• Rok 2023 ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika.

    • Uczniowie klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w konkursie Mikołaj Kopernik – człowiek, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.

     Oto wyniki konkursu:

     I miejsce – Darian Gnapowski      - 2a

     II miejsce – Tymofii Kulko            - 3a

     III miejsce – Anastasiia Bitkivska - 2a

                             Natalia Kowalczyk   - 3a

      

     Gratulujemy!

    • W świecie komiksu

    • Po świętach klasa 4a uczestniczyła w drugich warsztatach w Artetece. Tym razem poznała historię tworzenia graficznych opowieści. Następnie uczniowie wymyślali imię, wygląd i moce swojego superbohatera, z którym potem tworzyli rysunkową historię. Praca była tak fascynująca i wciągająca, że trudno było opuścić Artetekę. Nasze komiksowe dzieła są prezentowane w sali 202. 

    • Jesteśmy z Was dumni!!

    • W dniu dzisiejszym odbyły się Wiosenne Biegi  Przełajowe

     –Igrzyska Dzieci  oraz  Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

     Nasza szkołę reprezentowało rodzeństwo Peszt z wielkimi sukcesami:

     Igrzyska Dzieci 

                           Mira Peszt I miejsce  bieg na 1000 m w kategorii dziewcząt  rocznik 2012

     Martyna Peszt I miejsce bieg na 1000 m w kategorii dziewcząt rocznik 2010

     Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

                            Michał Peszt  I miejsce bieg na 1000 m w kategorii chłopców rocznik 2008

     Gratulujemy naszym reprezentantom występu, postawy i godnego reprezentowania naszej szkoły.

     BRAWO WY

     Gratulujemy  też  najmłodszemu naszemu reprezentantowi

     Maksymilianowi Peszt (rocznik 2015) startu w kategorii chłopców rocznik 2012 .

    • Talenciaki :)

    • Klasy 1-3 miały dzisiaj spotkanie z firma Tutore i brały udział w zajęciach artystycznych- muzycznych ucząc się gry na gitarze oraz plastycznych rysując jabłko zgodnie ze sztuką prowadzeni przez artystę malarza.

    • W ogrodzie wyobraźni

    • Tuż po Świętach klasa 1b udała się do Biblioteki na Rajską na warsztaty „W ogrodzie wyobraźni”. Pani Katia, która prowadziła zajęcia wprowadziła uczniów w magiczny świat zwierząt i roślin pokazując ich ilustracje i podając różne ciekawostki. Zapoznała tez z różnymi sposobami ich ilustrowania i rysowania.  Zanim dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej mogły poznać różne faktury tkanin i materiałów papierowych. Na stołach znalazły się potrzebne do zrealizowania swoich  pomysłów materiały, uczniowie z wielkim zapałem zabrały się do pracy. Następnie wszystko zostało przyklejone dużym kartonie i uzupełnione rysunkami dzieci. Powstała fantastyczna praca!

    • Konkurs rozstrzygnięty!

    • Z radością informujemy, że prace uczniów z klasy 1a zostały docenione w Konkursie  Plastycznym „Wielkanocny Zajączek”.  Konkurs organizowany był przez Klub 6 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni J. Kuropieski w Krakowie.      

     IV miejsce   zajęli : Milenka  Gajda  i Miłosz Gajda , a wyróżnienie otrzymał Seweryn Dunikowski. Konkurencja była duża ,ponieważ  na konkurs wpłynęło ponad 250 prac.

     Gratulujemy naszym uczniom !                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

    • Gratulujemy!

    • Kazimierz zajął trzecie miejsce w konkursie na plakat pod hasłem "MÓJ BOHATER MOIM WZOREM". Kazia bohaterem był jego przodek Dezydery Adam Chłapowski herbu Dryja – polski generał, działacz gospodarczy, prekursor pracy organicznej, baron Cesarstwa Francuskiego, który był patriotą czynnie biorącym udział w obronie ustroju Rzeczypospolitej. Uczestniczył w powstaniu listopadowym i powstaniu wielkopolskim oraz brał udział w licznych kampaniach Napoleona.

    • Uczeń- Obywatel

    • Samorząd wybrał się do Urzędu Miasta Krakowa na jego zwiedzanie, a przewodnikiem był Wiceprzewodniczący Pan Michał Drewnicki. Po zwiedzaniu korytarza prezydenckiego i zapoznaniu się z historią dotyczącą prezydentów, szczególnie pierwszego Prezydenta Krakowa Józefa Dietla, samorząd uczestniczył w sesji Rady Miasta Krakowa. Bardzo pouczające wydarzenie, bo można było zaobserwować pracę Radnych.

    • ŚWIĄTECZNY , RADOSNY I WIOSENNY CZAS!

    • To klasa 3a wprowadziła nas  w niezwykłe chwile Wielkiej Nocy. Radosny i pełen entuzjazmu występ  pokazał widzom, że wiosenny czas to pobudka dla wszystkich ,którzy nie mogą jeszcze obudzić się z zimowego snu. Dziękujemy młodym artystom za chwile wzruszeń i rozpoczynamy świętowanie!

