• BIBLIOTEKA 

    DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA 

    Wtorek  8.30 – 14.30

    ŚRODA    8.30 -14.30

    PIĄTEK    8.30 -11.30

    • Rok szkolny 2021/2022

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     W tym roku szkolnym Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł w środę. Wszystko zaczęło się w 2001 roku, kiedy to Polska Izba Książki ogłosiła tą ogólnopolską akcję. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji głośnego czytania.

                                                           

     Ponieważ obchodzimy Rok Stanisława Lema postanowiliśmy zachęcić najmłodszych uczniów do zapoznania się z postacią pisarza, czytając książkę Marcina Barana „Lem i zagadki Kosmosu”. Starsi uczniowie czytali „Bajki robotów”. smiley
     W bibliotece przygotowano książki o kosmosie oraz książki Stanisława Lema, które czekają na chętnych do ich przeczytania.

     Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach. Informacje o nich można znaleźć w zakładce „Ogłoszenia” w dzienniku elektronicznym. 

     Głośne czytanie wzmacnia więzi, trenuje mózg, poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie twarzy, czyli odmładza... to wstęp do artykułu Margit Kossobudzkiej "10 powodów, dla których warto czytać na głos":
     https://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,20754357,10-powodow-dla-ktorych-warto-czytac-na-glos.html?disableRedirects=true