• Wyniki Konkursu Świetlik

    • Z wielką radością informujemy, że w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia oraz nagrody!

     Uczniowie wyróżnieni:

     Krzysztof Łomnicki klasa Va

     Marcin Małota klasa VIa

     Gabriela Sińczak klasa VIb

     Nagrodę otrzymała uczennica klasy VIII a Wiktoria Górska!

     Serdecznie gratulujemy !!!

    • Niech żyje kolor !

    • Z radością informujemy, że prace Zuzi Ziomek z klasy 2a i Marysi Brożek z klasy 2b zostały wyróżnione, wysoko ocenione przez profesjonalnych artystów i zakwalifikowane do wystawy w VIII Ogólnopolskim Biennale  Malarstwa „Niech Żyje Kolor”.

     Konkurencja była duża. Jury oceniało 483 prace z całej Polski .129 prac zyskało uznanie za duże walory artystyczne. Wśród wyróżnionych młodych artystów znalazły się uczennice naszej szkoły.

     Serdecznie gratulujemy !

    • Pamięć pokoleń

    • Przed nami kolejne Święto Niepodległości, które w tym roku na pewno będzie wyglądało zupełnie inaczej niż wszystkie święta do tej pory. Szalejąca w Polsce i na całym świecie epidemia koronawirusa uniemożliwia nam udział w uroczystościach i upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości wydarzeniach.
     Ale to nie znaczy, że mamy tego dnia nie pamiętać o polskich bohaterach. Wręcz przeciwnie, powinniśmy i zróbmy to! Zapalając znicze i składając kwiaty pamiętajmy o polskich żołnierzach- „ bo za naszą Polskę poszli w bój!”   Na zdjęciu:
     mogiła oficera Legionów Polskich mjr Henryka Serwacińskiego na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie kwatera 33a

    • TĘCZOWY KALENDARZ

    • TĘCZOWY KALENDARZ -XVIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY DZIECI I MŁODZIEŻY

     To już kolejny konkurs, w  którym uczniowie klas młodszych pokazali i rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność. Wykonane prace były ilustracją wybranego miesiąca roku. Dzieci za pomocą plastycznych środków wyrazu przedstawiły marzenia, przygody i przeżycia związane ze zmianami pór roku”.

     Ideą konkursu jest zaprezentowanie twórczości dzieci oraz stworzenie kalendarza ilustrowanego ich pracami. Ponieważ jest to konkurs, to oczywiście czekamy na werdykt jury. Jednak sam udział młodych artystów w konkursie jest już dużym osiągnieciem, a przy okazji dobrą i twórczą zabawą.

     Wszystkie prace można zobaczyć w zakladce Album lub galeria.

    • Komunikat MEN

    • Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

    • NIECH ŻYJE KOLOR !

    • Uczniowie klas młodszych wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Biennale Malarstwa 2020. Wszyscy młodzi artyści z dużym zaangażowaniem przystąpili do tworzenia swoich dzieł.

     Tematem konkursu był  kolor, który należało przedstawić w barwnych zestawieniach. Każdy twórca mógł wybrać dowolny temat np. martwą naturę, pejzaż, postać ludzką, abstrakcję. Efekty prac małych artystów są imponujące. Radość tworzenia i swoboda poruszania się w świecie malarskiej materii ujawniają talenty uczniów. Prace zostały wysłane na konkurs, który rozstrzygnięty będzie w listopadzie 2020.

     Wszystkie prace mozna zobaczyć w galerii.

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku.

     Chcemy, by w tym dniu nasza szkoła włączyła się do akcji.

     Wybraliśmy książkę „Mały książę”  Antoine de Saint-Exupéry. 

     Szczegóły akcji zostaną podane przez dziennik elektoniczny Librus.

     „Głośne czytanie wzmacnia więzi, trenuje mózg, poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie twarzy, czyli odmładza...” to wstęp do artykułu  Margit Kossobudzkiej  „10 powodów, dla których warto czytać na głos”.

    • THE DOT, CZYLI ŚWIĘTO NIEZWYKŁEJ KROPKI

    • Jak co roku uczniowie klas młodszych świętowali dzień kropki. Dzieci obejrzały film, której bohaterką jest dziewczynka o imieniu Vashti. Dzięki małej kropce i pomocy nauczycielki plastyki Vashti uwierzyła w swoje możliwości. Ten dzień to święto zabawy, kreatywności i odkrywania swoich talentów.