    • Miesiąc Krakowianek

    • W środę 29.03. klasa 4a wybrała się na spacer poświęcony kobietom Krakowa. Przewodniczka rozpoczęła opowieść od  krakowskich przekupek, które musiały być kobietami bardzo zaradnymi, przedsiębiorczymi i znającymi nieźle mechanizmy reklamy.  Zatrzymując się przy Starym Teatrze poznaliśmy szczegóły życia i kariery Heleny Modrzejewskiej. Na dziedzińcu  Collegium Maius wysłuchaliśmy opowieści o Nawojce oraz Jadzi, Stasi i Jasi pierwszych studentkach farmacji. Na Wawelu poznaliśmy historię królowej Jadwigi i królowej Bony. Dziękujemy Wydziałowi Ds. Turystyki Urzedu Miasta Krakowa  i Krakowskiemu Oddzialowi PTTK za pomoc w zorganizowaniu spacerów.

      

    • Co się zdarzyło w Weronie.....?

    • W poniedziałek część uczniów klasy 6a wraz z gościnnym udziałem Olka Szumowskiego z klasy 8a zaprezentowała klasom starszym swoją wersję tragedii „Romeo i Julia”. Dwumiesięczna ciężka praca nad opanowaniem dwujęzycznego scenariusza prezentującego najsłynniejsze dzieło W. Szekspira przyniosła wspaniałe rezultaty. Młodzi aktorzy wznieśli się na wyżyny swobodnie posługując polsko-angielskim tekstem, bawiąc widownię ironią i humorem wprowadzonym do  oryginalnej historii oraz dając popis teatralnych zdolności.

     Dziękujemy-ogromną przyjemnością było móc  Was oglądać na scenie!

    • BLISKIE SPOTKANIA Z MUZYKĄ DAWNĄ!

    • W ramach festiwalu muzyki dawnej Misteria Paschalia Krakowskie  Biuro Festiwalowe zorganizowało dla najmłodszych krakowian Mikrokoncert  Muzyki Dawnej. Klasy 1a i1b wzięły udział  w takim koncercie.  W pięknych wnętrzach barokowego Pałacu Potockich rozbrzmiewała między innymi muzyka J.S Bacha i G. Tartiniego. Skrzypaczka wykonywała utwory na skrzypcach z osiemnastego wieku. Przy tej okazji uczniowie poznali różnice pomiędzy skrzypcami barokowymi a współczesnymi.  Zastanawiali się także od kiedy ludzie grają na instrumentach i skąd wiadomo jak zagrać dzisiaj muzykę dawną.                                            

     To było naprawdę  ciekawe i bardzo bliskie spotkanie z muzyką dawną!

    • Radio 7 już na antenie!

    • W piątek 31 marca rozpoczęło swoją działalność nasze szkolne radio. Nieocenionej pomocy udzieliła nam pani Katarzyna Staszko z rozgłośni RMF FM, wprowadzając nas w tajniki pracy dziennikarzy radiowych. Dziękujemy!!!

     Pierwsza audycja przygotowana przez zespół redakcyjny z klasy V a w składzie: Vera Bryan, Krzyś Brodowicz, Maja Curzydło, Hania Kluczewska, Milena Klęczar, Jerzyk Łomnicki, Paweł Mikulski,  Nadia Morstin  - Soliman i Roksana Prochwicz  miała charakter serwisu informacyjnego zawierającego wiadomości ze szkoły, kraju, świata, informacje sportowe i prognozę pogody oraz felieton.

     Radiowe studio odwiedził pan dyrektor Grzegorz Mroczek, który udzielił naszej reporterce wywiadu na temat planowanego niebawem  otwarcia mini zoo na terenach wokół szkoły i czerwcowych rozgrywek szkolnej reprezentacji piłkarskiej z juniorami z Barcelony.

     Niestety, jak się okazało, wszystkie wiadomości były primaaprilisowym żartem. Uczniowie są niepocieszeni!

    • Projekt KROKUS

    • W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczy w zainicjowanym przez Holocaust Education Trust Ireland międzynarodowym projekcie Krokus.

     W ramach realizacji projektu, uczennice i uczniowie klas ósmych, posadzili jesienią  przed szkołą cebulki żółtych krokusów. Kwiaty rozkwitły wraz z początkiem wiosny.

     Kolor żółty przypomina nam o żółtej gwieździe, którą Żydówki i Żydzi mieli obowiązek nosić w krajach pod rządami nazistów. Krokusy są żywą pamięcią o 1,5 miliona dzieci zamordowanych w czasach Holokaustu. Uświadamiają nam, że nawet po najstraszniejszych wydarzeniach, życie zaczyna się na nowo, a my możemy mieć nadzieję, że nadejdą czasy lepsze od tych, które przeminęły.  

      

     Zajrzyjcie do zakątka naprzeciw naszej szkoły. Pomiędzy drzewami znajdziecie kwiaty, które układają się w kształt serca .