• BIBLIOTEKA 

     DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA 

     Tu można ciekawie spędzać czas!

      PONIEDZIAŁEK 12 – 15

     ŚRODA  9 -15

     PIĄTEK 9 -15

     ZAPRASZAMY NA KOŁO BIBLIOTECZNE! 

     W piątki od godziny 13.30-14.30 możecie brać udział w grach i zabawach literackich, wymyślaniu niezwykłych opowieści, możecie też czytać, słuchać, oglądać czyli dobrze bawić się z książką, bo:

     „CZYTANIE KSIĄŻEK – TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA

                      

                     

   • Z wizytą w bibliotece

    W piątek 17 stycznia uczniowie klasy 1b uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Pani Małgorzata Hamada rozmawiała z dziećmi na temat tego, jak należy zachowywać się w bibliotece w czasie wypożyczania i oddawania książek. Dzieci dowiedziały się również, jak dbać o wypożyczone książki, by ich nie zniszczyć.

      

    Na koniec wszyscy uczniowie wypożyczyli swoją pierwszą książkę. 

    • Emocje, emocje, emocje…!

    • Eliminacje do Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania trwały od połowy października aż do początku grudnia. Zgłosiło się bardzo wielu uczestników, niektórzy już po raz kolejny próbowali sił w tym konkursie, ale pojawiły się też nowe twarze, a raczej… głosy.

      

       

      

     Uczniowie klas V-VI prezentowali czytanie powieści Edmunda Niziurskiego. W klasach piątych jury przyznało dwa pierwsze miejsca, bowiem dotychczasowy, wielokrotny (!) zwycięzca konkursów, Marcin Małota z Va, znalazł godną siebie przeciwniczkę, nową uczennicę z tej samej klasy Michalinę Lisowską, której czytanie wywarło na jurorach równie dobre wrażenie. Wśród szóstoklasistów I miejsce zajęła Wiktoria Braś z VIc, ale ponieważ do etapu wojewódzkiego szkoła może zgłosić tylko jedną osobę z klas V-VI, wszyscy trzej laureaci I
     miejsca musieli zmierzyć się ze sobą w kolejnej dogrywce, w której ostatecznie zwyciężyła Michalina. Jednak trzeba przyznać, że cała trójka była świetna! Natomiast na II miejscu znalazły się: Wiktoria Kalisz z Va oraz ex aequo Hania Bergier z VIb i Iga Kupiec z VIc. Trzeciego miejsca nie przyznano.

      

       

      

     Klasy III-IV przystąpiły do konkursu razem, czytając fragmenty książki Doroty Terakowskiej „Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie”.  Czwartoklasistom zwiększono stopień trudności i musieli oni przygotować dwa rozdziały, natomiast uczniowie klas trzecich jeden, ale liczący 13 stron, co nie jest łatwym zadaniem na tym etapie edukacji. W grupie klas trzecich pierwsze miejsce zdobyła Lena Duraj z IIIb, na drugim miejscu znalazła się Emilka Bober z IIIa, a na trzecim Zuzia Stróżycka i Irenka Pabisek z tej samej klasy. W kategorii klas czwartych zwyciężył Kacper Koczapski, drugie miejsce zajęła Hanna Pawłusiak, natomiast trzecie Krzysztof Łomnicki. W tym przypadku komisja konkursowa zgodnie zdecydowała, że do finału przechodzi zwycięzca z klasy IVa, którym jest Kacper Koczapski.

     Laureaci z nagrodami

      

          

     Gratulujemy !

      

    • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    • Z okazji tego miłego święta dzieci z klas młodszych odwiedziły bibliotekę szkolną, bo gdzież jak nie tutaj znajdziemy najwięcej misiów?

       

     Zajęcia dla klas pierwszych poświęcone były różnym niedźwiadkom: tym prawdziwym i tym bajkowym. Były zagadki, losowane obrazki, układanki oraz inne ciekawe zadania do wykonania. Po wysłuchaniu fragmentów bajek o dwóch najbardziej znanych pluszowych misiach: Uszatku i Puchatku, nastąpiło wspólne układanie kolorowych plansz, ilustrujących poznane przygody. Ten pobyt w bibliotece z pewnością wszystkim pierwszoklasistom zapadnie w pamięć i  na pewno żadne dziecko nie pomyli Uszatka z Puchatkiem!

      

       

     Natomiast uczniowie klasy II poznali prawdziwą historię powstania słynnych opowieści o  Kubusiu Puchatku. Obejrzeli prezentację, dzięki której dowiedzieli się, że miś ten oraz jego przyjaciele mieli swój pierwowzór w autentycznych zabawkach, należących do Krzysia, syna angielskiego pisarza Alana Alexandra Milne, będącego autorem znanych książek o przygodach w Stumilowym Lesie. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się bliżej z innymi postaciami tej opowieści oraz wysłuchały fragmentu książki o wyprawie Krzysia i jego towarzyszy w poszukiwaniu Bieguna Północnego. Na koniec wszyscy uczniowie zagrali w grę planszową „Wędrówka z Kubusiem Puchatkiem”, a punktem finałowym gry było znalezienie bieguna przez Puchatka. Trzeba przyznać, że ta część zajęć wzbudziła najwięcej emocji!