• Czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły

    • W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wzwiązku zzapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w dniach 25 marca- 10 kwietnia  2020 r. w pilnych sprawach kontakt ze szkołą jest możliwy za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresami sp7@poczta.onet.eu lub szkola@sp7.pl albo za pośrednictwem telefonu służbowego: 660 637 431.

     Z poważaniem.

     Anna Kalafar

    • PILNE! Zawieszenie zajęć w szkole12-25 marca 2020r.

    • Szanowni Państwo,

     Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zajęcia w szkole będą zawieszone na 2 tygodnie;

     12 i 13 marca br. w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie ewentualne działania opiekuńcze, Nie będzie pracować stołówka szkolna. Odwołane zostały wszystkie zajęcia dodatkowe.

     Prosimy rodziców, którzy mogą to zrobić o pozostawienie dzieci w domu już od czwartku.

     Od poniedziałku, 16 marca do 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.

     Pamiętajmy, że zajęcia są zawieszone ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne dzieci. Zatem powinny one pozostawać w domach i jak to tylko możliwe powinny wykorzystać ten czas do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

     Nauczyciele poprzez dziennik elektroniczny postarają się też zadawać uczniom zadania do wykonania w domu. Z tego względu bardzo proszę o bieżące śledzenie dziennika.

     Jeśli macie dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Wam zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej ZUS;

     Proszę o śledzenie na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

     Głównym celem zawieszenia zajęć jest ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. Postępujmy mądrze i  odpowiedzialnie, by nie przyczyniać się do jego rozpowszechniania.

     Z poważaniem.

     Anna Kalafar

    • Z ostatniej chwili...

    • Z radością informujemy, że

     Kaja Kupiec uczennica klasy 8a

     została finalistką w Małopolskim Konkursie Biologicznym

     dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020. 

     Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy sukcesów w dalszej edukacji.

    • Jak wytańczyć muzykę ?

    • 10 marca 2020 r. uczniowie klasy 3 a zrealizowali kolejny scenariusz UD „Jak wytańczyć muzykę”.  Najpierw dzieci zastanawiały się, jak można tańczyć bez muzyki ? Potem obejrzały film, w którym prowadząca tańczyła bez podkładu muzycznego. Uczniowie doszli do wniosku, że ta pani "słyszała" muzykę w sobie.

     Kolejnym krokiem był taniec uczniów  do „składanki"- fragmentów  muzyki klasycznej, tanecznej, ludowej i popowej. Okazało się, że im bardziej rytmiczna stawała się proponowana muzyka, tym więcej dzieci tańczyło. Pod koniec, gdy rozległa się muzyka rozrywkowa, popowa  wszyscy "szaleli". Mogli wymyślać swoje układy, tańczyć indywidualnie, w parach lub w grupie. 

     Zajęcia bardzo się uczniom podobały. Przekonali się, że można zatańczyć do każdej muzyki, ale nie jest łatwo poddać się jej i "wyluzować", ponieważ czasami wstydzą się tego, że ktoś na nich patrzy i łatwiej by im było, gdyby byli sami.

    • WYSTAWA I KONKURS W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

    • JAN MARCIN SZANCER – CZARODZIEJ WYOBRAŹNI

      zwany „KRÓLEM ILUSTRATORÓW”

     Szancer był artystą obdarzonym nieprzeciętną wyobraźnią, potrafił wyczarować na kartach książek fascynujące obrazy. Wystawę tej urzekającej twórczości można podziwiać w bibliotece szkolnej w związku z ogłoszonym konkursem plastycznym „Wzorem mistrza Szancera!  I ty spróbuj być ilustratorem!”

