Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom z klas 1-3, którzy uczestniczyli 12 maja w Konkursie recytatorskim „Żartobliwe wiersze”.
Wyniki konkursu znajdują się z zakładce UCZNIOWIE I RODZICE, BIBLIOTEKA.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom z klas 1-3, którzy uczestniczyli 12 maja w Konkursie recytatorskim „Żartobliwe wiersze”.
Wyniki konkursu znajdują się z zakładce UCZNIOWIE I RODZICE, BIBLIOTEKA.
Nasza szkoła przystąpiła do KAMPANII "TYDZIEŃ ULGI".
Więcej informacji można znależć na stronie:
Na parterze, przy wejściu wyrosło drzewo. Każdy może tu umieścić swój wpis. Powodzenia!
2. M. Widmark seria ”Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” – 6 głosów
3. Justyna Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” i inne części cyklu – 5 głosów
4. H.Ch.Andersen „Brzydkie kaczątko” – 4 głosy
5. seria „Zaopiekuj się mną” – 4 głosy
6. W. Chotomska „Pięciopsiaczki” - 3 głosy
7. A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” – 3 głosy
8. A. Maleszka - cykl książek „Magiczne drzewo” - 3 głosy
9. Marcin Pałasz „Sposób na Elfa” i inne części cyklu - 3 głosy
oraz 49 innych tytułów książek, które otrzymały 1 lub 2 głosy.
Ruszyła KAMPANIA ROWEROWY MAJ, potrwa od 4.05 do 24.05. W krakowie zgłosiło się 51 szkół i 33 przedszkola! Prawie 24 tys. dzieci.
Zasady:
Każdy uczeń za przyjazd do szkoły rowerem, hulajnogą, na wrotkach, rolkach czy deskorolce otrzymuje dwie naklejki. Jedną do dzienniczka i jedną na plakat klasowy.
Na czas nauki zdalnej, uczniów z klas 4-8 obowiązuje zasada 30 minutowej aktywności (rower, rolki, hulajnoga, deskorolka) w dowolnym celu.
2000 uczniów szkół podstawowych otrzyma kominy sportowe. W naszej szkole każdy uczestnik bez względu na liczbę przejazdów otrzyma rowerowy upominek.
Najlepsza klasa w danej placówce otrzyma nagrodę w postaci wyjścia klasowego oferowanego przez jednego z partnerów kampanii.
Wiecej informacji w zakladce uczniowie i rodzice - STARS aktualności.
Powodzenia !
Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie.
Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.
Święto Narodowe Trzeciego Maja przypada w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Uchwalona 230 lat temu pierwsza polska ustawa zasadnicza, była drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, a pierwszą w Europie, spisaną konstytucją. Przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja.
Z tej okazji uczniowie z klasy 7a i 7b zapraszają do obejrzenia przygotowanej przez siebie prezentacji.
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w inicjatywie „Miła łąka na balkony”, do której przygotowuje się we współpracy z Fundacją Kwietną oraz Agencją Ancymony. Idea przedsięwzięcia zakłada dystrybucję nasion łąk kwietnych do samodzielnego wysiania i utworzenie tym samym przez mieszkańców Krakowa małych enklaw bioróżnorodności na balkonach lub parapetach.
Każdy uczeń z klas I-III otrzyma od wychowawcy partię nasion, którą w warunkach domowych, wspólnie z rodzicami, będzie mógł wysiać do doniczki. Więcej informacji o inicjatywie można znależć na stronie:
Od poniedziałku, 26 kwietnia w jedenastu województwach uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo. To plan na kolejny tydzień, do 2 maja. Decyzje, jak będzie wyglądała nauka w szkołach w maju poznamy po koniec kwietnia.
Zasady nauczania hybrydowego
Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby ustalić harmonogram zajęć w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie.
Więcej informacji - link poniżej:
22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.
Uczniowie klas szóstych przygotowali plakaty.
Jak możemy obchodzić to święto ? Może warto wyjść z domu, do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Pomyślmy, o tym, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.
Tu znajdzisz kolejne prace uczniów:
23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tworzymy Książkową Listę Przebojów.
Pomysł organizacji tego święta narodził się w Katalonii.
23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego.
Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.
W 1926 roku pewien wydawca z Walencji wpadł na pomysł, aby ten dzień stał się świętem wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem.
