• Walentynki

    • Jak co roku przeprowadziliśmy w szkole akcję Walentynkową. 

     Dla klas 1 – 3 Pani Beata Stech zorganizowała Pocztę Walentynkową, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.   

     Pomysłodawczynią konkursu na najładniejszą zdalną kartkę walentynkową dla klas 4 -8 była Zuzia Pawłusiak klasy 6a. Jury w osobach Zuzi Pawłusiak, Daniela Piątkowskiego i p. Beaty Stech zadecydowało o wyniku konkursu…                 

       I miejsceWiktoria Górska kl. 8a

     II miejsceJanek Pawłowicz kl. 6a

     III miejsce: Ola Zajch kl. 8a

    • Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

    • Zgodnie z  tradycją w czas zapustów, czyli ostatnich dni karnawału przypominamy o  pączkach zjadanych w tłusty czwartek. Z tej okazji uczniowie klasy 2a przygotowali smakowite pączusie.

     Nie zawsze muszą  być one zjedzone, można także delektować się  nimi wzrokowo. Talerz pełen wybornych pączków czeka na specjalną degustację. Życzymy niezwykłych doznań smakowych  podczas oglądania kulinarnego dzieła sztuki!!

    • Lektury obowiązujące na egzaminie ósmoklasisty w 2021 roku.

    • Drodzy uczniowie klasy ósmej!

     Aby ułatwić Wam dostęp to tekstów, które będą obowiązywały na egzaminie, zamieszczamy linki do serwisu przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji, zawierającego lektury z języka polskiego.  Można je czytać w przeglądarce lub pobrać e-booka.

     Do tekstów, do których  zgodnie z obowiązującym prawem autorskim nie mamy dostępu, proponujemy linki do audiobooków. Szukajcie w zakladce UCZNIOWIE-RODZICE, BIBLIOTEKA.

    • Najlepsi

    • Zakończył się I okres nauki. Połowa już za nami. Czas na podsumowanie. Najlepsze wyniki w nauce za pierwsze półrocze uzyskała klasa 4a.

     Pani dyrektor łącząc się zdalnie, pogratulowała uczniom klasy 4a osiągnięcia wspaniałych wyników. 

    • Konkurs "FOTKA Z KSIĄŻKĄ" rozstrzygnięty.

    • Biblioteczny konkurs "Fotka z książką" rozstrzygnięty!

     Dziękujemy za piękne i pomysłowe zdjęcia, na których sfotografowaliście się z książkami z Waszych domowych księgozbiorów.

     Jury przyznało nagrody w kategorii uczniów klas 1-3:

     I miejsce: Izabela Sińczak z klasy 2a

     II miejsce: Zofia Ziomek z klasy 1a

     III miejsce: Maria Antonina Brożek z klasy 2b

     W kategorii uczniów klas 4-8:

     I miejsce: Jan Sowa z klasy 5a

     II miejsce: Gabriela Sińczak z klasy 6b

     III miejsce: Kinga Jędrzejczyk z klasy 7b

     Gratulujemy !!!

    • Targi Szkół Zawodowych w Meliorku - tym razem on-line

    • Od 21 stycznia do 4 lutego na stronie internetowej Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie będą odbywać się  XIX „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku” on-line. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-wychowawczym, przygotowane w szczególności z myślą o uczniach klas ósmych szkół podstawowych, ich rodzicach oraz nauczycielach.

     W trakcie XIX „Styczniowych Targów Szkół Zawodowych w Meliorku” on-line, 25 krakowskich zespołów szkół technicznych zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną na nadchodzący rok szkolny 2021/2022.

     Najważniejszym celem organizacji targów jest pomoc ósmoklasistom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej na ponadpodstawowym etapie kształcenia. Zespoły szkół technicznych funkcjonujące na terenie Miasta Krakowa dysponują szeroką ofertą edukacyjną, kształcą w wielu atrakcyjnych zawodach poszukiwanych na rynku pracy, wychodzących naprzeciw zainteresowaniom i predyspozycjom młodych ludzi oraz zapotrzebowaniu dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

     Link do wydarzenia:

    • Wyniki Konkursu Świetlik

    • Z wielką radością informujemy, że w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia oraz nagrody!

