• Ekopomysły

    • 28 września Oliwka i Zuzia w ramach projektu Szkolne Ekopomysły zmierzyły się z zadaniami z chemii. Badanie oddziaływania tlenku siarki na rośliny, stworzenie mini kompostownika oraz badanie biodegradacji różnych materiałów uświadomiło im jak negatywny wpływ na środowisko mają różne substancje. Zobaczcie jak wyglądała dzisiejsza praca ♻️.

    • "Jak zbudować model poduszkowca?"

    • 27 września na zajęciach kreatywnych dzieci z klasy II a zbudowały model poduszkowca. Inspiracją był scenariusz  UD.   Dmuchanie w płytę CD i jej przemieszczanie wzbudziło wiele radości i zdziwienia, to wtedy po raz pierwszy pojawiło się pojęcie poduszki powietrznej i siły tarcia. Dzieci poznały zasadę działania poduszkowca, dowiedziały się, że może być wykorzystywany w trudnych warunkach, i że  nie może jeździć po ulicy.

     Ogromnie dużo emocji wzbudziło samodzielne budowanie modelu. Zaangażowanie i wytrwałość w pokonywaniu chwilowych trudności (odklejały się zakrętki od płyty CD) godna pozazdroszczenia. I w końcu… sukces!

    • Jak gimnastykować wyobraźnię?

    • 25 września dzieci z klasy 1a w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci „Muzyka. Czego uczą nas dźwięki?"  realizowały scenariusz  „Jak gimnastykować wyobraźnię? "

     Podczas zajęć dzieci rozegrały mecz skojarzeń. Uczestniczyły w zabawie "Latające myśli",  do której przygotowały lądowiska dla "apaszkowych" smoków. Potem opowiadały o ich podróżach.  Szukały nowych zastosowań dla papierowego kubeczka. Wykorzystując dostępne materiały zamieniały kubki w coś zupełnie innego. Dzięki wyobraźni i pomysłowości powstały nowe, ciekawe przedmioty. Na koniec prezentowały wyniki swojej pracy. Dzieci z klasy 1a znają już odpowiedź na pytanie, jak można gimnastykować wyobraźnię.

    • W Gorcach

    • W dniu 22 września 2019 członkowie Szkolnego Koła PTTK "Podróżnik" uczestniczyli w wycieczce po Gorcach. Byli w dwóch górskich schroniskach na Starych Wierchach i na Maciejowej. W pełnym słońcu podziwiali widoki Tatr i Gorców i już myślą o następnej wyprawie...

    • Ekopomysły

    • 21 września zespół uczennic z klasy 8a rozpoczął zajęcia w Zespole Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie. Zosia, Oliwka, Hania i Zuzia zmierzyły się z zadaniami z fizyki. 

     Tematyka zajęć to " Zielona energia jako lekarstwo na zanieczyszczenia środowiska". Mierzenie, liczenie i wykresy to coś, co dziewczyny lubią najbardziej..

    • Czy można uczyć się szybciej?

    • 18 i 19 września dzieci z klasy II a w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”  realizowały scenariusz  „Czy można uczyć się szybciej?”

     Zbudowany ze 100 miliardów neuronów mózg,   wytwarza 3 miliardy połączeń na sekundę. Dzieli się na dwie wyspecjalizowane półkule, które można „zmusić” do współpracy, a przez to uczyć się  lepiej i szybciej.  W jaki sposób? Wykonując specjalne, nieskomplikowane ćwiczenia, które wpływają  na koncentrację, pomagają  lepiej zapamiętać, usłyszeć, zobaczyć i policzyć.  

     Były więc leniwe ósemki, „sowa” i  „słoń”,  pozycja Cook’a, rysowanie oburącz i ruchy naprzemienne,  dziecięcy masażyk z „…panią na szpileczkach  i gryzącymi pieskami…” puzzle i rozwiązywanie  krzyżówki.

    • Pamiętamy

    • 20 września klasy VI A i VIB odwiedziły Cmentarz Rakowicki. Celem wyprawy był Pomnik Legionistów i grób Majora Serwacińskiego, nad którym nasza spoleczność szkolna sprawuje opiekę. Na koniec zapaliliśmy znicz i uczciliśmy pamięć bohaterów minutą ciszy.