     ​​​​​​​Zapraszamy do udziału w konkursie! Szczegóły tutaj: 

     REGULAMIN_KONKURSU.doc

    • DZIEŃ OTWARTY

    • 7 marca podwoje "naszej Siódemki" otworzyły się jeszcze szerzej niż zwykle. Powitaliśmy w nich dzieci, które w następnym roku mogą stać się naszymi uczniami. Każde z nich otrzymało kartę uczestnika z planszą do zdobywania naklejek oraz plan szkoły z zaznaczonymi punktami, które należało odwiedzić. Dzieciaki poznając szkołę wykonywały różnorodne zadania.  

     Mogły stać się na chwilę księżniczką lub bohaterem z Psiego Patrolu. 

     Malowały, składały kostki origami, grały w ping-ponga, z miękkich klocków budowały zamki, w bibliotece rozwiązywały zagadki i grały w grę planszową, a w pracowniach: językowej, informatycznej,  przyrodniczo –geograficznej i chemiczno- fizycznej zaprezentowały znajomość języka angielskiego, obsługi komputera, oglądały eksperymenty i ciekawe eksponaty, zadziwiły wiedzą o świecie i sprawnością manualną.

     Oczywiście pierwszym szkolnym zmaganiom dzieci, towarzyszyli niezwykle zaangażowani ich bliscy. Mieli oni okazję porozmawiać z nauczycielami i rozwiać swoje wątpliwości. Do zobaczenia we wrześniu !

     Podwoje naszej szkoły, zawsze otwarte !

    • Jak bezpiecznie korzystać z internetu?

    • 4 marca uczniowie z klasy II a zrealizowali kolejny scenariusz w ramach projektu UD „Mali detektywi”. Dzieci wysłuchały listu starszego kolegi Stasia, który w mediach społecznościowych doświadczył  hejtu, dowiedziały się też jak sobie z nim poradził i kto mu pomógł.

     Zapoznały się z pojęciem „śladu cyfrowego”, który każdy z nas zostawia w internecie. Po nim można zidentyfikować dowolnego użytkownika komputera, czy telefonu. Wymyśliły też bezpieczne zasady korzystania z sieci. Wykonały po dwie prace plastyczne  oddające nastrój ludzi szczęśliwych i skrzywdzonych.

    • 4 marca - Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

    • Ponad 250 uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski zaprezentowało swoje umiejętności przed Komisjami Konkursowymi w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej.

     Naszą szkołę reprezentowała najlepsza trójka wyłoniona w pierwszym etapie czyli:  Zuzia Krętkowska z VIII a, Michalina Lisowska z Va oraz Kacper Koczapski z IVa. Uczestnicy występowali oczywiście w różnych kategoriach wiekowych. Wyniki jeszcze nie są znane, ale wszystkich biorących udział w tej zaszczytnej rywalizacji uhonorowano pamiątkowymi dyplomami.

     regulaminkonkursupieknegoczytaniaXIIIedycja.pdf​​​​​​​ 

    • W sądzie

    • Dnia 21 lutego 2020 r. uczniowie klasy 8a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, które odbyły się w Sądzie Rejonowym w Krakowie. Warsztaty prowadzone były przez Panią sędzinę.

     Uczniowie zapoznali się z pracą sędziego, zwiedzili jego gabinet, sekretariat i salę rozpraw. Odegrali przedstawienie cywilnej sprawy sądowej.

    • Ile jest kolorów?

    • 11 i 20 lutego dzieci z klas III b i II a w ramach projektu „Mali Detektywi” zrealizowały kolejny scenariusz Uniwersytetu Dzieci  pt. „Ile jest kolorów?”

     W poszukiwaniach odpowiedzi na to pytanie pomogły obserwacje, film, prezentacja multimedialna, a także własna aktywność. Uczniowie poznali malarstwo naskalne, podziwiali średniowieczne witraże i malarstwo impresjonistyczne, określali barwy podstawowe i tworzyli barwy pochodne. Wiedzą już jakie kolory zaliczamy do ciepłych i zimnych, wiedzą też, że kolorów podobnie jak liczb jest nieskończenie wiele. Z ogromnym zaangażowaniem namalowały wzorowane na wielkich arcydziełach pejzaże. 

