• Talenciaki :)

    • Klasy 1-3 miały dzisiaj spotkanie z firma Tutore i brały udział w zajęciach artystycznych- muzycznych ucząc się gry na gitarze oraz plastycznych rysując jabłko zgodnie ze sztuką prowadzeni przez artystę malarza.

    • W ogrodzie wyobraźni

    • Tuż po Świętach klasa 1b udała się do Biblioteki na Rajską na warsztaty „W ogrodzie wyobraźni”. Pani Katia, która prowadziła zajęcia wprowadziła uczniów w magiczny świat zwierząt i roślin pokazując ich ilustracje i podając różne ciekawostki. Zapoznała tez z różnymi sposobami ich ilustrowania i rysowania.  Zanim dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej mogły poznać różne faktury tkanin i materiałów papierowych. Na stołach znalazły się potrzebne do zrealizowania swoich  pomysłów materiały, uczniowie z wielkim zapałem zabrały się do pracy. Następnie wszystko zostało przyklejone dużym kartonie i uzupełnione rysunkami dzieci. Powstała fantastyczna praca!

    • Konkurs rozstrzygnięty!

    • Z radością informujemy, że prace uczniów z klasy 1a zostały docenione w Konkursie  Plastycznym „Wielkanocny Zajączek”.  Konkurs organizowany był przez Klub 6 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni J. Kuropieski w Krakowie.      

     IV miejsce   zajęli : Milenka  Gajda  i Miłosz Gajda , a wyróżnienie otrzymał Seweryn Dunikowski. Konkurencja była duża ,ponieważ  na konkurs wpłynęło ponad 250 prac.

     Gratulujemy naszym uczniom !                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

    • Gratulujemy!

    • Kazimierz zajął trzecie miejsce w konkursie na plakat pod hasłem "MÓJ BOHATER MOIM WZOREM". Kazia bohaterem był jego przodek Dezydery Adam Chłapowski herbu Dryja – polski generał, działacz gospodarczy, prekursor pracy organicznej, baron Cesarstwa Francuskiego, który był patriotą czynnie biorącym udział w obronie ustroju Rzeczypospolitej. Uczestniczył w powstaniu listopadowym i powstaniu wielkopolskim oraz brał udział w licznych kampaniach Napoleona.

    • Uczeń- Obywatel

    • Samorząd wybrał się do Urzędu Miasta Krakowa na jego zwiedzanie, a przewodnikiem był Wiceprzewodniczący Pan Michał Drewnicki. Po zwiedzaniu korytarza prezydenckiego i zapoznaniu się z historią dotyczącą prezydentów, szczególnie pierwszego Prezydenta Krakowa Józefa Dietla, samorząd uczestniczył w sesji Rady Miasta Krakowa. Bardzo pouczające wydarzenie, bo można było zaobserwować pracę Radnych.

    • ŚWIĄTECZNY , RADOSNY I WIOSENNY CZAS!

    • To klasa 3a wprowadziła nas  w niezwykłe chwile Wielkiej Nocy. Radosny i pełen entuzjazmu występ  pokazał widzom, że wiosenny czas to pobudka dla wszystkich ,którzy nie mogą jeszcze obudzić się z zimowego snu. Dziękujemy młodym artystom za chwile wzruszeń i rozpoczynamy świętowanie!

    • Miesiąc Krakowianek

    • W środę 29.03. klasa 4a wybrała się na spacer poświęcony kobietom Krakowa. Przewodniczka rozpoczęła opowieść od  krakowskich przekupek, które musiały być kobietami bardzo zaradnymi, przedsiębiorczymi i znającymi nieźle mechanizmy reklamy.  Zatrzymując się przy Starym Teatrze poznaliśmy szczegóły życia i kariery Heleny Modrzejewskiej. Na dziedzińcu  Collegium Maius wysłuchaliśmy opowieści o Nawojce oraz Jadzi, Stasi i Jasi pierwszych studentkach farmacji. Na Wawelu poznaliśmy historię królowej Jadwigi i królowej Bony. Dziękujemy Wydziałowi Ds. Turystyki Urzedu Miasta Krakowa  i Krakowskiemu Oddzialowi PTTK za pomoc w zorganizowaniu spacerów.

      

    • Co się zdarzyło w Weronie.....?

    • W poniedziałek część uczniów klasy 6a wraz z gościnnym udziałem Olka Szumowskiego z klasy 8a zaprezentowała klasom starszym swoją wersję tragedii „Romeo i Julia”. Dwumiesięczna ciężka praca nad opanowaniem dwujęzycznego scenariusza prezentującego najsłynniejsze dzieło W. Szekspira przyniosła wspaniałe rezultaty. Młodzi aktorzy wznieśli się na wyżyny swobodnie posługując polsko-angielskim tekstem, bawiąc widownię ironią i humorem wprowadzonym do  oryginalnej historii oraz dając popis teatralnych zdolności.

     Dziękujemy-ogromną przyjemnością było móc  Was oglądać na scenie!

    • BLISKIE SPOTKANIA Z MUZYKĄ DAWNĄ!