     Uczniowie wyróżnieni:

     Krzysztof Łomnicki klasa Va

     Marcin Małota klasa VIa

     Gabriela Sińczak klasa VIb

     Nagrodę otrzymała uczennica klasy VIII a Wiktoria Górska!

     Serdecznie gratulujemy !!!

    • Niech żyje kolor !

    • Z radością informujemy, że prace Zuzi Ziomek z klasy 2a i Marysi Brożek z klasy 2b zostały wyróżnione, wysoko ocenione przez profesjonalnych artystów i zakwalifikowane do wystawy w VIII Ogólnopolskim Biennale  Malarstwa „Niech Żyje Kolor”.

     Konkurencja była duża. Jury oceniało 483 prace z całej Polski .129 prac zyskało uznanie za duże walory artystyczne. Wśród wyróżnionych młodych artystów znalazły się uczennice naszej szkoły.

     Serdecznie gratulujemy !

    • Pamięć pokoleń

    • Przed nami kolejne Święto Niepodległości, które w tym roku na pewno będzie wyglądało zupełnie inaczej niż wszystkie święta do tej pory. Szalejąca w Polsce i na całym świecie epidemia koronawirusa uniemożliwia nam udział w uroczystościach i upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości wydarzeniach.
     Ale to nie znaczy, że mamy tego dnia nie pamiętać o polskich bohaterach. Wręcz przeciwnie, powinniśmy i zróbmy to! Zapalając znicze i składając kwiaty pamiętajmy o polskich żołnierzach- „ bo za naszą Polskę poszli w bój!”   Na zdjęciu:
     mogiła oficera Legionów Polskich mjr Henryka Serwacińskiego na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie kwatera 33a

    • TĘCZOWY KALENDARZ

    • TĘCZOWY KALENDARZ -XVIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY DZIECI I MŁODZIEŻY

     To już kolejny konkurs, w  którym uczniowie klas młodszych pokazali i rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność. Wykonane prace były ilustracją wybranego miesiąca roku. Dzieci za pomocą plastycznych środków wyrazu przedstawiły marzenia, przygody i przeżycia związane ze zmianami pór roku”.

     Ideą konkursu jest zaprezentowanie twórczości dzieci oraz stworzenie kalendarza ilustrowanego ich pracami. Ponieważ jest to konkurs, to oczywiście czekamy na werdykt jury. Jednak sam udział młodych artystów w konkursie jest już dużym osiągnieciem, a przy okazji dobrą i twórczą zabawą.

     Wszystkie prace można zobaczyć w zakladce Album lub galeria.

    • Komunikat MEN

    • Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

    • NIECH ŻYJE KOLOR !

    • Uczniowie klas młodszych wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Biennale Malarstwa 2020. Wszyscy młodzi artyści z dużym zaangażowaniem przystąpili do tworzenia swoich dzieł.

     Tematem konkursu był  kolor, który należało przedstawić w barwnych zestawieniach. Każdy twórca mógł wybrać dowolny temat np. martwą naturę, pejzaż, postać ludzką, abstrakcję. Efekty prac małych artystów są imponujące. Radość tworzenia i swoboda poruszania się w świecie malarskiej materii ujawniają talenty uczniów. Prace zostały wysłane na konkurs, który rozstrzygnięty będzie w listopadzie 2020.

     Wszystkie prace mozna zobaczyć w galerii.

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku.

     Chcemy, by w tym dniu nasza szkoła włączyła się do akcji.

     Wybraliśmy książkę „Mały książę”  Antoine de Saint-Exupéry. 

     Szczegóły akcji zostaną podane przez dziennik elektoniczny Librus.

     „Głośne czytanie wzmacnia więzi, trenuje mózg, poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie twarzy, czyli odmładza...” to wstęp do artykułu  Margit Kossobudzkiej  „10 powodów, dla których warto czytać na głos”.