• Jak bezpiecznie poruszać się po mieście?

    • 20 września klasa 5a udała się do Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej. Uczestniczyła tam w warsztatach z Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ze szczególnym uwzględnieniem rowerów oraz hulajnóg w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. 

    • Jak być dobrym przyjacielem?

    • Klasa 2 b kontynuując realizację projektu Uniwersytetu Dzieci zrealizowała pierwszy ze scenariuszy "Jak być dobrym przyjacielem?".

     Na początku uczniowie wysłuchali historii mieszkańców z planety PIRX, którzy wyprawili się w podróż, aby znaleźć prawdziwego przyjaciela. Niestety sami nie mogli go odnaleźć, bo nie wiedzieli, jakimi cechami powinien się wyróżniać. Dlatego poprosili o pomoc Ziemian. Dzieci chętnie przystąpiły do pracy- na podstawie ilustracji i własnych doświadczeń ustalili, jaki powinien być prawdziwy przyjaciel. Poprzez zabawę i burzę mózgów określili, że wzajemne relacje mają wpływ na nastroje i samopoczucie. Zrobili też listę zachowań, które mogą ofiarować swojemu przyjacielowi- to czas, wsparcie, pomoc, wspólna zabawa, dobra rada, uśmiech i rozmowa. Stwierdzili też, że niełatwo znaleźć prawdziwego Przyjaciela, ale swoim zachowaniem mogą sprawić, że to możliwe i ważne. Narysowali portrety dobrych przyjaciół, które miały pomóc mieszkańcom planety PIRX. Na zakończenie po obejrzeniu wykładu Pani Weterynarz zastanowili się, czy jest możliwa przyjaźń między zwierzętami.

    • Ładowanie baterii przed egzaminem

    • Od dziś klasa 8a jest na Zielonej Szkole w pięknej Piwnicznej. Pierwszy dzień minął na poznawaniu zachwycającej okolicy, ośrodka oraz jego zasad.

     Dzień 2- wycieczka do Krynicy, zwiedzanie Muzeum Nikifora i pijalni wód.

     Dzień 3 Zielonej Szkoły 8a spędziła wspinając się na Węglik. Na trasie uczniowie mogli zobaczyć okopy z czasów II Wojny Światowej, wejść na wieżę widokową oraz oglądnąć panoramę Piwnicznej. W drodze powrotnej zaś luksus- nabieranie wody mineralnej do butelek bezpośrednio ze źródełka.

     Dzień 4- wycieczka do Muszyny. Uczniowie zwiedzali ogrody:biblijny, sensoryczny, mini Zoo. Z daleka podziwiali świeżo odremontowany Zamek Książąt Muszyńskich.

    • Szkolny "Podróżnik" znów na szlaku :)

    • W dniu 16 IX 2023 Szkolne Koło PTTK "Podróżnik" odwiedziło Tęczyński Park Krajobrazowy. Podczas wędrówki pokonaliśmy pieszo 15 kilometrów z Rudawy do Krzeszowic, podziwialiśmy piękne widoki, zaglądaliśmy do jaskini szukając nietoperzy i miło spędziliśmy czas.

     Wytrwałych zapraszamy następnym razem.

    • Piątek z historią.

    • Klasa 8a wzięła udział w lekcji warsztatowej w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, podczas której dowiedzieliśmy się o historii ataku bombowego na Hiroszimę  i Nagasaki już po zakończeniu II Wojny Światowej i o sposobach radzenia sobie Japończyków z Traumą Narodową związaną z tym atakiem. Mieliśmy również okazję oglądnąć komiksy poświęcone temu wydarzeniu, a potem mogliśmy skonstruować swoje własne. Po zakończeniu warsztatów zwiedziliśmy wystawę upamiętniającą 78 rocznicę ataku bombowego na Hiroszimę i Nagasaki.

    • Rada Rodziców

    • Zachęcamy do wspierania działań Szkolnej Rady Rodziców, która z dużym zaangażowaniem podejmuje pracę na rzecz naszej Siódemki.

     Wśród jej wielu aktywności można wskazać: nagrody dla uczniów wpisanych do Złotej Księgi oraz uczestniczących w szkolnych konkursach, prezenty dla uczniów klas kończących szkołę, sponsorowanie DJ-a na komers klas ósmych, zorganizowanie dwóch pikników rodzinnych oraz spotkania z pisarką Agnieszką Dąbrowską, współorganizację balu karnawałowego, dofinansowanie pielęgniarki i zakupów do szkolnych różowych skrzyneczek, zapewnienie wody w czasie Dnia Sportu i poczęstunku w czasie szkolnych imprez, a także sfinansowanie materiałów promocyjnych na dni otwarte.