    • W ramach festiwalu muzyki dawnej Misteria Paschalia Krakowskie  Biuro Festiwalowe zorganizowało dla najmłodszych krakowian Mikrokoncert  Muzyki Dawnej. Klasy 1a i1b wzięły udział  w takim koncercie.  W pięknych wnętrzach barokowego Pałacu Potockich rozbrzmiewała między innymi muzyka J.S Bacha i G. Tartiniego. Skrzypaczka wykonywała utwory na skrzypcach z osiemnastego wieku. Przy tej okazji uczniowie poznali różnice pomiędzy skrzypcami barokowymi a współczesnymi.  Zastanawiali się także od kiedy ludzie grają na instrumentach i skąd wiadomo jak zagrać dzisiaj muzykę dawną.                                            

     To było naprawdę  ciekawe i bardzo bliskie spotkanie z muzyką dawną!

    • Radio 7 już na antenie!

    • W piątek 31 marca rozpoczęło swoją działalność nasze szkolne radio. Nieocenionej pomocy udzieliła nam pani Katarzyna Staszko z rozgłośni RMF FM, wprowadzając nas w tajniki pracy dziennikarzy radiowych. Dziękujemy!!!

     Pierwsza audycja przygotowana przez zespół redakcyjny z klasy V a w składzie: Vera Bryan, Krzyś Brodowicz, Maja Curzydło, Hania Kluczewska, Milena Klęczar, Jerzyk Łomnicki, Paweł Mikulski,  Nadia Morstin  - Soliman i Roksana Prochwicz  miała charakter serwisu informacyjnego zawierającego wiadomości ze szkoły, kraju, świata, informacje sportowe i prognozę pogody oraz felieton.

     Radiowe studio odwiedził pan dyrektor Grzegorz Mroczek, który udzielił naszej reporterce wywiadu na temat planowanego niebawem  otwarcia mini zoo na terenach wokół szkoły i czerwcowych rozgrywek szkolnej reprezentacji piłkarskiej z juniorami z Barcelony.

     Niestety, jak się okazało, wszystkie wiadomości były primaaprilisowym żartem. Uczniowie są niepocieszeni!

    • Projekt KROKUS

    • W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczy w zainicjowanym przez Holocaust Education Trust Ireland międzynarodowym projekcie Krokus.

     W ramach realizacji projektu, uczennice i uczniowie klas ósmych, posadzili jesienią  przed szkołą cebulki żółtych krokusów. Kwiaty rozkwitły wraz z początkiem wiosny.

     Kolor żółty przypomina nam o żółtej gwieździe, którą Żydówki i Żydzi mieli obowiązek nosić w krajach pod rządami nazistów. Krokusy są żywą pamięcią o 1,5 miliona dzieci zamordowanych w czasach Holokaustu. Uświadamiają nam, że nawet po najstraszniejszych wydarzeniach, życie zaczyna się na nowo, a my możemy mieć nadzieję, że nadejdą czasy lepsze od tych, które przeminęły.  

      

     Zajrzyjcie do zakątka naprzeciw naszej szkoły. Pomiędzy drzewami znajdziecie kwiaty, które układają się w kształt serca .

    • Zaświeć z nami na niebiesko!

    • 2kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła w tym roku dołączy do światowej akcji "Light it up Blue". Na czym polega akcja?  Po prostu w poniedziałek 3 kwietnia przychodzimy do szkoły ubrani na niebiesko.

     Zapraszam do udziału w akcji!

    • Wielkanocne warsztaty

    • Gdzie znajduje się drzewo, na którym „rosną” pisanki? Dlaczego w Australii zając nie jest mile widziany? Z jakiego powodu  w Wielki Piątek, na Bermudach, ludzie puszczają latawce?  Co włożyć do koszyczka? 31 marca, dzieci z klasy II a, podczas niezwykłych, mądrych i rozwijających wyobraźnię  warsztatów, uzyskały odpowiedź na te i wiele innych pytań. Uczniowie uczestniczyli w zawodach w rozbijaniu ugotowanych jajek, zdobili czekoladowe jajeczka, stworzyli wieniec z symboli wydarzeń prowadzących do Świąt Wielkiej Nocy,  uzupełniali przezroczyste jajka świątecznymi elementami i pokolorowali wielkanocną pisankę według ptasiego kodu. Ogrom emocji, a wśród nich mnóstwo radości, zaangażowanie, satysfakcja i wielki apetyt na własnoręcznie wykonane i zapakowane czekoladowe jaja.

     Smacznego jajka!!!

    • Marcin na PREZYDENTA!

    • 28 marca, w ramach Projektu Edukacyjnego Uczeń Obywatel, odbył się w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa Konkurs na Prezentację Wyborczą.  Naszym kandydatem na Prezydenta Miasta Krakowa i zarazem zwycięzcą konkursu był Marcin i Jego sztab wyborczy: Zuzia, Nikola, Nadia i Julka. Gratulujemy wygranej. Uroczyste rozdanie nagród oraz prezentacja swojego programu wyborczego w dniu otwartym Magistratu w czerwcu. Zapraszamy!