziomek z klasy 2a i Marysi Brożek z klasy 2b zostały wyróżnione, wysoko ocenione przez profesjonalnych artystów i zakwalifikowane do wystawy w VIII Ogólnopolskim Biennale  Malarstwa „Niech Żyje Kolor”.

     Konkurencja była duża. Jury oceniało 483 prace z całej Polski .129 prac zyskało uznanie za duże walory artystyczne. Wśród wyróżnionych młodych artystów znalazły się uczennice naszej szkoły.

     Serdecznie gratulujemy !

    • Pamięć pokoleń

    • Przed nami kolejne Święto Niepodległości, które w tym roku na pewno będzie wyglądało zupełnie inaczej niż wszystkie święta do tej pory. Szalejąca w Polsce i na całym świecie epidemia koronawirusa uniemożliwia nam udział w uroczystościach i upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości wydarzeniach.
     Ale to nie znaczy, że mamy tego dnia nie pamiętać o polskich bohaterach. Wręcz przeciwnie, powinniśmy i zróbmy to! Zapalając znicze i składając kwiaty pamiętajmy o polskich żołnierzach- „ bo za naszą Polskę poszli w bój!”   Na zdjęciu:
     mogiła oficera Legionów Polskich mjr Henryka Serwacińskiego na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie kwatera 33a

    • TĘCZOWY KALENDARZ

    • TĘCZOWY KALENDARZ -XVIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY DZIECI I MŁODZIEŻY

     To już kolejny konkurs, w  którym uczniowie klas młodszych pokazali i rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność. Wykonane prace były ilustracją wybranego miesiąca roku. Dzieci za pomocą plastycznych środków wyrazu przedstawiły marzenia, przygody i przeżycia związane ze zmianami pór roku”.

     Ideą konkursu jest zaprezentowanie twórczości dzieci oraz stworzenie kalendarza ilustrowanego ich pracami. Ponieważ jest to konkurs, to oczywiście czekamy na werdykt jury. Jednak sam udział młodych artystów w konkursie jest już dużym osiągnieciem, a przy okazji dobrą i twórczą zabawą.

     Wszystkie prace można zobaczyć w zakladce Album lub galeria.