    • Dzień Kropki :)

    • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności. W tym dniu klasa 1a oglądała film pt. " Kropka" o dziewczynce Vashti, która na lekcji plastyki doszła do wniosku, że nic nie potrafi. Nauczycielka poprosiła, żeby postawiła kropkę i to dało początek wielkiej pasji. Pierwszoklasiści dyskutowali o swoich mocnych stronach i odwadze uczenia się nowych rzeczy. Często mówimy - nie umiem, a może warto zacząć działać, a "kropka" może być  przełomowym momentem odkrycia nowych umiejętności i zdolności. Dzieci stwierdziły, że jeśli są chwalone i doceniane to daje im to siłę do działania. Powinni o tym pamiętać rodzice i nauczyciele. W czasie zajęć w naszej odnowionej pracowni dzieci pierwszy raz pracowały przy komputerach i stworzyły wspaniałe, abstrakcyjne dzieła sztuki w programie graficznym Paint. 

     Kropka gościła też w klasie 2a i 2b. Pojawiała się pod różnymi postaciami: łamigłówek,  sudoku, zgadywanek, malarskich dzieł . Dzieci zmierzyły się też z kropkowym alfabetem Brailla  zapisując wyrazy i zdania.

    • Akcja Goniec

    • 11 września reprezentanci klasy ósmej wzięli udział w grze miejskiej "Akcja Goniec" nawiązującej do dziejów Krakowa w czasach II wojny światowej. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała w tym okresie stolica Generalnego Gubernatorstwa, poznali historię ówczesnej prasy czy najstarszej krakowskiej księgarni. Następnie ze współczesności ósmoklasiści przenieśli się do średniowiecznego Krakowa, zwiedzając Wieżę Ratuszową. Kolejnym punktem wycieczki była wystawa W stronę ciemności w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, gdzie używając wszystkich zmysłów prócz wzroku, odkrywali, jak wygląda świat niewidomych. Niewątpliwie, to był dzień pełen różnorodnych wrażeń!

    • Ambasador Wielokulturowości

    • Rada Miasta Krakowa kierując się intencją wspierania działalności oraz inicjatyw mających na celu promowanie zróżnicowania kulturowego, etnicznego, wyznaniowego oraz integracją mieszkańców Krakowa i środowisk cudzoziemców, ustanowiła tytuł KRAKOWSKI AMBASADOR WIELOKULTUROWOŚCI, przyznawany osobom lub podmiotom działającym na rzecz dialogu międzykulturowego w Krakowie. Miło nam poinformować, że w tym roku otrzymała go nauczycielka naszej szkoły Pani Jolanta Jurusik! Serdecznie gratutujemy!!!

    • Akcja- integracja :)

    • Nowy tydzień szkolnych zmagań zaczęliśmy Siódemkowym Powakacyjnym Śniadaniem Integracyjnym.

     Wszystkim został również zaprezentowany nowy Samorząd Uczniowski :)

    • " Ile łez przelanych i co się tu dzieje...To tylko te cztery ściany i dobry Jezus widzą"

    • 8 września przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Dniach Pamięci Ofiar Gestapo. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Św. Szczepana. Następnie na ulicy Pomorskiej 2 miał miejsce uroczysty apel pamięci i salwa honorowa z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego. Na koniec delegacje złożyły kwiaty przy tablicy pamiątkowej. Podczas wydarzeń głos zabrał m.in  dr hab Filip Musiał, który przybliżył zebranym historię agresji i zbrodni niemieckich na ziemiach krakowskich.

    • Rok szkolny uważamy za rozpoczęty :)

    • Nareszcie nadszedł ten moment!. W czasie uroczystej akademii, w towarzystwie miłego gościa oraz społeczności szkolnej Pan Dyrektor zainaugurował nowy rok szkolny. Życząc wszystkim wielu sukcesów, pięknych przeżyć oraz wytrwałości powitał w gronie "Przyjaciół Siódemki" Zastępcę Prezydenta Miasta -Pana Andrzeja Kuliga.

    • Szkolna Złota Księga

    • Gratulujemy wszystkim wpisanym w tym roku do Złotej Księgi.

     Nagrody dla najzdolniejszych uczniów wpisanych do Złotej Księgi oraz dla tegorocznych absolwentów SP7 ufundowane zostały przez Radę Rodziców!