    • Z wizytą w Zespole Szkół Ekonomicznych

    • 20 lutego 2020 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w XII PREZENTACJACH NOWOHUCKICH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH organizowanych przez Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2. 

     Prezentacje zostały objęte licznymi patronatami, szczególnie Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII.

    • KOTY W BIBLIOTECE

    • Z okazji Światowego Dnia Kota, który obchodzony jest 17 lutego, w bibliotece przez cały tydzień królowały książki o tych milutkich, puszystych zwierzaczkach. Dzieci najmłodsze miały okazję poznać, nieco zapomnianą dziś bajkę, „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” - psotnego kotka, który został uczniem pierwszej klasy „Szkoły pod pierogiem”.

     Natomiast uczniowie klas trzecich z zaciekawieniem przeżywali „Przygody Filonka Bezogonka”,  ale w czasie zajęć w bibliotece wysłuchali tylko kilka rozdziałów. Kto chce poznać dalsze losy Filonka, musi książkę sam przeczytać.

     Książek o kotach w bibliotece jest pod dostatkiem, nie zabraknie dla nikogo.

     Czytajcie o nas! Miauuu!!!

    • Przewodnicy dzieciom

    • W dniu 15 lutego 2020 r. czlonkowie szkonego Koła PTTK uczestniczyli w imprezie "Przewodnicy dzieciom". Spacerowali po Krakowie śladami Jana Pawła II w setną rocznicę Jego urodzin.

     Imprezę zakończył występ chóru im. Jana Pawla II i poczęstunek. 

    • Czy można myśleć nielogicznie?

    • 14 lutego dzieci z klasy II a zrealizowały kolejny scenariusz projektu UD „Mali Detektywi”  pt.”Czy można myśleć nielogicznie”. Uczniowie  poznali  historię powstania kostki Rubika, uczyli się wyciągania wniosków,  dokonywali  swoich odkryć.  Były więc  zadania Hodży Nasreddina, zagadka Sherlocka Holmesa, wskazywanie w labiryncie drogi rycerzom króla Artura, zapałczane układanki.

     I choć nie zawsze udało się je rozwiązać od razu, zainspirowały one dzieci do wymyślania swoich. Przy okazji okazało się też, że czasami cudownie jest myśleć … nielogicznie!

    • Z ostatniej chwili...

    • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego z Języka Angielskiego Memory Master, edycja XI:

     Klasy IV

     Krzysztof Łomnicki z kl. IVa - wyróżnienie

     Klasy V

     Julia Ogińska z kl. Va - Laureat III stopnia

     Wiktoria Kalisz  z kl. Va - Laureat III stopnia

     Klasy VI

     Piotr Olejarz z kl. VIc - Laureat

     Iga Kupiec z kl. VIc - Laureat

     Maja Kisielewicz z kl. VIa - Laureat III stopnia

     Wiktoria Braś z kl. VIc - Laureat III stopnia

     Marek Bryk z kl. VIc - wyróżnienie

     Weronika Jaskulska z kl. VIa - wyróżnienie​​​​​​​

     Klasy VIII

     Zuzanna Krętkowska z kl. VIIIa -  wyróżnienie

     Serdecznie gratulujemy !! 

    • Zaproszenie Pani Anny Korfel – Jasińskiej Zastępcy Prezydenta ds. Edukacji, Sportu i Turystyki do udziału w Krakowskim Tygodniu Zawodowców - edycja VI 2020

    •  

     KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW – edycja VI 2020

     OTWARTE SOBOTY W SAMORZĄDOWYCH SZKOŁACH PROWADZĄCYCH KSZTAŁCENIE ZAWODOWE

     Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół podstawowych

     Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

     uprzejmie informuję, że w bieżącym roku szkolnym odbędzie się VI już edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. W tym roku wydarzenie to będzie miało miejsce od 2 do 6 marca
     2020 r.