     W czasie zajęć powstały kropkowe dzieła sztuki, uczniowie grali w grę w kropki, łączyli kropki w podanej kolejności i według szyfru tworząc różne rysunki. Kropka była także inspiracją do przeczytania opowiadanie pt.” Wędrówki małej mrówki”, czyli jak mrówka Kropeczka poznawała świat przyrody.

     Magiczna Kropka będzie towarzyszyła uczniom przez cały rok szkolny do następnego święta w 2021roku.

    • Patroni Krakowskich Ulic

    • Rozpoczęła się VIII  edycja konkursu „Patroni Krakowskich Ulic”. 

     W Krakowie jest prawie 3 tys. nazw ulic, alei, placów, skwerów, osiedli i obiektów inżynieryjnych. Nazwy mniej więcej 2/3 z nich honorują osoby lub ważne wydarzenia. Decyzję o nazwie podejmowane są przez Radę Miasta Krakowa i mają na celu upamiętnienie postaci ze względu na ich zasługi dla Krakowa i Polski. Niestety, większość z nich jest dla nas zupełnie anonimowa. Aby to zmienić Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury przy al. 29 Listopada 102, Biblioteką Kraków oraz Kancelarią Rady Miasta Krakowa już po raz ósmy zaprasza dzieci i młodzież z terenu całego miasta do udziału w konkursie plastycznym „Patroni krakowskich ulic”.

     Konkurs będzie przebiegał w czterech kategoriach wiekowych – klas 1-3, klas 4-6 i klas 7-8, a także uczniów w przedziale wiekowym od 13 do 18 lat. Jego uczestnikami mogą być uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych, szkół średnich, placówek oświatowych lub instytucji kultury zlokalizowanych na terenie Krakowa.

     Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem kornkursu. 

     Patroni  krakowskich ulic - regulamin oraz karta zgloszenia /strona 6/

     Patroni Krakowskich Ulic - pismo Przewodniczacego RMK

    • Świetlik

    • W dniu dzisiejszym t. j. 9.09. 2020 r. uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z testem Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" . Życzymy powodzenia i czekamy na wyniki!! 

    • Witamy nowy rok szkolny 2020/2021

    •                                                                                                          

     Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Szanowni Rodzice,                                                                                          

       26 czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020. Rok nietypowy. Zamiast w szkolnych ławkach spotykaliśmy się wirtualne. Nie odbyło się wiele uroczystości szkolnych, nie było zaplanowanych wyjazdów, konkursów i atrakcji. Inaczej wyglądało  zakończenie roku szkolnego. Nie było także tradycyjnej uroczystości rozdania świadectw, wręczenia nagród. Nie spotkaliśmy się wszyscy wspólnie, żeby podsumować rok szkolny.

      Zatem teraz, dziękuję wszystkim za ubiegły rok szkolny pełen niezwykłych wyzwań. Za współpracę, zaangażowanie w wypełnianiu zadań i obowiązków, determinację, wzajemną życzliwość w relacjach. Szczerze gratuluję wszystkich sukcesów – tych małych  i tych wielkich. Cieszę się, i za to również dziękuję, że razem udało nam się pokonać wiele trudności.

     Drodzy Uczniowie, mimo skrajnie trudnych okoliczności, pokazaliście, że można dać radę!

      Przed Nami nowy rok szkolny. Cieszę się, że w realnym, a nie wirtualnym świecie. Spotykamy się po odpoczynku po trudnych miesiącach. Przybyło nam sił, i liczę na to , że także motywacji do pracy i podejścia do obowiązku, jakim jest szkoła. Chciałabym, aby najważniejszym zadaniem dla Was było osiągnięcie jak najwyższych i najlepszych wyników w nauce, zarówno z poszczególnych przedmiotów jak i na egzaminie ósmoklasisty, osiąganie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji  oraz pozytywna postawa ucznia i obywatela. Życzę Wam drodzy Uczniowie, aby czas spędzany w szkole był bezpieczny, spokojny, radosny, twórczy, życzę także pozytywnego nastawienia i wierzę, że sumienność, pracowitość i optymizm pozwolą Wam osiągnąć zamierzone cele.

