• BIBLIOTEKA 

    DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA 

    Wtorek  8.30 – 14.30

    ŚRODA    8.30 -14.30

    PIĄTEK    8.30 -11.30

     • Pierwsza wizyta w bibliotece

     • 14 grudnia uczniowie klasy pierwszej odwiedzili bibliotekę szkolną, aby poznać księgozbiór przygotowany z myślą o najmłodszych czytelnikach oraz zasady korzystania z niego. 

      Pierwszoklasiści wypożyczyli  swe pierwsze  książki, a tym samym  zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. Rozpoczęli  piękną przygodę z czytaniem.

      Pomoże im w tym również książeczka „Pierwsze abecadło”,  którą  każdy uczeń otrzymał  w ramach akcji Instytutu Książki „Mała książka - wielki człowiek”.

      „Instytut Książki rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie”.

      https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,pierwsze-abecadlo-%E2%80%93-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka,5695.html

    • Konkurs plastyczny - Roboty Lema

    • W ramach obchodów Roku Stanisława Lema uczniowie naszej szkoły konstruowali roboty nawiązujące do  twórczości pisarza. Wykorzystując surowce wtórne przygotowali wiele ciekawych i inspirujących prac.

     Zapraszamy do obejrzenia robotów, które znalazły się na wystawie w holu szkoły.

     Jury, które miało bardzo trudne zadanie wyróżniło najciekawsze prace:

     Klasa 1

     Wyróżnienie: Filip Derebecki, Darian Gnapowski, Maksym Madeja, Tadeusz  Mikowski, Tomasz Olejarz, Bruno Sonnenberg, Emilia Sowa, Helena Stróżycka, Krzysztof Urbanik

     Klasa 2

     1. Bartosz Matus
     2. Julianna Hell, Borys Limanówka
     3. Grzegorz Kuligowski-Kundera, Rayan De

     Wyróżnienie: Jędrzej Kajstura

     Klasa 3 

     1. Igor Radwański 3a, Tymon Mól-Waś 3b
     1. Joanna Nowalińska  3a, Lena Konias 3b
     1. Izabela Sińczak 3a, Zofia Kowalczyk 3b

     Wyróżnienie: Gabriela Jerzyk 3a, Maria Milfort-Mieroszewska 3b

     Klasy 4-7

     1. Eric Radwański 7b
     2. Jerzy Łomnicki 4a, Antoni Wajda 5a
     1. Krzysztof Łomnicki 6a

                 

     • Konkurs Pięknego Czytania

     • Uczniowie klas II i III uczestniczyli w Szkolnym  Konkursie Pięknego Czytania.

      Najpiękniej czytali swoje ulubione książki:

      I miejsce: Ada Kahl-Borowska

      II miejsce: Maria Brożek

                         Julianna  Hell

      III miejsce: Natalia Kowalczyk

                          Mira Peszt

                          Igor Radwański

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

                                                

     • Urodziny Książkowego Misia

     • Od kilku lat,  z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom”,  w październiku obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.

      Zaprosiliśmy z tej okazji do biblioteki uczniów, aby poznali misiowe opowieści, wypożyczyli książki o sympatycznych misiach i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie w otwartej na tę okazję fotobudce.

         

    • Rok szkolny 2021/2022

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     W tym roku szkolnym Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł w środę. Wszystko zaczęło się w 2001 roku, kiedy to Polska Izba Książki ogłosiła tą ogólnopolską akcję. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji głośnego czytania.

                                                           

     Ponieważ obchodzimy Rok Stanisława Lema postanowiliśmy zachęcić najmłodszych uczniów do zapoznania się z postacią pisarza, czytając książkę Marcina Barana „Lem i zagadki Kosmosu”. Starsi uczniowie czytali „Bajki robotów”. smiley
     W bibliotece przygotowano książki o kosmosie oraz książki Stanisława Lema, które czekają na chętnych do ich przeczytania.

     Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach. Informacje o nich można znaleźć w zakładce „Ogłoszenia” w dzienniku elektronicznym. 

     Głośne czytanie wzmacnia więzi, trenuje mózg, poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie twarzy, czyli odmładza... to wstęp do artykułu Margit Kossobudzkiej "10 powodów, dla których warto czytać na głos":
     https://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,20754357,10-powodow-dla-ktorych-warto-czytac-na-glos.html?disableRedirects=true