W 1995 roku UNESCO ustanowiło 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.
W ramach obchodów tego święta stwórzmy Książkową Listę Przebojów.
Na adres biblioteki, poprzez dziennik elektroniczny, prześlijcie proszę dwa tytuły (wraz z autorem) Waszych ulubionych książek. Propozycje należy wysłać do końca kwietnia.
Więcej ciekawostek dla miłośników książek i bibliotek znajdziecie w zakladce BIBLIOTEKA.
Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego. Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.
Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek.
Świąteczne życzenia od uczniów klas szóstych.
Uczniowie klas: 2a, 2b i 3a wzięli udział w akcji: WIELKANOCNE KARTKI ŚWIĄTECZNE. Organizatorem przedsięwzięcia była Rada Dzielnicy I .Dzieci wykonały barwne dzieła według własnych pomysłów. Dodatkową motywacją był szczytny cel, dla którego uczniowie tworzyli swoje prace. Kartki świąteczne będą przekazane osobom samotnym , mieszkańcom Domów Opieki ,a także pracownikom Urzędu Miasta Krakowa.
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.
Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.
Więcej informacji na stronie www.men.gov.pl
1 marca 2021 r.
rozpoczęła się rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022. Uruchomiony również został elektroniczny system rekrutacji .
Dla przyszłych pierwszoklasistów przygotowaliśmy na naszej stronie internetowej szereg atrakcji. Wystarczy zajrzeć do zakladki REKRUTACJA DO KLASY I LUB KLIKNĄĆ - 7 ONLINE.
Aby sprawdzić kryteria naboru do samorządowych szkół podstawowych dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły innej, niż w obwodzie której zamieszkują nalezy zapoznać się z Uchwałą:
Uchwala_Nr_LXVI_1651_17_Rady_Miasta_Krakowa.pdf
Więcej informacji w zakladce: REKRUTACJA DO KLASY I i w 7 online .
Rzeczy ważne w naszej szkole - kliknij tu !
W pozostałych częściach kraju szkoły i placówki, w tym szkoły i placówki specjalne, będą funkcjonowały tak jak dotychczas. Ponadto utrzymane zostały dotychczasowe rozwiązania dotyczące dziecka niepełnosprawnego lub ucznia, który nie ma możliwości nauki w domu.
Bez zmian pozostają zasady na jakich funkcjonują szkoły podstawowe i ponadpodstawowe: sportowe, mistrzostwa sportowego oraz szkoły z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego.
Luty w bibliotece minął nam pod znakiem kota. Przygotowano wystawę książek, w których można było znaleźć informacje o kotach, o opiece nad nimi. Czytelnicy bardzo często i chętnie wypożyczali książki o kocich przygodach Filonka Bezogonka czy opowieści z serii „Zaopiekuj się mną”. Uczniowie klas 1-3 przygotowali również kocie zakładki do książek.
To święto wszystkich fanów Tolkiena i jego twórczości.
Dzień Czytania Tolkiena po raz pierwszy został zorganizowany w 2003 roku z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society). Ma na celu promowanie życia i twórczości J.R.R. Tolkiena, poprzez czytanie fragmentów jego dzieł.
Przyłączmy się obchodów tego święta. Czytajmy Tolkiena, mistrza fantasy!
Ostatni dzień karnawału w klasie 2a minął niezwykle radośnie i tanecznie. Jak przystało na prawdziwy bal karnawałowy wszyscy uczestnicy przebrani byli w oryginalne stroje. Podczas zabawy spotkać można było szarmanckiego Muszkietera, piękną Bellę, Mando- bohatera Gwiezdnych Wojen, Wikinga, Panią Wiosnę , koty i myszki, panterę, a także chomika. Układy taneczne do rytmicznej muzyki zdominowały bawiących się na parkiecie.
Dużo emocji przyniosły zabawy, w których tańczący musieli pokazać swoją zwinność, pomysłowość i spryt. Na zakończenie zabawy wszyscy obejrzeli fragment balu Wiedeńskich Filharmoników. Niektórzy podjęli nawet próbę wykonania walca do muzyki J. Straussa. To był naprawdę wspaniały bal karnawałowy, już czekamy na następny…
Powered by aSc EduPage