    • Dzień Kropki

    • Opowieść o małej Vasti i jej mądrej nauczycielce, która dostrzegła w dziewczynce talent, była tematem zajęć, które 16 września odbyły się w klasach I – III   z okazji Dnia Kropki.

     Uczniowie mieli okazję  wyrazić siebie i poczuć się artystami w różnorodnej działalności plastycznej, która wprowadziła wiele ciepła, radości i optymizmu.

    • Mamy już srebro.

    • Z dumą i radością informujemy, że dzisiaj tj. 16.09  w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa otrzymaliśmy srebrną gwiazdkę za działania podjęte w ramach Projektu Stars – Rowerem do szkoły .  Dodatkowo spośród szkół, które biorą udział w programie wylosowano dwie szkoły, które otrzymały piłki i plakaty z podpisami piłkarzy Klubu Wisły i Cracovii. Jesteśmy jedną z tych szkół,  a wylosowaną dla nas piłkę i plakaty ufundował Klub Cracovii.

     Teraz przed nami najtrudniejsze wyzwanie - zdobycie zlotej gwiazdki. 

    • Ekopomysły

    • Ekologii najlepiej uczyć się na praktycznych przykładach – takie założenie stoi za nowym miejskim projektem „Szkolne ekopomysły”. Pozwoli on zorganizować ciekawe zajęcia laboratoryjno-badawcze i warsztaty poświęcone m.in. zanieczyszczeniu powietrza, gleby i wody oraz działaniom proekologicznym. Weźmie w nim udział zespół uczennic z klasy 8a.

     Wstajemy! Nie śpimy!

     Sobota 15 września to dzień wolny od zajęć, ale nie dla nich. Zosia, Oliwka, Hania i Zuzia wraz z Panią Kasią Świerad wstały skoro świt, by już od 7.30 zacząć działania w ramach projektu szkolne "Ekopomysły".

     Dziś Ojcowski Park  Narodowy i zajęcia pt. "Woda w twojej rzece". Trochę wody, trochę słońca i czujemy się jak na wakacjach...🤭  Zresztą zobaczcie sami🥰

     Więcej o projekcie znajdziecie tutaj⬇️

    • Ile pomysłów mieści się w głowie ?

    • 12 września dzieci z klasy I a w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci „Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?"  realizowały scenariusz  „Ile pomysłów mieści się w głowie?”

     Podczas zajęć dzieci odkrywały planety, dla których wymyślały nazwy. Na koniec podróży wylądowały na Planecie Twórczego Myślenia. Podzielone na zespoły budowały wieże  " naj... " , a po zakończonej pracy opowiadały o nich. Zwykłe przedmioty wyciągnięte z kufra skarbów na niezwykłej planecie dzięki dzieciom znalazły nowe zastosowanie.

    • Harcerze w naszej "Siódemce".

    • 12 września harcerki i harcerze z  13 Krakowskiej Drużyny  przeprowadzili coroczny zaciąg. Przygotowali dla uczniów z klas starszych szereg ciekawych do wykonania zadań. Wszyscy wspaniale się bawili.

    • Wrześniowa wyprawa

    • W dniu 8 IX 2019 Szkolne Koło PTTK uczestniczyło w wycieczce na Dzwonkówkę w Beskidzie Sądeckim. Mimo porannego deszczu w Krakowie pogoda dopisała wspaniale, jak widać na załączonych obrazkach.

    • ROK SZKOLNY 2019/2020 OTWARTY!

    • 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. W galowych strojach, z głowami pełnymi wakacyjnych wrażeń, witaliśmy naszych kolegów i koleżanki oraz słuchaliśmy życzeń wielu sukcesów składanych przez Panią Dyrektor. Po dwóch miesiącach beztroski nadszedł czas... nauki.

     Uczniowie klas pierwszych otrzymali niezwykły prezent, ekologiczną wyprawkę szkolną przygotowaną po raz pierwszy przez Miasto Kraków, a w niej bidon na wodę wykonany z cukru, worek na buty lub strój sportowy oraz publikację „Moja szkolna supermisja”. W niej pierwszoklasiści znajdą również życzenia od Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.  