     Jednocześnie przypominam, że ww. wydarzeniom towarzyszą również Otwarte Soboty
     we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Wspólny termin ustalono na:

     7 marca 2020 r.,

     25 kwietnia 2020 r.

     Z roku na rok przygotowywana przez krakowskie technika i szkoły branżowe oferta jest  bogatsza i bardziej atrakcyjna. Rzetelna i obiektywna wiedza pomaga zarówno Uczniom, jak i ich Rodzicom podjąć optymalną decyzję co do dalszego kształcenia.  Podczas Otwartych Sobót we wszystkich szkołach technicznych dyżury dla rodziców pełnić będą doradcy zawodowi.

     Serdecznie proszę Państwa Dyrektorów o przekazanie zarówno Uczniom, jak i ich Rodzicom, podczas zebrań styczniowych informacji o Krakowskim Tygodniu Zawodowców
     oraz o terminach Otwartych Sobót. Proszę również o umieszczenie informacji o  wydarzeniach na stronach internetowych szkół oraz w dzienniku elektronicznym. Harmonogram Krakowskiego Tygodnia Zawodowców zostanie przekazany w późniejszym terminie.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców uczniów, proszę również o zapewnienie możliwości kontaktu z doradcą zawodowym w celu uzyskania porad w zakresie kształcenia
     w szkole zawodowej, w czasie organizowanych w szkołach spotkań.

      

     Z poważaniem,

     Anna Korfel - Jasińska

     Zastępca Prezydenta ds. Edukacji, Sportu i Turystyki

      

    • W KARNAWAŁOWYCH RYTMACH

    • 24 stycznia uczniowie z klas I-III oraz IV-VIII wzięli udział w corocznych, tradycyjnych balach odbywających się w auli szkolnej.

     W balowej sali pojawiły się najróżniejsze postacie w pomysłowych strojach, niekiedy własnoręcznie zrobionych przez rodziców i nauczycieli. Dzieci prowadzone przez żywiołowego i pełnego pomysłów wodzireja bawiły się wyśmienicie: tańczyły, skakały, klaskały, w klasach odpoczywały i słodkości w przerwie zjadały. W tym roku razem z uczniami z Siodemki bawili się goście - dzieci z zaproszonych, zaprzyjaźnionych przedszkoli.

     "Miło szaleć kiedy czas po temu". Do zobaczenia za rok !

    • Styczniowe Targi Szkół Zawodowych

    • 23 stycznia uczniowie klas ósmych wzięli udział w XVIII "Styczniowych Targach Szkół Zawodowych w Meliorku” organizowanych w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, przy ul. Ułanów 9. Krakowskie zespoły szkół technicznych zaprezentowały szeroką ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021. Najważniejszym celem tego wydarzenia była pomoc uczniom klas ósmych  w wyborze dalszej drogi edukacyjnej.

     W tym roku imprezę Honorowym Patronatem objęły następujące Osoby:

     •             Prezydent Miasta Krakowa – Pan Profesor Jacek Majchrowski

     •             Marszałek Województwa Małopolskiego – Pan Witold Kozłowski

     •             Małopolski Kurator Oświaty – Pani Barbara Nowak

     •             Przewodniczący Rady Miasta Krakowa- Pan Dominik Jaśkowiec

    • Majsterkowo

    • 23 stycznia klasa Ia w ramach projektu  „Majsterkowo” wzięła udział w warsztatach w Castoramie. Na początku zajęć uczniowie dowiedzieli się jak powstaje deska. Prowadzący bardzo szczegółowo objaśnił dzieciom, jak wygląda droga drewna z lasu do gotowego, drewnianego produktu.

     Następnie wszyscy przystąpili do  pracy. Przy użyciu młotka ,kleju, papieru ściernego oraz wkrętarki każdy uczeń wykonał drewniany stojak na kubeczki. Po zakończonej pracy dzieci otrzymały dyplomy, breloczki i oczywiście zabrały ze sobą gotowe stojaki. Była to wyjątkowo praktyczna i pełna  frajdy lekcja!