• Konkurs recytatorski „Żartobliwe wiersze”

    • Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom z klas 1-3, którzy uczestniczyli 12 maja w Konkursie recytatorskim „Żartobliwe wiersze”. 

     Wyniki konkursu znajdują się z zakładce UCZNIOWIE I RODZICE, BIBLIOTEKA.

    • Książkowa Lista Przebojów

    • Poprosiliśmy uczniów naszej szkoły o podanie tytułów dwóch  ulubionych książek.

     W ten sposób powstała nasza  Szkolna Książkowa Lista Przebojów.

     1. J.K.Rowling „ Harry Potter i kamień filozoficzny” i inne części cyklu  - 9 głosów

     2. M. Widmark seria ”Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” – 6 głosów

     3. Justyna Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” i inne części cyklu – 5 głosów

     4. H.Ch.Andersen  „Brzydkie kaczątko” – 4 głosy

     5. seria „Zaopiekuj się mną” – 4 głosy

     6. W. Chotomska „Pięciopsiaczki” - 3 głosy

     7. A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” – 3 głosy

     8. A. Maleszka - cykl książek „Magiczne drzewo” - 3 głosy

     9. Marcin Pałasz „Sposób na Elfa” i inne części cyklu  - 3 głosy

     oraz 49 innych tytułów książek, które otrzymały 1 lub 2 głosy.

    • Rowerowy Maj

    • Ruszyła KAMPANIA ROWEROWY MAJ, potrwa od 4.05 do 24.05. W krakowie zgłosiło się 51 szkół i 33 przedszkola! Prawie 24 tys. dzieci.

     Zasady:

     Każdy uczeń za przyjazd do szkoły rowerem, hulajnogą, na wrotkach, rolkach czy deskorolce otrzymuje dwie naklejki. Jedną do dzienniczka i jedną na plakat klasowy.

     Na czas nauki zdalnej, uczniów z klas 4-8 obowiązuje zasada 30 minutowej aktywności (rower, rolki, hulajnoga, deskorolka) w dowolnym celu.

     2000 uczniów szkół podstawowych otrzyma kominy sportowe. W naszej szkole każdy uczestnik bez względu na liczbę przejazdów otrzyma rowerowy upominek.

     Najlepsza klasa w danej placówce otrzyma nagrodę w postaci wyjścia klasowego oferowanego przez jednego z partnerów kampanii.

     Wiecej informacji w zakladce uczniowie i rodzice - STARS aktualności. 

     Powodzenia !

    • Komunikat

    • Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. 

     Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

     • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają  do nauki stacjonarnej w szkole. 

     Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.

     • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). 
     • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
    • Konstytucja 3 Maja

    • Święto Narodowe Trzeciego Maja przypada w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Uchwalona 230 lat temu pierwsza polska ustawa zasadnicza, była drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, a pierwszą w Europie, spisaną konstytucją. Przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. 

     Z tej okazji uczniowie z klasy 7a i 7b zapraszają do  obejrzenia przygotowanej przez siebie prezentacji. 

    • "Miła łąka na balkony"

    • Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w inicjatywie „Miła łąka na balkony”, do której przygotowuje się we współpracy z Fundacją Kwietną oraz Agencją Ancymony. Idea przedsięwzięcia zakłada dystrybucję nasion łąk kwietnych do samodzielnego wysiania i utworzenie tym samym przez mieszkańców Krakowa małych enklaw bioróżnorodności na balkonach lub parapetach.

     Każdy uczeń z klas I-III otrzyma od wychowawcy partię nasion, którą w warunkach domowych, wspólnie z rodzicami, będzie mógł wysiać do doniczki. Więcej informacji o inicjatywie można znależć na stronie:

    • Dzień Ziemi

    • 22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.

     Uczniowie klas szóstych przygotowali plakaty.

     Jak możemy obchodzić to święto ? Może warto wyjść z domu, do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Pomyślmy, o tym, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

     Tu znajdzisz kolejne prace uczniów:

     kolaż -Dzień Ziemi kl. 6a_2.pdf

    • 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

    • 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tworzymy Książkową Listę Przebojów.

     Pomysł organizacji tego święta narodził się w Katalonii.

     23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego.

     Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

     W 1926 roku pewien wydawca z Walencji wpadł na pomysł, aby ten dzień stał się świętem wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem.

     W 1995 roku UNESCO ustanowiło 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

     W ramach obchodów tego święta stwórzmy Książkową Listę Przebojów.

     Na adres biblioteki, poprzez dziennik elektroniczny, prześlijcie proszę dwa tytuły (wraz z autorem) Waszych ulubionych książek. Propozycje należy wysłać do końca kwietnia.

     Więcej ciekawostek dla miłośników książek i bibliotek znajdziecie w zakladce BIBLIOTEKA. 

    • Kartki świąteczne

    • Uczniowie klas: 2a, 2b i 3a wzięli udział w akcji: WIELKANOCNE  KARTKI ŚWIĄTECZNE. Organizatorem przedsięwzięcia była Rada Dzielnicy I .Dzieci wykonały barwne dzieła według własnych pomysłów. Dodatkową motywacją był szczytny cel, dla którego uczniowie  tworzyli swoje prace. Kartki świąteczne będą przekazane osobom samotnym , mieszkańcom Domów Opieki ,a także pracownikom Urzędu Miasta Krakowa.

    • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach

    • Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

     Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

     Więcej informacji na stronie www.men.gov.pl

    • Kocie historie

    • Luty w bibliotece minął nam pod znakiem kota. Przygotowano wystawę książek, w których można było znaleźć informacje o kotach, o opiece nad nimi. Czytelnicy bardzo często i chętnie wypożyczali książki o kocich przygodach Filonka Bezogonka czy opowieści z serii „Zaopiekuj się mną”. Uczniowie klas 1-3 przygotowali również kocie zakładki do książek.

    • 25 marca - Światowy Dzień Czytania Tolkiena

    • To święto wszystkich fanów Tolkiena i jego twórczości. 

     Dzień Czytania Tolkiena po raz pierwszy został zorganizowany w 2003 roku z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society).  Ma na celu promowanie życia i twórczości J.R.R. Tolkiena, poprzez czytanie fragmentów jego dzieł.

     Przyłączmy się obchodów tego święta. Czytajmy Tolkiena, mistrza fantasy!

    • Bale, bale w karnawale...

    • Ostatni dzień karnawału w  klasie 2a  minął niezwykle radośnie i tanecznie. Jak przystało na prawdziwy bal karnawałowy  wszyscy uczestnicy przebrani byli w  oryginalne stroje. Podczas zabawy spotkać można było szarmanckiego Muszkietera, piękną Bellę, Mando- bohatera Gwiezdnych Wojen, Wikinga, Panią Wiosnę , koty i myszki, panterę, a także chomika.  Układy taneczne do rytmicznej muzyki zdominowały  bawiących się  na parkiecie. 

     Dużo emocji przyniosły zabawy, w których tańczący musieli pokazać swoją zwinność, pomysłowość i spryt. Na zakończenie  zabawy  wszyscy obejrzeli fragment balu Wiedeńskich Filharmoników. Niektórzy podjęli nawet próbę wykonania walca do muzyki J. Straussa. To był naprawdę wspaniały bal karnawałowy, już czekamy na następny…