      Powodzenia !

    • Najważniejszy w każdym działaniu jest POCZĄTEK /Platon/

    •                Szanowni Rodzice i Opiekunowie dzieci

     sześcio- i siedmioletnich!

          Wybieracie Państwo pierwszą szkołę dla swojego dziecka. Nasza „Siódemka” spełnia Wasze oczekiwania. Realizując naszą misję każde dziecko otaczamy szczególną troską, wykazując dbałość o jego wszechstronny i harmonijny rozwój intelektualny, emocjonalny, moralny i fizyczny. W atmosferze wzajemnego zaufania tolerancji stwarzamy warunki do rozwijania osobowości uczniów. Rozbudzamy w wychowankach twórczą aktywność. Uczymy samodzielności i odpowiedzialnego działania.

         Pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej dzieci rozwijają swoje pasje, talenty, zdolności i zainteresowania.  W komfortowych i przyjaznych warunkach nabywają wiedzę i  umiejętności korzystając z nowoczesnej bazy dydaktycznej. Nasza Szkoła zapewnia naukę na jedna zmianę

          Naszym nadrzędnym priorytetem jest BEZPIECZEŃSTWO dzieci. Dbamy o ich fizyczne i psychiczne dobre samopoczucie i otaczamy serdeczną troską.

     Zostań uczniem „ Siódemki”!!!

     SP 7 w Krakowie to SZKOŁA DLA CIEBIE !

     Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.

      

    • ŻEGNAJ SZKOŁO, WITAJCIE WAKACJE

    • Kolejny rok szkolny za nami. 19 czerwca odbyły się uroczyste akademie. Starsi koledzy z klas ósmych przekazali sztandar szkoły wyróżniającym się uczniom z klas siódmych.

     Pani Dyrektor podsumowała rok szkolny, podkreśliła osiągnięcia, a także życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Wielu uczniów otrzymało wyróżnienia i nagrody. ​​​​​​​

     Uczniowie z klas ósmych żegnali się ze szkołą. Rozpoczęli swój program od Poloneza. Uczniowie z klas II przygotowali przedstawienie. Niezwykle rytmiczne i dynamiczne piosenki przywołały czas letnich przygód, nowych doświadczeń i wrażeń.

     Bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

    • Szlakiem Orlich Gniazd

    • W dniu 11 czerwca 2019 r. klasy drugie wybrały się na wycieczkę "Szlakiem Orlich Gniazd". Najpierw uczniowie mieli okazję zobaczyć największą w Polsce pustynię leżącą na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej. Zrobiła na nich wielkie wrażenie.

     Kolejnym punktem w programie było zwiedzanie zamku w Ogrodzieńcu. Nie ma zamku na Jurze, który robiłby większe wrażenie na turystach i przyciągał tak liczne rzesze odwiedzających. I tak było z dziećmi, które wędrowały krętymi schodami, zaglądały we wszystkie zakamarki. Na koniec trafiły do sali tortur.

     Na koniec był piknik z pieczeniem kiełbasek oraz zabawy na świeżym powietrzu. Atrakcją był także mecz piłki nożnej rozegrany z udziałem Pana Piotra, naszego przewodnika. Zmęczeni, ale cali i zdrowi oraz zadowoleni wróciliśmy wieczorem do Krakowa.

    • Już wakacyjne klimaty

    • W dniu 9 czerwca Szkolne Koło PTTK "Podróżnik" uczestniczyło w wyprawie w Pieniny. Przeszliśmy od Jaworek przez Wysoką do schroniska na Durbaszce. Widoki wspaniałe, zobaczcie sami...

    • "Piękna i bestia"

    • W dniu 7.06.2019 r. grupa uczniów z klasy 8a wystawiła przedstawienie anglojęzyczne pt. "Beauty and the Beast". Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. A.Dutkowskiej-Opach. 

     Spektakl został pozytywnie odbrany przez młodą publiczność. 

     Aktorzy serdecznie dziękują wszystkim widzom.