• Rowerowy Maj

    • Ruszyła KAMPANIA ROWEROWY MAJ, potrwa od 4.05 do 24.05. W krakowie zgłosiło się 51 szkół i 33 przedszkola! Prawie 24 tys. dzieci.

     Zasady:

     Każdy uczeń za przyjazd do szkoły rowerem, hulajnogą, na wrotkach, rolkach czy deskorolce otrzymuje dwie naklejki. Jedną do dzienniczka i jedną na plakat klasowy.

     Na czas nauki zdalnej, uczniów z klas 4-8 obowiązuje zasada 30 minutowej aktywności (rower, rolki, hulajnoga, deskorolka) w dowolnym celu.

     2000 uczniów szkół podstawowych otrzyma kominy sportowe. W naszej szkole każdy uczestnik bez względu na liczbę przejazdów otrzyma rowerowy upominek.

     Najlepsza klasa w danej placówce otrzyma nagrodę w postaci wyjścia klasowego oferowanego przez jednego z partnerów kampanii.

     Wiecej informacji w zakladce uczniowie i rodzice - STARS aktualności. 

     Powodzenia !

    • Komunikat

    • Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. 

     Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

     • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają  do nauki stacjonarnej w szkole. 

     Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.

     • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). 
     • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
    • Konstytucja 3 Maja

    • Święto Narodowe Trzeciego Maja przypada w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Uchwalona 230 lat temu pierwsza polska ustawa zasadnicza, była drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, a pierwszą w Europie, spisaną konstytucją. Przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. 

     Z tej okazji uczniowie z klasy 7a i 7b zapraszają do  obejrzenia przygotowanej przez siebie prezentacji. 

    • "Miła łąka na balkony"

    • Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w inicjatywie „Miła łąka na balkony”, do której przygotowuje się we współpracy z Fundacją Kwietną oraz Agencją Ancymony. Idea przedsięwzięcia zakłada dystrybucję nasion łąk kwietnych do samodzielnego wysiania i utworzenie tym samym przez mieszkańców Krakowa małych enklaw bioróżnorodności na balkonach lub parapetach.

     Każdy uczeń z klas I-III otrzyma od wychowawcy partię nasion, którą w warunkach domowych, wspólnie z rodzicami, będzie mógł wysiać do doniczki. Więcej informacji o inicjatywie można znależć na stronie:

    • Dzień Ziemi

    • 22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.

     Uczniowie klas szóstych przygotowali plakaty.

     Jak możemy obchodzić to święto ? Może warto wyjść z domu, do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Pomyślmy, o tym, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

     Tu znajdzisz kolejne prace uczniów:

     kolaż -Dzień Ziemi kl. 6a_2.pdf

    • 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

    • 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tworzymy Książkową Listę Przebojów.

     Pomysł organizacji tego święta narodził się w Katalonii.

     23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego.

     Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

     W 1926 roku pewien wydawca z Walencji wpadł na pomysł, aby ten dzień stał się świętem wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem.

     W 1995 roku UNESCO ustanowiło 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

     W ramach obchodów tego święta stwórzmy Książkową Listę Przebojów.

     Na adres biblioteki, poprzez dziennik elektroniczny, prześlijcie proszę dwa tytuły (wraz z autorem) Waszych ulubionych książek. Propozycje należy wysłać do końca kwietnia.

     Więcej ciekawostek dla miłośników książek i bibliotek znajdziecie w zakladce BIBLIOTEKA. 

    • Kartki świąteczne

    • Uczniowie klas: 2a, 2b i 3a wzięli udział w akcji: WIELKANOCNE  KARTKI ŚWIĄTECZNE. Organizatorem przedsięwzięcia była Rada Dzielnicy I .Dzieci wykonały barwne dzieła według własnych pomysłów. Dodatkową motywacją był szczytny cel, dla którego uczniowie  tworzyli swoje prace. Kartki świąteczne będą przekazane osobom samotnym , mieszkańcom Domów Opieki ,a także pracownikom Urzędu Miasta Krakowa.

    • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach

    • Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

     Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

     Więcej informacji na stronie www.men.gov.pl

    • Kocie historie

    • Luty w bibliotece minął nam pod znakiem kota. Przygotowano wystawę książek, w których można było znaleźć informacje o kotach, o opiece nad nimi. Czytelnicy bardzo często i chętnie wypożyczali książki o kocich przygodach Filonka Bezogonka czy opowieści z serii „Zaopiekuj się mną”. Uczniowie klas 1-3 przygotowali również kocie zakładki do książek.

    • 25 marca - Światowy Dzień Czytania Tolkiena

    • To święto wszystkich fanów Tolkiena i jego twórczości. 

     Dzień Czytania Tolkiena po raz pierwszy został zorganizowany w 2003 roku z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society).  Ma na celu promowanie życia i twórczości J.R.R. Tolkiena, poprzez czytanie fragmentów jego dzieł.

     Przyłączmy się obchodów tego święta. Czytajmy Tolkiena, mistrza fantasy!

    • Bale, bale w karnawale...

    • Ostatni dzień karnawału w  klasie 2a  minął niezwykle radośnie i tanecznie. Jak przystało na prawdziwy bal karnawałowy  wszyscy uczestnicy przebrani byli w  oryginalne stroje. Podczas zabawy spotkać można było szarmanckiego Muszkietera, piękną Bellę, Mando- bohatera Gwiezdnych Wojen, Wikinga, Panią Wiosnę , koty i myszki, panterę, a także chomika.  Układy taneczne do rytmicznej muzyki zdominowały  bawiących się  na parkiecie. 

     Dużo emocji przyniosły zabawy, w których tańczący musieli pokazać swoją zwinność, pomysłowość i spryt. Na zakończenie  zabawy  wszyscy obejrzeli fragment balu Wiedeńskich Filharmoników. Niektórzy podjęli nawet próbę wykonania walca do muzyki J. Straussa. To był naprawdę wspaniały bal karnawałowy, już czekamy na następny…

    • Walentynki

    • Jak co roku przeprowadziliśmy w szkole akcję Walentynkową. 

     Dla klas 1 – 3 Pani Beata Stech zorganizowała Pocztę Walentynkową, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.   

     Pomysłodawczynią konkursu na najładniejszą zdalną kartkę walentynkową dla klas 4 -8 była Zuzia Pawłusiak klasy 6a. Jury w osobach Zuzi Pawłusiak, Daniela Piątkowskiego i p. Beaty Stech zadecydowało o wyniku konkursu…                 

       I miejsceWiktoria Górska kl. 8a

     II miejsceJanek Pawłowicz kl. 6a

     III miejsce: Ola Zajch kl. 8a

    • Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

    • Zgodnie z  tradycją w czas zapustów, czyli ostatnich dni karnawału przypominamy o  pączkach zjadanych w tłusty czwartek. Z tej okazji uczniowie klasy 2a przygotowali smakowite pączusie.

     Nie zawsze muszą  być one zjedzone, można także delektować się  nimi wzrokowo. Talerz pełen wybornych pączków czeka na specjalną degustację. Życzymy niezwykłych doznań smakowych  podczas oglądania kulinarnego dzieła sztuki!!