      Dziękując  Nauczycielom  i pracownikom niepedagogicznym szkoły za trud, wysiłek i zaangażowanie w pracę w ubiegłym roku szkolnym oraz  przygotowanie szkoły na wasze przyjęcie - życzę na ten nowy rok zdrowia, spokoju, wytrwałości i wielu powodów do satysfakcji z pracy własnej i wyników  naszych uczniów. 

     Szanowni Rodzice i Opiekunowie, życzę Państwu zadowolenia z postawy i sukcesów  waszych dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą.  Dziękuję  za dotychczasową   pomoc, za czas zdalnej nauki oraz pomysły i działania podejmowane na rzecz szkoły i społeczności szkolnej. Wierzę, że nadal wspólnie z powodzeniem będziemy realizować postawione przed sobą cele edukacyjne i wychowawcze.

     Zapraszam wszystkich – całą naszą Społeczność - do podjęcia wyzwań rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2020/2021.

     Nie zapominajmy jednak, że czas pandemii się nie skończył. Dbajmy o siebie i innych, zachowując zasady bezpieczeństwa sanitarnego.    
     I zdrowy rozsądek.

      

                 Dyrektor Szkoły 

             Anna Kalafar                                                                                                                                                  

      

    • Komunikat

    •  Inauguracja ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 r.

            godz.  9.30 - klasy IV - VI , godz. 10.15 - klasy VII- VIII   , godz. 11.00 - klasy I - III              

     Spotkania informacyjne  z wychowawcami oraz odbiór świadectw odbędą się w niżej wymienionych salach.  Mile widziane maseczki.

     2a - s.101, 2b - s. 105, 3a - 102,4a - 201, 4b - 204, 5a - 200, 6a - s.206, 6b - s.305, 7a - s. 306, 7b - 304, 7c - s.302, 8a - s.205, 8b - s. 202.

     Uczniów klasy 1a wraz z Rodzicem/Opiekunem zapraszamy na spotkanie z wychowawcą do auli szkolnej.

     Rodziców/ Opiekunów na terenie szkoły obowiązuje stosowanie środków ochrony osobistej: maseczka, rękawiczki lub dezynfekcja rąk.

     Uczniów obowiązuje strój galowy.

     W dniu 1 września 2020r. świetlica szkolna pracuje w godz. 7.00-17.00, a stołówka wydaje obiady w godz. 11.30-14.00.

    • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

    • Drodzy Uczniowie,

     Gratuluję Wam osiągnięcia, jakim jest zakończenie kolejnej klasy i wyników uzyskanych w nauce. Uczniom klas ósmych – zakończenia szkoły podstawowej. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. Szczególne gratulacje kieruję do tych, którym miniony rok szkolny przyniósł sukcesy w konkursach przedmiotowych, tematycznych czy sportowych.

     Jest się z czego cieszyć – zasłużyliście na wspaniały odpoczynek wakacyjny!
     Wykorzystajcie dobrze letnie miesiące – oglądajcie przyrodę, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie nowe miejsca, znajdźcie też czas na czytanie książek. Życzę Wam niezapomnianych  wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo.

     Dziękuję również Rodzicom za współpracę i aktywność w życiu szkoły. Gratuluję osiągnięć uzyskanych przez Państwa dzieci oraz życzę wielu powodów do osobistej radości.

     Wszystkim życzę, by nadchodzące wakacje były spokojne i bezpieczne.


     Do zobaczenia we wrześniu!

     Dyrekcja

    • Absolwent roku szkolnego 2019/2020

    • Tytuł ABSOLWENTA ROKU przyznawany uczniom klas ósmych za osiągnięcia w nauce, aktywność na rzecz społeczności szkolnej oraz prezentowaną postawę, otrzymała w tym roku szkolnym uczennica klasy 8a Zuzanna Krętkowska

    • Puchar Dyrektora Szkoły

    • "Czym byłoby zdobywanie szczytów bez mozolnej wspinaczki w górę ? Nie w  szczycie nasz cel, ale w drodze, którą trzeba pokonać, by móc go osiągnąć" -  Wioletta Sawicka.

     W tym roku szkolnym dyplom i PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY za uzyskanie najlepszych wyników w nauce otrzymuje klasa 6c.                                                                          

     „Sukces to robienie zwykłych rzeczy nadzwyczaj dobrze” - Jim Rohn.

     Serdecznie gratulujemy !