• Kartki świąteczne

    • Uczniowie klas: 2a, 2b i 3a wzięli udział w akcji: WIELKANOCNE  KARTKI ŚWIĄTECZNE. Organizatorem przedsięwzięcia była Rada Dzielnicy I .Dzieci wykonały barwne dzieła według własnych pomysłów. Dodatkową motywacją był szczytny cel, dla którego uczniowie  tworzyli swoje prace. Kartki świąteczne będą przekazane osobom samotnym , mieszkańcom Domów Opieki ,a także pracownikom Urzędu Miasta Krakowa.

    • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach

    • Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

     Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

     Więcej informacji na stronie www.men.gov.pl

    • Kocie historie

    • Luty w bibliotece minął nam pod znakiem kota. Przygotowano wystawę książek, w których można było znaleźć informacje o kotach, o opiece nad nimi. Czytelnicy bardzo często i chętnie wypożyczali książki o kocich przygodach Filonka Bezogonka czy opowieści z serii „Zaopiekuj się mną”. Uczniowie klas 1-3 przygotowali również kocie zakładki do książek.

    • 25 marca - Światowy Dzień Czytania Tolkiena

    • To święto wszystkich fanów Tolkiena i jego twórczości. 

     Dzień Czytania Tolkiena po raz pierwszy został zorganizowany w 2003 roku z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society).  Ma na celu promowanie życia i twórczości J.R.R. Tolkiena, poprzez czytanie fragmentów jego dzieł.

     Przyłączmy się obchodów tego święta. Czytajmy Tolkiena, mistrza fantasy!

    • Bale, bale w karnawale...

    • Ostatni dzień karnawału w  klasie 2a  minął niezwykle radośnie i tanecznie. Jak przystało na prawdziwy bal karnawałowy  wszyscy uczestnicy przebrani byli w  oryginalne stroje. Podczas zabawy spotkać można było szarmanckiego Muszkietera, piękną Bellę, Mando- bohatera Gwiezdnych Wojen, Wikinga, Panią Wiosnę , koty i myszki, panterę, a także chomika.  Układy taneczne do rytmicznej muzyki zdominowały  bawiących się  na parkiecie. 

     Dużo emocji przyniosły zabawy, w których tańczący musieli pokazać swoją zwinność, pomysłowość i spryt. Na zakończenie  zabawy  wszyscy obejrzeli fragment balu Wiedeńskich Filharmoników. Niektórzy podjęli nawet próbę wykonania walca do muzyki J. Straussa. To był naprawdę wspaniały bal karnawałowy, już czekamy na następny…

    • Walentynki

    • Jak co roku przeprowadziliśmy w szkole akcję Walentynkową. 

     Dla klas 1 – 3 Pani Beata Stech zorganizowała Pocztę Walentynkową, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.   

     Pomysłodawczynią konkursu na najładniejszą zdalną kartkę walentynkową dla klas 4 -8 była Zuzia Pawłusiak klasy 6a. Jury w osobach Zuzi Pawłusiak, Daniela Piątkowskiego i p. Beaty Stech zadecydowało o wyniku konkursu…                 

       I miejsceWiktoria Górska kl. 8a

     II miejsceJanek Pawłowicz kl. 6a

     III miejsce: Ola Zajch kl. 8a

    • Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

    • Zgodnie z  tradycją w czas zapustów, czyli ostatnich dni karnawału przypominamy o  pączkach zjadanych w tłusty czwartek. Z tej okazji uczniowie klasy 2a przygotowali smakowite pączusie.

     Nie zawsze muszą  być one zjedzone, można także delektować się  nimi wzrokowo. Talerz pełen wybornych pączków czeka na specjalną degustację. Życzymy niezwykłych doznań smakowych  podczas oglądania kulinarnego dzieła sztuki!!

    • Lektury obowiązujące na egzaminie ósmoklasisty w 2021 roku.

    • Drodzy uczniowie klasy ósmej!

     Aby ułatwić Wam dostęp to tekstów, które będą obowiązywały na egzaminie, zamieszczamy linki do serwisu przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji, zawierającego lektury z języka polskiego.  Można je czytać w przeglądarce lub pobrać e-booka.

     Do tekstów, do których  zgodnie z obowiązującym prawem autorskim nie mamy dostępu, proponujemy linki do audiobooków. Szukajcie w zakladce UCZNIOWIE-RODZICE, BIBLIOTEKA.

    • Najlepsi

    • Zakończył się I okres nauki. Połowa już za nami. Czas na podsumowanie. Najlepsze wyniki w nauce za pierwsze półrocze uzyskała klasa 4a.

     Pani dyrektor łącząc się zdalnie, pogratulowała uczniom klasy 4a osiągnięcia wspaniałych wyników. 

    • Konkurs "FOTKA Z KSIĄŻKĄ" rozstrzygnięty.

    • Biblioteczny konkurs "Fotka z książką" rozstrzygnięty!

     Dziękujemy za piękne i pomysłowe zdjęcia, na których sfotografowaliście się z książkami z Waszych domowych księgozbiorów.

     Jury przyznało nagrody w kategorii uczniów klas 1-3:

     I miejsce: Izabela Sińczak z klasy 2a

     II miejsce: Zofia Ziomek z klasy 1a

     III miejsce: Maria Antonina Brożek z klasy 2b

     W kategorii uczniów klas 4-8:

     I miejsce: Jan Sowa z klasy 5a

     II miejsce: Gabriela Sińczak z klasy 6b

     III miejsce: Kinga Jędrzejczyk z klasy 7b

     Gratulujemy !!!

    • Targi Szkół Zawodowych w Meliorku - tym razem on-line

    • Od 21 stycznia do 4 lutego na stronie internetowej Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie będą odbywać się  XIX „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku” on-line. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-wychowawczym, przygotowane w szczególności z myślą o uczniach klas ósmych szkół podstawowych, ich rodzicach oraz nauczycielach.

     W trakcie XIX „Styczniowych Targów Szkół Zawodowych w Meliorku” on-line, 25 krakowskich zespołów szkół technicznych zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną na nadchodzący rok szkolny 2021/2022.

     Najważniejszym celem organizacji targów jest pomoc ósmoklasistom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej na ponadpodstawowym etapie kształcenia. Zespoły szkół technicznych funkcjonujące na terenie Miasta Krakowa dysponują szeroką ofertą edukacyjną, kształcą w wielu atrakcyjnych zawodach poszukiwanych na rynku pracy, wychodzących naprzeciw zainteresowaniom i predyspozycjom młodych ludzi oraz zapotrzebowaniu dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

     Link do wydarzenia: